پس انداز پول
همه انسان ها نیازمند هوش اقتصادی و پس انداز پول هستند. اما اگر پس انداز برایتان کاری دشوار است، شما میتواند با رعایت تکنیک هایی وضعیت مالیتان را بهبود ببخشید.

راهی متفاوت برای افرادی که پس انداز پول برایشان سخت است

صرفه جویی در پول ضروری است اما، همه افراد اینکار را به درستی انجام نمی دهند. اگر جز دسته افرادی هستید که نمی توانید پس انداز و وضعیت مالی خود را به میزان قابل توجهی تقویت کنید این بخش از نمناک را از دست ندهید.

پس انداز کردن به این معنی است که بدانید تصمیمات مربوط به صرفه جویی در هزینه های پولی را چگونه انجام داده و چطور به آن پایبند باشید.اگر تمام توصیه‌ها را بخوانید و ندانید که چگونه نیت خود را محقق کنید کمکی نخواهد کرد، پس اگر می‌خواهید از نکات به‌خوبی استفاده کنید باید خودتان را آموزش دهید.

از اشتباهات گذشته درس بگیرید

همه ما در گذشته اشتباهات مالی زیادی مرتکب شده ایم، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که از گذشته درس بگیرید و برای غلبه بر اثرات آن تلاش کنید و آن را در طول زندگی خود در ذهن داشته باشید تا هرگز دوباره اشتباه قبلی را تکرار نکنید.

از اشتباهات خود عبور کنید اما، آسیبی که به بار آورده را فراموش نکنید. مهمتر از همه اجازه ندهید که آسیب بیشتری به رفاه مالی شما وارد کند. برای ایجاد تغییرات خیلی دیر نیست پس اجازه ندهید گذشته تان باعث شود احساس شکست کنید.

حساب کتاب

خریدهای کوچک و مکرر را کنترل کنید

ممکن است متوجه نشوید که چقدر پول برای خریدهای کوچک و مکرر خرج می کنید اما، همه اینها با هم جمع می شوند پس هزینه های خود را کنترل و هر خرید کوچکی را که در یک زمان خاص انجام می دهید، یادداشت کنید.

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که پول را داخل کارت نگه دارید. با تراکنش بیشتر احتمال خرید شما کاهش می یابد.

گزینه دیگر این است که تعداد دفعاتی را که می توانید هر هفته چیزی بخرید محدود کنید. اگر روزانه قهوه می‌خرید، سعی کنید فقط چند بار در هفته این کار را انجام دهید. مغز شما بهتر می تواند تعداد دفعاتی را که چیزی به دست می آورید به جای مقدار پولی که هزینه می کنید پردازش کند.

صورت حساب داشته باشید

بعد از اینکه صورتحساب های ماهانه خود را مشخص کردید، میزان باقی مانده پول خود را تعیین کنید و پول اضافی خود را برای آینده بگذارید. می‌توانید وجوه را برای پس‌انداز یا بازنشستگی‌تان قرار دهید.

سعی کنید آن را به عنوان پول اضافی در نظر نگیرید تا بتوانید از آن برای آینده استفاده کنید. پس انداز برای آینده به اندازه پرداخت سایر صورت حساب ها مهم است.

درآمد هفتگی داشته باشید

مطالعات نشان می دهد وقتی به حقوق ماهانه خود به جای درآمد هفتگی فکر می کنید، پس انداز سخت‌تر است. افرادی که درآمد خود را هفتگی در نظر می گیرند در بودجه بندی بهتر عمل می کنند و بهتر می توانند وضعیت مالی خود را بهبود بخشند.

مقدار پول هیچ تفاوتی در نتیجه ندارد و به نظر می رسد همه چیز به نحوه نگاه به حقوق مربوط می شود. اگر می خواهید پول بیشتری پس انداز کنید درآمد هفتگی خود را در نظر بگیرید.

میزان در آمد

قبل از خرید، پانزده دقیقه صبر کنید

اگر وسوسه شدید چیزی بخرید 15 دقیقه قبل از خرید به خود فرصت دهید. تکانه بعد از 15 دقیقه کارایی خود را از دست می دهد، بنابراین ممکن است پولی خرج نکنید. اگر همچنان می خواهید بعد از 15 دقیقه خرید کنید، می توانید خرید را بی خطر بدانید.

اگر به خودتان زمان بدهید، احتمال اینکه در پول صرفه جویی کنید، بیشتر است پس ناگهانی خرید نکنید و بهتر است قبل از خرید یک روز کامل یا یک هفته صبر کنید.وقتی زمان انتظار به پایان می رسد، احتمالاً چیزی نمی خرید. احساسات مرتبط با خرید به سرعت از بین می روند، بنابراین زمان دادن به خود بهترین راه برای پس انداز کردن است.

از روز تولدتان به نفع خود استفاده کنید

اگر روز تولدتان نزدیک است، آن را به عنوان زمان ایجاد تغییرات مثبت در زندگی در نظر بگیرید و به خودتان قول دهید بیشتر به خرج و مخارجتان دقت و پس انداز بیشتری داشته باشید. یک شروع تازه همیشه باعث می شود همه چیز آسان به نظر برسد، زیرا فصل جدیدی در زندگی شما است و آمادگی بیشتری برای سازگاری دارید. پس روز تولد شما زمان مناسبی برای ایجاد یک ذهنیت پس انداز است. داشتن اهداف مالی مختص سن در روز تولد کمک می کند پس انداز داشته باشید و به اهداف خود برسید.

حساب های خود را به حداقل برسانید

داشتن چندین حساب مالی می تواند باعث ایجاد مشکل در پس انداز شود. پیگیری آنها سخت‌تر و مدیریت چندین حساب می‌تواند طاقت‌فرسا باشد و به سرعت حواس‌تان پرت ‌شود زیرا داشتن گزارش های مالی زیاد، تشخیص عادات خرج کردن یا پیشرفت را دشوارتر می کند.

با به حداقل رساندن حساب های خود به سرعت به وضعیت مالی کلی خود دسترسی خواهید داشت و هر لحظه می‌دانید کجا ایستاده‌اید و چه زمانی به سمت اهداف خود پیشرفت می‌کنید.

کارت بانکی

از قبل به یک نوع پس انداز متعهد شوید

وقتی می‌دانید به زودی پولی به دست می آورید از قبل متعهد شوید که بخش از پیش تعیین شده آن را پس انداز کنید. این کار سبب می شود که شما کنترل را در دست بگیرید و بخشی از درآمد خود را حفظ کنید و به این فکر کنید که چگونه می توانید برای آینده خود مفید باشید.

تمام صورتحساب ها را در یک زمان پرداخت کنید

بعد از گرفتن حقوق خود بخشی از آن را برای پرداخت صورتحساب ها قرار دهید اما بهتر است تمام قبوض و صورت حساب های خود را به یکباره پرداخت کنید. هنگامی که تمام صورت حساب های خود را یکجا پرداخت می کنید، می توانید درک دقیق تری از وجوه موجود خود داشته باشید همچنین احتمال بیشتری وجود دارد که پرداخت‌های خود را به موقع انجام دهید و در نتیجه امتیازات اعتباری بهتر و هزینه‌های کمتری دریافت خواهید کرد.

با پرداخت یکباره تمام قبوض، پول بیشتری نیز را پس انداز می کنید زیرا هنگامی که سررسید صورتحساب ها در طول ماه پخش شود، ممکن است به نظر برسد که پول بیشتری دارید و به احتمال زیاد قبل از سررسید صورت حساب خود آن را خرج می کنید سپس، هنگامی که تاریخ فرا می رسد، پولی را که برای هزینه در نظر گرفته اید، نخواهید داشت.

تکنیک متفاوت پس انداز پول برای روز مبادا

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی