بی رحم ترین مرد تاریخ

بی رحم ترین مردان تاریخ

کد مطلب : 80708زمان مطالعه : 4 دقیقه
در طول تاریخ افراد زیادی بودند که برای رسیدن به قدرت و هدفشان دست به جنایت ها و اعمال بی رحمانه ایی زدند، اما بی رحم ترینشان کدامند.

مردان شیطانی و بی رحم تاریخ

به نظر شما چه کسانی در تاریخ جزء شیطانی ترین افراد بودند ؟ انسان های زیادی در تراژدی ها نام خود را به جا گذاشته اند که با آوردن اسمشان خیلی ها می ترسند. بعضی از این افراد واقعاً بی رحم و شیطانی بودند و نماد یک انسان با پدیده های خبیث هستند. در این قسمت از گوناگون نمناک قصد داریم که 12 مورد از بی رحم ترین مردان شیطانی تاریخ را به شما یادآوری کنیم.

ایوان

ایوان در شهر واسیل به دنیا آمد و پس از مرگ پدرش در حالی که 8 سال داشت، شاهزاده بزرگ مسکو شد. او در زمان حکومتش نه تنها بی رحمانه مردم را شکنجه می کرد بلکه خانواده خودش نیز از رفتار بی رحمانه او در امان نبودند. او با شکنجه و مورد ضرب و شتم قرار دادن دختر باردارش موجب سقط جنین او و با کشتن فرزند خود نام خود را در لیست هزاران شاهی که فرزند خود را کشته است ثبت نمود.

آیدی امین دادا

آیدی امین دادا رهبر نظامی و رئیس جمهور اوگاندا بود که پس از خدمت در هنگ استعماری بریتانیا به عنوان مارشال دست یافت. بواسطه سوء مدیریت او انسان های زیادی در آن زمان کشته شدند که طی برآورد ناظران بین المللی و گروه های مدافع حقوق بشر 100,000 تا 500,000 نفر می باشد. او بخاطر سوء استفاده از حقوق بشر، آزار و اذیت نژادی، قتل، فساد و سرکوبی سیاسی و سوء مدیریت های اقتصادی در تاریخ بدنام است.

آیدی امین دادا

چنگیز خان

نمیشود جایی لیست بی رحم ترین ها باشد و نام چنگیز خان در آن لیست نباشد. چنگیزخان که نام اصلی اش " تموچین" بود موسس بیرحم امپراتوری بزرگ مغول بوده است. امپراطوری مغول به یکی از بزرگترین امپراطوری ها بعد از مرگش تبدیل شد. چنگیز خان قدرت بسیار زیادی داشت و به واسطه ی خوی وحشی و قدرت عظیمش قتل های هولناکی را مرتکب شد و به گفته ی برخی مورخان در طول کشورگشایی او 40 میلیون نفر جان خود را از دست دادند که بیش از 1 میلیون نفر آنها ایرانی بودند که توسط نیروهای چنگیز سربریده شدند.

شاه جان

شاه جان پادشاه انگلستان بود که به خاطر صفات کینه توزانه و ظالمانه اش مورد نکوهش قرار می گیرد. او در دوران حکومتش بخاطر درنده خویی انسانهای بسیاری را به کام مرگ فرستاد و قلمرو دوک نورماندی را از دست داد. مردم او را می کردند. خیانت او به برادرش و بوجود آمدن کینه بین دو برادر در زمان حکومتش افسانه رابین هود را به وجود آورد.

شاه جان

پات پوت

پات پوت یک انقلاب گر کامبوجی بود که از سال 1963 تا 1997 روی کار بود. این فرد جزء یکی از اعضای مهم کمونیست کامبوجی از سال 1963 تا 1981 محسوب می شد.

سالوث سر

سالوث سر معروف به پل پت که در جنوب آسیا بین تایلند و ویتنام و لائوس زندگی می کرد، پس از جنگ ویتنام و بمباران آمریکایی ها به قدرت رسید. او بنیان گذار مرکز بازپرسی که اکنون با نام S-21شناخته می شود که در آن طی بازجویی های طولانی بر اثر شکنجه و آزا و اذیت روانی بیش از 20000 زن و مرد و کودک مردند.در زمان او انسانهای بسیاری آواره و بر اثر گرسنگی مردند.

نرو

نرو فرمانروایی رم بود که دستور به آتش کشیدن شهر را داد. در زمان آتش سوزی او با آلات موسیقی اش سرگرم بود و هیچ تلاشی برای خاموش کردن آن نمی کرد. این آتش سوزی 6 روز به طول انجامید. او پس از این واقعه مسیحیان را مسبب آتش سوزی دانست و بسیاری از انها را مجازات کرد.

آتیلا هون

آتیلا هون یکی از امپراطوران امپراطوری هون در قرن پنجم بود که اعمال وحشیانه غیر قابل شمارش داشت. او زمانی که به قریه ای می رسید، از آنها پول می گرفت و می گفت پول پرداخت کنید و گرنه شما را می خوریم.

ولاد تمس

ولاد سوم معروف به ولاد دراکولا یک پادشاه رومانیایی است و یک دیکتاتور بسیار بزرگ بود که شکنجه ها و اعدام هایش به دلیل خشونت بسیار زیاد معروف شده بود . 30,000 تا 320,000 قتل بی دلیل در طول حیات او ثبت شده است.نقل شده است در گذشته زمانیکه او در زندان بود برای تفریح حشرات و کرم ها را شکنجه می داد.

ولاد تمس

ژوزف استالین

ژوزف استالین یک دیکتاتور گرجستانی و رهبر جماهیر شوروی از سال 1920 تا زمان مرگش یعنی سال 1953 بود. او در روسیه و گرجستان شهرت بسیار زیادی داشت و یک رهبر پیروز در جنگ ها محسوب می شد و جزء قدرت های اصلی دنیا بود. استالین به طور گسترده ای گروه های دشمن را سرکوب می کرد. او صد ها هزار اعدام انجام داده بود و میلیون ها نفر بر اثر دستوراتی که داده بود، کشته شدند.

آدولف هیتلر

آدولف هیتلر یک سیاستگذار آلمانی بود که رهبر نازی محسوب می شد و از سال 1933 تا 1945 روی کار بود. هیتلر جنگ جهانی دوم را در اروپا آغاز کرد که قصدش، تصرف لهستان در سال 1939 بود و در نهایت نقش خودش را در هلوکاست به اتمام رساند که بیش از 6 میلیون یهودی کشته شدند. سیاست های تبعیض نژادی و جغرافیایی وی بر هیچ کس پوشیده نیست. در سال 1945 با راه یافتن نیروهای شوروی به مقر او ، هیتلر با یک گلوله به زندگی خود خاتمه داد.

بی رحم ترین مردان و پادشاهان شیطانی تاریخ

3.932
این مطلب مفید بود ؟257
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
وبگردی