مولتی لول مارکتینگ

مولتی لول مارکتینگ چیست؟

کد مطلب : 79730زمان مطالعه : 3 دقیقه
مولتی لول مارکتینگ یک استراتژی می باشد که بعضی از شرکت ها برای فروش بدون واسطه محصولات خود از آن استفاده می کنند.

مفهوم مولتی لول مارکتینگ و جزئیات آن

مولتی لول مارکتینگ یک استراتژی است که بعضی از کمپانی ها با فروش مستقیم از آن استفاده می کنند تا بتوانند محصولات موجود خود را با توزیع توسط افراد جدید در معرض دید افراد دیگر بگذارند که درصد بالاتری از خرید آن ها وجود دارد. به همین دلیل افرادی را برای توزیع بیشتر محصولات به کار می گیرند.

این توزیع کنندگان در طول فروش مستقیم محصول به مشتری ، می توانند باعث افزایش دریافتی ها شوند. در هر صورت هر فروشی که به شکل سالم ، زیبا و با دقت و رعایت موارد پایه اتفاق بیفتد ، نمونه ای از کمپانی با فروش مستقیم است که از مارکتینگ مولتی لول استفاده می کند. در این روش واسطه ها حذف خواهند شد و جنس مستقیم، با همان قیمت به دست مصرف کننده می رسد تا تبلیغ و فروش جنس هایی که رضایت داشته است را بر عهده بگیرد.

مولتی لول مارکتینگ

نکات کلیدی درباره مولتی لول مارکتینگ

چنانچه در این بخش از نمناک می خوانید مولتی لول مارکتینگ یک استراتژی است و صد ها هزار عضو در کل جهان دارد. این افراد معمولاً با توجه به تلاشی که انجام می دهند، دریافتی قابل توجهی ندارند و در نتیجه باید بعضی از الگوهای آن ها تغییر پیدا کند. از آنجایی که بسیاری از تمرین های کاری مربوط به بازاریابی مولتی لول قانونی هستند اما بعضی از کمپانی ها هستند که در این زمینه زیر سوال رفته اند و باید الگوهای خود را تغییر دهند.

فهم بازاریابی مولتی لول

بازاریابی مولتی لول یک نوع استراتژی تجارتی و قانونی است که هنوز هم مورد بحث قرار می گیرد. یکی از مشکلات آن الگو های هرمی است که از پول افرادی که تازه استخدام شدند ، برای دریافتی افراد در رده بالاتر استفاده می کنند. این الگوها ممکن است برای بعضی از افراد که مارکتینگ شبکه ای را تبلیغ می کنند، مزایای زیادی داشته باشد اما الگو های هرمی بیشتر برای استخدام افراد سرمایه گذاری می کند تا این که بخواهد خود محصولات را به فروش برساند.

بازاریابی مولتی لول

قانونی بودن بازاریابی مولتی لول

یکی از مشکلات تعیین قانونی بودن این نوع بازاریابی ، این است که آیا این افراد محصولات را به مشتری واقعی می فروشند یا افراد برای این که قرار است تازه استخدام شوند ، محصولات را خریداری می کنند. اگر مورد اول اتفاق بیفتد ، کمپانی کاملاً روش قانونی را در پیش می گیرد اما اگر مورد دوم اتفاق بیفتد ، احتمالا الگوی هرمی غیر قانونی است .

کمیسیون تجارت فدرال یا اف تی سی کمپانی های بازاریابی مولتی لول را در چند دهه گذشته پیدا کرده است و متوجه شده است که این افراد به سختی برای قانونی کردن روش کار خود تلاش می کنند. حداقل 116 میلیون نماینده مستقل در بین این اعضا در کل جهان در سال 2017 وجود داشته است.

بسیاری از آن ها درآمد قابل توجهی را در کنار تلاش های زیاد شان دریافت کرده اند اما بعضی از آن ها نیز الگوهای هرمی را در پیش گرفتند.

مفهوم مولتی لول مارکتینگ

نمونه ای از کمپانی مولتی لول

مثلا هربال لایف یا زندگی گیاهی یکی از کمپانی های بازاریابی موجود می باشد که محصولات مغذی و مربوط به کاهش وزن را با بیش از 500 هزار توزیع کننده پخش می کند اگرچه کمیسیون تجارت و غذا، روش این کمپانی را مورد بررسی قرار داده است اما فردی به نام ویلیام اکمن یک میلیارد دلار از سرمایه این کمپانی را در سال 2012 را کم کرد.

این فرد متهم به ایجاد الگوهای هرمی در این کمپانی شد و باعث شده بود که کل این کمپانی دچار ضرر و زیان شود که در سال 2018 دستگیر شد.

این کمپانی همچنین به دلیل ارائه غلط محصولات خود برای فروش هم متهم شد و برای ادامه کار باید ساختار خود را از اول تعیین می کرد . آن ها بر این عقیده بودند که اکثر هزینه هایشان به دلیل فروش محصولات است ، نه استخدام افراد جدید.

تعریف مولتی لول مارکتینگ و جزئیات آن

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/س
برچسب : بازاریابی
وبگردی