سگ های وحشی
سگ ها همیشه جز بهترین همراهان نگهبان برای انسان ها بوده اند؛ و به دلیل رفتار سگ ها انسان ها علاقه زیادی به نگهداری از این حیوان دوست داشتنی نشان می دهند.

6 رتبه ی اول وحشی ترین سگ های دنیا را بشناسید

روز بین المللی سگ در 26 آگوست، هر سال به منظور بزرگداشت و احترام به نژاد های مختلف سگ و تشویق انسان به نگهداری از آن ها گرامی داشته می شود. هیچ کس نمی تواند مثل سگ ها قلبمان را تسخیر کند به همین دلیل هم به عنوان "بهترین دوست انسان" شناخته می شود.

البته سگ ها همیشه هم انقدر مهربان نیستند و گاهی ممکن است خطرناک شوند. بسته به تربیت و خلق و خوی سگ، هر نژادی از آن می تواند برای انسان به یک تهدید تبدیل شود.

در واقع سگ ها همان گرگ هایی هستند که توسط انسان اهلی شده اند، پس می توانند در عین وفادار بودن خطرناک هم باشند. در این قسمت از گوناگون نمناک لیستی از 6 نژاد خطرناک سگ در جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

1-پیت بول تریر آمریکایی

پیت بول های آمریکایی یکی از خطرناک ترین سگ ها به حساب می آیند و نگهداری از آن ها در بسیاری از کشور های جهان ممنوع شده است. این سگ مو کوتاه و باهوش، جثه ای با اندازه متوسط دارد. از ویژگی های اصلی پیت بول تریر آمریکایی می توان به قدرت، اعتماد به نفس، و اشتیاقش برای زندگی اشاره کرد.

این نژاد به دلیل سطح هوش بالا و فعالیت بالایش در کار های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس آمار سگ های بزرگ جثه از 2005 تا 2017 با حمله به 433 نفر آن ها را کشته اند که پیت بول ها در 284 مورد از این مرگ ها سهیم بودند.

سگ وحشی

2-روتوایلر

سگ روتوایلر برای کسانی که تازه کار و آماتور هستند، توصیه نمی شوند. آن ها خلق و خوی فوق العاده بدی دارند و برای این که خشمگین نشوند باید مدام آموزش ببینند و به آن توجه شود. بر اساس آمار 45 نفر از آن 433 قتل، مربوط به روتوایلر ها بوده است.

3-ژرمن شپرد

ژرمن شپرد دومین نژاد محبوب سگ است که به آلساتین هم معروف است. آن ها سومین سگ باهوش در دنیا به حساب می آیند و به همین دلیل هم نقش مهمی را در عملیات پلیسی در سراسر جهان ایفا می کنند. ژرمن شپرد موقع حمله با نیروی 1060 نیوتونی خودش را روی هدف می اندازد.

بر اساس آمار ژرمن شپرد مسئول مرگ 20 نفر ( از 433 ) بوده است.

سگ پلیس

4-بولداگ آمریکایی

بولداگ آمریکایی یک سگ ورزیده و عضلانی است که از قدرت، استقامت و چابکی خوبی برخوردار است و رفتار دوستانه و نرمالی با انسان ها دارد. در گذشته از این نژاد برای کار در مزرعه استفاده می شده است. طبق آمار این سگ نسبتا مهربان تنها 15 نفر از 433 را کشته است.

5-بول مستیف

بول مستیف ها سگ های باهوش، ورزیده و پرانرژی هستند. البته خلق و خوی تهاجمی دارند و اگر به درستی از آن ها مراقبت نشود، می توانند خطرناک شود. بولماستیف ها به خاطر رفتار خشنی که دارند معمولا به عنوان سگ نگهبان استفاده می شوند.

این سگ ها را می توان با آموزش مداوم از سنین پایین مطیع کرد. بر اساس داده ها، بول مستیف عامل قتل 14 نفر ( از 433 ) بوده است.

سگ نگهبان

6-هاسکی سیبری

هاسکی های سیبری به عنوان سگ کار پرورش داده شده اند و به همین دلیل اجتماعی نیستند اما با آموزش مناسب می توان آن ها را آرام کرد. بد رفتاری و آموزش نادرست مطمئنا آن ها را به سگ های مهاجم و خطرناک تبدیل می کند. هاسکی سیبری 13 نفر (از 433) را به قتل رسانده است.

وحشی ترین و خطرناک ترین سگ های جهان

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : dnaindia / بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
برچسب : حیات وحش
وبگردی