حفظ انگیزه
اگر احساس میکنید که دیگر انگیزه ای برای ادامه زندگی و انجام دادن کارهایتان ندارید نگران نباشید! میتوانید با انجام چند تکنیک انگیزه از دست رفته را بازگردانید.

ایجاد و حفظ انگیزه در مدت زمان کوتاه

وقتی که سال جدید شروع می شود، ما دوست داریم که زندگی سالم، شاد و موفقی را در پیش بگیریم اما ممکن است که در طول مسیر انگیزه مان را از دست بدهیم و دوباره به روال قبلی برگردیم. به خاطر همین باید راهکارهایی وجود داشته باشد تا بتواند در سریع ترین زمان ممکن انگیزه را به ما برگرداند. در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید که به شما بگوییم چگونه سریع برای خودتان انگیزه ایجاد کنید.

وظایف تان را اولویت بندی کنید

گاهی اوقات ما به انجام کارهایی می پردازیم که خیلی اهمیت ندارند و انرژی خود را صرف آنها می‌ کنیم و دیگر انرژی برای انجام کارهای جدید باقی نمی‌ ماند. اولویت بندی اهمیت بسیار زیادی دارد که باعث می‌ شود؛ شما سریع تر به اهدافتان برسید. یک لیست برای انجام کارهای روزانه داشته باشید، آن را به چهار قسمت تقسیم کنید، کار های ضروری و مهم، کار های مهم اما غیر ضروری، کارهای ضروری اما بی اهمیت، کارهای بی اهمیت و غیر ضروری. با انجام این کار متوجه می‌ شوید که اول باید به سراغ کدام کار ها بروید.

برنامه ریزی

اهدافتان را به شکل تصویر دربیاورید

بسیار مهم است که شما لیست انجام کارهای روزانه داشته باشید و اهداف، رویاها و آرزوهای تان را داخل دفتر بنویسید اما ایجاد تصاویر از آنها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد‌. تصویرسازی یکی از مهم ترین تمرینات قدرتمند برای ذهن محسوب می‌ شود‌. شما می‌ توانید اهدافتان را به شکل تصویر در بیاورید و آنها را شبیه به یک پوستر رو به روی خودتان بگذارید‌.

به کسی که قرار است در آینده تبدیل شوید؛ نامه بنویسید

اول باید بدانید که دوست دارید در اینده چه کاره شوید. مثلاً دوست دارید در آینده چقدر ثروتمند باشید یا چه جایگاه و شغلی داشته باشید. به شخصی که قرار است به آن تبدیل شوید، فکر کنید و برای او نامه بنویسید و از او تشکر کنید و خوشحال باشید که به موفقیت رسیده است. با انجام این کار ذهن تان آماده می‌ شود و تلاش می‌ کند که شما را به آن فردی که می خواهید؛ برساند.

تیم موفقیت برای خودتان بسازید

بسیار مهم است که اهدافتان را دنبال کنید و خودتان را با افرادی احاطه کنید که انگیزه کافی دارند. برنامه‌ ریزی‌ ها و اهداف خود را با آن ها به اشتراک بگذارید. تمرکز خود را حفظ کنید. داشتن دوستانی که به شما باور داشته باشند و شما را هول بدهد و برای تان انگیزه ایجاد کنند تا به موفقیت برسید، بسیار مهم است. پس در کنار این افراد قرار بگیرید.

گفت و گو با همکار

در هر مرحله؛ به خودتان جایزه کوچکی بدهید تا دوباره انگیزه بگیرید

داشتنِ انگیزه نیازمند این است که شما در هر مرحله برای خودتان تصمیماتی بگیرید و به خودتان جایزه بدهید. سعی کنید که به فکر خرید پاداش های کوچک باشید. هر دفعه خیلی جایزه بزرگ و گرانقیمتی نخرید و با چیزهای کوچک خودتان را خوشحال کنید.

همه پیشرفت هایتان را بنویسید

مطالعات نشان می‌ دهد که نوشتن نتیجه نهایی اهمیت بسیار زیادی دارد و در طول مسیر هم باید پیشرفت تان را ثبت و ضبط کنید. انجام این کار باعث می شود که انگیزه بگیرید و بدانید که این مسیر را به درستی طی کرده اید.

به میز کار خود دقت کنید

وقتی که می‌ خواهید مطالعه یا کار کنید، باید میز جداگانه، مرتب و تمیز داشته باشید. در واقع میز کار باید از محل خواب جدا باشد تا ذهن تان سریع تر و آسان تر خودش را با شرایط وفق دهد. همیشه کنار لپ تاپ یک لیوان قهوه داشته باشید.

میز کار

از تکنیک پومودورو استفاده کنید

اگر نمی توانید تمرکز کنید، این تکنیک را انجام دهید؛ یعنی 25 دقیقه کار کنید و بعد به خودتان استراحت دهید. انجام این کار باعث می‌ شود زمانی که کار می کنید، حواس تان باشد که تمرکزتان از بین نرود‌؛ سپس در آن 5 دقیقه هر چقدر که خواستید، تفریح و استراحت کنید‌.

راه ارزان برای ایجاد و حفظ انگیزه در هر کاری

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی