پیک باکس‌دار
خیلی وقت است که به درخواست پیک موتوری در زندگی‌مان عادت کرده‌ا در این مقاله درباره راهنمای انتخاب موتور مناسب و خدماتی مانند باکس‌داربودن یا نبودن پیک برایتان گفته‌ایم. یم. پیش‌تر هم چنین مشاغلی بود و از خدماتشان استفاده می‌شد اما هیچ‌وقت مانند اکنون، نقش پیک موتوری در انتقال بسته‌های مختلف در ترددهای شهری پررنگ نبود.

پیک باکس‌دار یا بدون باکس؟

خیلی وقت است که به درخواست پیک موتوری در زندگی‌مان عادت کرده‌ایم. پیش‌تر هم چنین مشاغلی بود و از خدماتشان استفاده می‌شد اما هیچ‌وقت مانند اکنون، نقش پیک موتوری در انتقال بسته‌های مختلف در ترددهای شهری پررنگ نبود. خدمات پیک موتوری هم بسیار متنوع‌تر از گذشته عرضه می‌شوند. در این مقاله درباره راهنمای انتخاب موتور مناسب و خدماتی مانند باکس‌داربودن یا نبودن پیک برایتان گفته‌ایم. از سوی دیگر، اگر در این موقعیت شغلی مشغول به کار هستید هم باید درباره انتخاب موتور مناسب برای جابه‌جایی بسته‌ها تصمیم بگیرید:موتور باکس‌دار یا بدون باکس؟ از این موضوع هم در ادامه می‌گوییم.

پیک باکس‌دار یا بدون باکس؟ کدام را برای ارسال انتخاب کنید؟

این روزها، با درخواست پیک موتوری به‌راحتی می‌توانید مرسوله‌های مختلف را در پیک باکس‌دار یا بدون باکس از هر مبدأ به هر مقصدی منتقل کنید. وجود حق انتخاب در گزینش نوع ارسال و پیک هم با شما است و البته این شما هستید که باید بدانید کدام سرویس برایتان مناسب‌تر است. شما می‌توانید بسته‌های مختلفی با درجه حساسیت گوناگون از‌نظر شکنندگی و ویژگی‌های دیگر را به مقصد موردنظرتان بفرستید. در زمینه اینکه سرویس بدون باکس را انتخاب کنید یا باکس‌دار، به نکات زیر دقت داشته باشید:

  • حساسیت از نظر ویژگی‌های فیزیکی بسته؛
  • زمان رساندن جعبه به مقصد؛
  • بررسی هزینه؛
  • ابعاد مرسوله.

حساسیت از نظر ویژگی‌های فیزیکی بسته

بنا به محتویات بسته ارسالی باید درباره درخواست پیک موتوری باکس‌دار یا بی‌باکس تصمیم بگیرید. اگر بسته موردنظرتان شامل وسیله‌ای حساس است یا ابعاد و شکل آن طوری نیست که به‌راحتی پشت موتور بسته شود، بهتر است که درخواست پیک موتوری باکس‌دار بدهید.

برخی بسته‌ها که حاوی مواد غذایی‌اند یا ارزش مادی دارند هم با پیک‌های باکس‌دار فرستاده می‌شوند. وجود حفاظ و جعبه‌ای در اطراف چنین بسته‌هایی به حفظ امنیت‌شان کمک زیادی می‌کند.

زمان رساندن جعبه به مقصد

گاهی‌اوقات، حساسیت مرسوله آن‌چنان هم بالا نیست و امکان حملش پشت موتور و بدون باکس وجود دارد. بااین‌حال، از آنجا که مدت‌زمانی طولانی تا رسیدن به مقصد در پیش است، استفاده از جعبه برای حفاظت بهتر از بسته توصیه می‌شود.

هرچه مسیر طولانی‌تر باشد، امکان وقوع اتفاقات مختلف یا نیاز به سواروپیاده‌شدن پیک موتورسوار هم بالا می‌رود. اگر بسته را در جعبه بگذارید، درصد امکان بروز مشکل و حادثه برای آن کمتر می‌شود.

بررسی هزینه

درخواست تاکسی موتوری و پیک با وجود سوپراپ‌های معتبر امروزی بسیار مقرون‌به‌صرفه تمام می‌شود. قیمت‌ها رقابتی تعیین می‌شوند و پیش از اینکه سفارش درخواست پیک تهران یا شهرهای دیگر را تکمیل کنید، قیمت سفر را مشاهده می‌کنید.

در چنین شرایطی، تصمیم‌گیری درباره انتخاب سرویس پیک آسان‌تر می‌شود. هربار که قصد استفاده از خدمات پیک را دارید، برآوردی درباره پیک بی‌باکس یا باکس‌دار داشته باشید تا راحت‌تر به نتیجه برسید. با مقایسه قیمت هر سفر، گزینه مقرون‌به‌صرفه و بهینه را انتخاب کنید.

ابعاد مرسوله

بنا به اینکه بسته موردنظرتان چقدر است هم می‌توانید درباره انتخاب پیک موتوری جعبه‌دار و بدون جعبه به نتیجه برسید. گاهی‌اوقات، مرسوله آن‌قدر بزرگ است که تاکسی موتوری نمی‌تواند آن را در باکس پشت وسیله خود جای بدهد. در چنین شرایطی، نیاز است که بسته را با طناب و به‌دقت پشت موتور ببندید.

پیک باکس‌دار یا بدون باکس؟ کدام را برای کار انتخاب می‌کنید؟

پیک باکس‌دار

پیش‌تر از جایگاه مشتری و کسی به انتخاب موتور نگاه کردیم که قرار است بسته‌ای را به مقصدی بفرستد. حالا نوبت کسانی است که می‌خواهند در موقعیت شغلی پیک موتوری مشغول به کار شوند. این دسته از افراد به‌سراغ کدام گزینه بروند؟ نکات زیر در انتخاب موتور باکس‌دار یا بدون باکس مهم است:

  • توجه به راحتی موتور؛
  • انتخاب ظرفیت نگهداری بسته‌ها؛
  • امکانات نصب باکس.

توجه به راحتی موتور

راحتی موتور یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در زمان انتخاب موتور باکس‌دار یا بدون باکس در نظر بگیرید. لازم است، ببینید که سواری با کدام موتور برایتان آسان‌تر است. اگر قرار باشد که باکس پشت موتور باعث سنگینی آن شود و ایمنی شما و بسته را به‌خطر بیندازد، بهتر است که به‌سراغ آن نروید.

این موضوع درباره موتور بدون باکس هم صادق است. اگر می‌بینید که نبود جعبه باعث می‌شود وسیله را پشت موتور بگذارید و باعث حواس‌پرتی یا اختلال در نشستن راحت روی موتور شود، باید به‌دنبال خرید باکس و استفاده از آن برای موتور باشید.

انتخاب ظرفیت نگهداری بسته‌ها

دقت کنید که موتورتان چه ساختاری دارد و ظرفیتش برای انواع درخواست پیک موتوری چگونه است. انتخاب موتوری که به شما رفاه کافی برای حمل هر بسته‌ای بدهد، فرصت‌ دریافت سفارش‌های مختلف را بالا می‌برد. پس اگر می‌خواهید که درآمدتان بیشتر شود و هر نوع بسته‌ای را حمل کنید، حتما به ظرفیت موتور در نگهداری مرسوله‌ها دقت داشته باشید.

امکانات نصب باکس

موتوری را انتخاب کنید که امکان نصب و اضافه‌کردن باکس روی آن وجود داشته باشد. موتورهای خیابانی در این زمینه، انتخاب‌های مناسب‌تری نسبت به هم‌تایان دیگرشان هستند. موتورهای اسکوتری هم چنین امکانی به شما می‌دهند اما محدودیت‌هایی هم دارند که نصب باکس را کمی دشوار می‌کند. همیشه به راحتی موتور و ایمنی آن دقت کنید. اگر بنا باشد که با نصب باکس، به‌ هر دلیلی نتوانید به‌خوبی رانندگی کنید، بهتر است که دور آن را خط بکشید.

در آخر

با درخواست موتور مسافر یا پیک‌های رساننده بسته‌های مختلف، همه ما راحت‌تر برای ترددها و نقل‌وانتقالات مرسوله‌هایمان برنامه‌ریزی می‌کنیم. موتورها با خدمات مختلفی نظیر حمل بسته با جعبه و بدون جعبه خیالمان را بابت رساندن مرسوله‌ها به نقاط مختلف شهر راحت کرده‌اند. وجود خدمات آنلاین سفارش پیک موتوری هم روند دریافت سرویس‌ها را راحت‌تر از همیشه کرده است. با خیال راحت، بسته‌های کوچک و بزرگ خود را به پیک بسپارید و نگران سالم و صحیح‌رسیدن آن به مقصد نباشید. 

در صورتی که به‌عنوان پیک موتوری مشغول به کار هستید هم با انتخاب وسیله نقلیه‌ای مناسب و با همکاری با سرویس‌های اینترنتی معتبر و معروف ارائه خدمات پیک، راحت و ایمن به درآمدزایی مشغول شوید. حواستان به انتخاب موتور مناسب باشد و برای جعبه‌دارکردن یا بی‌جعبه نگه‌داشتن آن با توجه به توصیه‌هایی که شد، تصمیم بگیرید. 

زندگی شهری در مسیر بهینه‌سازی امور مختلف است و تلاش‌ها بر این هست که خدمات بهتر زندگی را برایمان راحت‌تر کنند.

 

 

پیک باکس‌دار یا بدون باکس؟ راهنمای انتخاب موتور مناسب

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی