تولد
تمیز کردن تلویزیون
صفحه تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی بسیار حساس هستند. برخی خانمها اشتباهاتی در تمیزکردن این تلویزیون ها انجام می دهند که موجب آسیب دیدن آن ها می شود.

اشتباه رایج خانم ها در تمیز کردن تلویزیون های جدید

شما باید چند وقت یک بار تلویزیون خود را به بهترین شکل ممکن از کثیفی، آلودگی، گرد و غبار و اثر انگشت تمیز کنید تا بتوانید یک صفحه شفاف ای سی دی یا ال ای دی را داشته باشید. متاسفانه بسیاری از افراد هنگام تمیز کردن صفحه ال سی دی تلویزیون خود اشتباهاتی را مرتکب می شوند که در این قسمت از نمناک این اشتباهات را به شما معرفی خواهیم کرد.

استفاده از دستمال معمولی

آیا شما برای تمیز کردن صفحه تلویزیون دستمال معمولی که برای گردگیری قسمت های دیگر استفاده می کنید را به کار می گیرید؟ در چنین حالتی بهتر است که روش خود را عوض کنید و از دستمال میکروفیبر استفاده کنید که مخصوص پاک کردن آلودگی روی صفحات شیشه ای تلویزیون و لپ تاپ هستند و به لنز آن آسیب وارد نمی کنند و هیچ ردی از خودشان باقی نمی گذارند.

دستمال مناسب تلویزیون

استفاده از مایعات نامناسب

ممکن است مایعات مختلف پاک کننده باعث آسیب به صفحه ال سی دی، ال ای دی و یا صفحات پلاسما شود؛ مخصوصاً اگر حاوی آمونیاک، الکل یا استون باشد. پس یهتر است که با دستمال میکروفیبر خشک روی صفحه تلویزیون را تمیز کنید.

قسمت های چربی روی اثر انگشت را چند بار بکشید و مطمئن باشید که با همان دستمال خشک از بین می روند اما اگر لکه باقی مانده بود ، می توانید از محلول پاک کننده مخصوص صفحات شیشه ای تلویزیون کمک بگیرید، نه هیچ چیز دیگری.

اسپری کردن

اسپری مستقیم به صفحه تلویزیون به آن آسیب وارد می کند، پس این روش را کنار بگذارید زیرا با اسپری کردن، آب داخل صفحه جمع و باعث می شود که شیشه تلویزیون تار شود. این اسپری ها را در صورت نیاز روی پارچه میکرو فیبر اسپری کنید و بعد به تلویزیون بزنید. البته به شرطی که اسپری مخصوص صفحه تلویزیون باشد.

اسپری شیشه تلویزیون

فراموش کردن کنترل

احتمالا شما تلویزیون را تمیز می کنید اما کنترل را فراموش می کنید. کنترل هم به دلیل اینکه در دست افراد می چرخد، باکتری های زیادی را به خودش جذب می کند و حتماً باید آن را ضدعفونی کرده و بعد آن را به طور کامل تمیز کنید.

فراموش کردن اسپیکر ها

اکثر تلویزیون ها داخل خودشان اسپیکر دارند و باید آن ها را تمیز کنید و برایاین کار حتما باید از دستمال مخصوص تلویزیون استفاده کنید. دستمالی که روی اسپیکر استفاده می کنید، نباید خیس باشد زیرا مایعات به داخل آن نفوذ می کند و آسیب رسان هستند. حتی با یک جاروبرقی یا وسیله ای که گرد و غبار را بگیرد هم می توانید به راحتی آن را تمیز کنید.

اشتباه رایج خانم ها در تمیز کردن تلویزیون های جدید

3.614
این مطلب مفید بود ؟104
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی