مرتضی حیدری
یکی از مجریان شناخته شده در عرصه اجرا و گویندگی خبر مرتضی حیدری می باشد که در این گزارش با بیوگرافی کامل از “مرتضی حیدری” و نحوه آشنایی و ازدواج با همسرش خانم دکتر کاظمی را مطالعه می فرمائید.

بیوگرافی کامل مرتضی حیدری

  • نام:مرتضی

  • نام خانوادگی:حیدری

  • تاریخ تولد:4 فروردین 1348 در تهران

  • تحصیلات:لیسانس رشته فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، فوق لیسانسMBA از سازمان مدیریت صنعتی و فارغ التحصیل دکترای رشته مدیریت از فرانسه

  • همسر: زهره کاظمی

  • سالهای فعالیت:1378 تاکنون

  • زمینه فعالیت:مجری، مصاحبه کننده و گویندهٔ اخبار تلویزیون

زندگی نامه مرتضی حیدری

زندگی شخصی مرتضی حیدری

مرتضی حیدری مجری باسابقه کشورمان 27 خرداد سال 1347 در محله سه راه آذری شهر تهران و در یک خانواده 7 نفره متولد شد. او دارای لیسانس رشته فیزیوتراپی و دکترای مدیریت در از دانشگاه بوردو فرانسه است.

مرتضی حیدری به ورزش کوهنوردی علاقه داشته و تقریبا هر هفته به کوه می رود.

منبع درآمد مرتضی حیدری

مرتضی حیدری علاوه بر کار اجرا، در مطب خود مشغول فعالیت است. همچنین گاهی کار مشاوره و نویسندگی نیز انجام می دهد. منبع اصلی درآمد او حضور در مراسم ها، سمینارها و کنفرانس ها به عنوان مجری است که عملاً بخش قابل ملاحظه ای از کل درآمد زندگی او از همین کار است. 

شغل مرتضی حیدری

اجرای مرتضی حیدری در مناظره های انتخاباتی

مرتضی حیدری و همسرش

مرتضی حیدری تا سن 45 سالگی مجرد بود و با مادرش زندگی می کرد اما پس از آشنایی با زهره کاظمی، فوق تخصص سرطان زنان و اهل سیستان و بلوچستان ، با او ازدواج کرده است.

دکتر کاظمی در مورد نحوه آشنایی خود با مرتضی حیدری می گوید:

خانم دکتر مظاهری که در یکی از دانشگاه های فرانسه درس می خواندند و با آقای حیدری آشنایی داشتند ایشان را به من معرفی کردند در حال حاضر نیز خوشبختانه آقا مرتضی در کارهایم خیلی به من کمک می کند، چون درس هایم در حال حاضر خیلی سنگین است ضمن اینکه مسؤولیت هایم نیز بیشتر شده است.

مرتضی حیدری و همسرش

مرتضی حیدری و همسرش

ورود مرتضی حیدری به صدا و سیما

مرتضی حیدری از اواخر دوره راهنمایی و دوره دبیرستان برای ورود به صدا و سیما تلاش کرد اما موفق نشد تا اینکه بعد از پایان دوره سربازی و اشتغال در رشته فیزیوتراپی، با مشاهده یک اطلاعیه در مجله سروش، فرم را تکمیل کرده و توانست در سال 1374 وارد سازمان صدا و سیما شود.

او برای اولین بار در سال 1375 کار اجرای خبر در رادیو و در سال 1377 در تلویزیون اجرای برنامه خبر علمی، فرهنگی و هنری را بر عهده داشت. مرتضی حیدری کارمند معاونت سیاسی صدا و سیما می باشد.

مرتضی حیدری

مرتضی حیدری با اجراهای کلاسیک خود، بیشتر به دلیل اجرا در برنامه گفتگوی ویژه خبری در شبکه دوم سیما شهرت یافت و در جریان مناظرات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، اجرای برنامه را برعهده داشت.

او تاکنون با بیشتر افراد  صاحب مقام اجرایی در کشور مصاحبه کرده است.

این مجری کشورمان در مهر ماه 1388 در یک سفر جنجالی که از ایران خارج شد، توجه بسیاری از رسانه های ایرانی را به خود جلب کرد اما در مصاحبه ای تلویزیونی اعلام کرد که مشغول ادامه تحصیل در خارج از ایران می باشد.

مرتضی حیدری مجری برنامه گفتگوی ویژه خبری

مرتضی حیدری پس از ورود به صدا و سیما، در آبان سال 1378 برنامه گفتگوی ویژه خبری را راه اندازی کرد و تا چند ماه اول، نام این برنامه مدام تغییر کرده و درنهایت با نام گفتگوی ویژه خبری باقی ماند.

مرتضی حیدری اعتبار کاری خود را مدیون اجرای این برنامه می داند. برنامه گفتگوی ویژه خبری، صرفا یک مصاحبه نبود و در این برنامه، طرفین حضور داشته و در مورد موضوعی خاص با یکدیگر بحث می کردند. گاه مرتضی حیدری خود به جای مهمان غایب، از جانب او صحبت می کرد.

بیوگرافی مرتضی حیدری

مرتضی حیدری بازتاب رسانه ای اجراهای خود را بعد از گفتگو دارای اهمیت و به نوعی نمک کار خود می داند.

برنامه گفتگوی ویژه خبری یک رکورد بالای دو هزاروپانصد برنامه متوالی شبانه را داشت که این مجری توانمند بیش از 7 سال به طور مداوم در هر شب مسئولیت اجرای این برنامه را برعهده داشت و دلیل ازدواج دیر هنگام خود را نیز، اجرای همین برنامه عنوان کرده است.

او در اجرای خود بسیار مسلط بوده و توانایی زیادی در به چالش کشیدن مهمانان برنامه داشت.

مرتضی حیدری مجری

گویندگی خبر در شبکه یک سیما

مرتضی حیدری پس از سالها اجرا در شبکه دو و وقفه سه ساله، در سال 1394 گویندگی اخبار شبکه یک تلویزیون و اجرای برنامه پایش را برعهده گرفت.

مصاحبه با رئیس جمهور

مرتضی حیدری یکی از افتخارات کاری خود را مصاحبه با رئیس جمهور می داند. وی دلیل انتخاب خود به عنوان مجری این برنامه را سابقه طولانی در اینکار و انجام چند هزار مصاحبه و مقبولیت نسبی در بین مخاطبان بر می شمرد.

عکسهای مرتضی حیدری

 
مرتضی حیدری خنداوانه

گفتگوی رامبد جوان با مرتضی حیدری در خندوانه

 زندگی مرتضی حیدری

زندگی شخصی و حرفه ای مرتضی حیدری

مرتضی حیدری گوینده خبر

مرتضی حیدری

مصاحبه مرتضی حیدری

 مرتضی حیدری، فیزیوتراپ و گوینده خبر

بیوگرافی کامل مرتضی حیدری مجری اخبار و عکس همسرش دکتر کاظمی

4.571
این مطلب مفید بود ؟647
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی