محمد کارت
محمد کارت کارگردان سریال پرطرفدار یاغی و همسر آبان عسکری با انتشار پستی از پشت صحنه این سریال توجه بسیاری از کاربران را جلب کرد.

چهره متفاوت محمد کارت، کارگردان سریال یاغی در پشت صحنه

یاغی نخستین تجربه سریال‌سازی محمد کارت به‌شمار می‌رود که این روزها در صدر سریال های نمایش خانگی قرار گرفته و جزو پرمخاطب ترین هاست.

محمد کارت از فیلم‌ سازان جوان مطرح چند سال اخیر به شمار می‌رود که ساخت هشت مستند را در کارنامه خود به ثبت رسانده و برای شنای پروانه نخستین ساخته سینماییش سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر کسب کرد.

او حالا با ساخت یاغی که در آن هنرمندان به نامی چون پارسا پیروزفر، طناز طباطبایی، علی شادمان و... نظر موافق بسیاری از منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کرده است.

محمد کارت خالق یاغی و همسر واقعی بازیگر نقش عاطی سریال یاغی اینستاگرام خود را با قرار دادن عکس متفاوتی از خود در پشت صحنه این سریال به روز کرد. صورت پخته‌تر و ریش نیمه سفید شده ی کارگردان سریال یاغی، جزئیاتی بود که بیش از هر چیزی توجه کاربران را به خود جلب کرد.

محمد کارت

محمد کارت کارگردان سریال یاغی/ عکس از مجید طالبی

کارگردان شنای پروانه قبل از این نیز عکس های زیادی از خود و بازیگران سریال یاغی در پیج شخصیش منتشر کرده بود که در برخی از آنها در حال راهنمایی بازیگران است.

کارگردان سریال یاغی

مختصر بیوگرافی محمد کارت، همسر آبان عسگری بازیگر یاغی

محمد کارت با نام اصلی محمد مهدی کارت در تاریخ 15 فروردین سال 1365 و در شیراز متولد شده است او فارغ‌التحصیل هنرستان هنرهای نمایشی می باشد و لیسانس کارگردانی سینما دارد و فعالیت هنری خود را در سال 1379 در زمینه بازیگری و کارگردانی تئاتر آغاز کرد.

کارت ساخت هشت مستند از جمله مستندهای ذره‌بین، سمفونی مرگ، آوانتاژ و پیله را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. شنای پروانه نخستین ساخته سینمایی کارت و «یاغی» نخستین تجربه سریال‌سازی این کارگردان به‌شمار می‌رود.او همچنین بازیگری را با ایفای نقش در آثاری همچون نسبت خونی، عصبانی نیستم، چه خوبه که برگشتی و بوسیدن روی ماه تجربه کرده است.

محمد کارت و آبان عسکری

محمد کارت و همسرش آبان عسکری/ عکس از روح‌الله حسین‌زاده

آبان عسکری بازیگر نقش عاطفه خواهر جاوید همسر محمد کارت کارگردان شنای پروانه، یاغی و... متولد 5 اردیبهشت 1360 در تهران می باشد که در چند اثر با همسرش به عنوان بازیگر، نویسنده و تهیه کننده همکاری کرده است.

قاب جذاب همسر عاطی سریال یاغی در پشت صحنه

4.2174
این مطلب مفید بود ؟14529
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی