مکان های مرموز جهان
در همه قسمت های دنیا مکان هایی وجود دارد که مرموز و ترسناک هستند، پشت تمامی این مکان ها راز های پشت پرده ای وجود دارد که نمیدانید.

داستان پشت پرده راز آلود ترین و مرموز ترین مکان های جهان

در قرن های گذشته اتفاقات زیادی در کل دنیا رخ داده است‌‌. بعضی از مکان ها بیش از همه رازآلود بوده اند و داستان های زیادی پشت پرده خود دارند که در این قسمت از نمناک در مورد آن ها توضیح خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مارفا در تگزاسِ آمریکا

اولین محل تاریخی که باید نام ببریم، مارفا در تگزاس آمریکا است. رعد و برقی در سال 1883 رخ داد و مردم متوجه این رد نور طولانی در آسمان شدند و همه افرادی که آنجا زندگی می کردند، به خاطر این که آسمان از این نور بزرگ روشن شده بود، از خواب بیدار شدند و آن را یک پدیده به نام افتادن ستاره ها روی زمین نامیدند. هنوز هیچ توضیح خاصی برای نور زیاد و ناگهانی وجود ندارد اما به آن نور مارفا گفته می‌ شود.

جزیره نیکومارورو در اقیانوس آرام

وقتی که خلبان آملیا ارهارت تلاش می کرد تا در اطراف جهان به صورت هوایی سفر کند، ناگهان ناپدید شد. این اتفاق در سال 1937 رخ افتاد؛ البته رد گاز هواپیما وجود داشت اما باز هم هیچ خبری از او نشد. یافته ها حاکی از آن است که او داخل دریا افتاده اما این یکی از پدیده هایی بود که همیشه سر به مهر باقی ماند.

هتل استانلی در آمریکا

این هتل یک از اعجاب انگیزترین محل هایی است که می توانید در شب آنجا را ببینید. استیون کینگ در مورد این هتل چیز های زیادی نوشته است. جالب است بدانید که در این هتل صدا های عجیب و غریبی از خنده کودکان به گوش می رسد و چراغ ها روشن و خاموش می شوند اما هیچ اثری از هیچ کس در آن جا نیست و همه چیز به طرز عجیبی؛ وحشتناک است.

هتل استانلی

مثلث برمودا در اقیانوس اطلس

در نواحی غربی اقیانوس اطلسِ شمالی بین برمودا و فلوریدا یک مثلث برمودا قرار گرفته است که همیشه در مورد آن شنیده اید. کریستوفر کلمبوس فردی بود که اولین بار متوجه این مثلث شد و نور عجیب و غریبی را در فاصله های بسیار دور احساس کرد. در قرن بیست متوجه شدند که هر چیزی نزدیک به این مثلث می‌ شود، از جمله کشتی ها و هواپیما ها به سرعت ناپدید می گردد اما هنوز علتش را نمی دانند.

خطوط نازکا در پرو

خطوط نازکا جزو پدیده های وحشتناک است؛ خطوطی که روی یک بیابان ثبت شده اند. دقیقاً معلوم نیست این خطوط به چه علت پدید آمده اند. در واقع شبیه به مجموعه ای از طراحی ها می باشد؛ طراحی هایی که تا 48 کیلومتر کشیده شده‌اند اما سالهاست که کوچک‌ترین تغییری نمی کنند.

عمارت وینچستر در کالیفرنیا

هنوز راز و رمز های زیادی در مورد عمارت وینچستر کشف نشده است. قبلاً در این عمارت یک پدر و یک بچه جان خود را از دست داده‌اند و مردم عقیده دارند که روح سرگردانِ آن ها داخل این خانه است. این عمارت بسیار بزرگ است و هیچ کس جرئت ندارد که داخل آن بشود، زیرا عقیده دارند که توسط ارواحِ موجود در این خانه کشته می‌ شوند.

مجموعه اهرام جیزه

اهرام جیزه یک پدیده بسیار عجیب و غریب است که عکاسان آن را به ثبت رسانده ‌اند. محل استراحت پادشاهان مصر بوده که تقریباً مربوط به 4500 سال پیش است. هنوز هیچ کس نمی داند که این اهرام چگونه ساخته شده اند. وزن آن ها خیلی زیاد است و ساختار آن ها چیزی حدود 146 متر درازا دارد. سنگ های آن بسیار سنگین و سخت هستند.

اهرام جیزه

استون هنج در انگلستان

سنگ های بزرگ و عجیب و غریبی در این سازه وجود دارد که هر کدام 11 کیلوگرم وزن دارند. قدمت آن ها به بیش از 4 الی 5 هزار سال پیش برمی گردد. هنوز مشخص نیست که این سازه چگونه ساخته شده است و چرا خراب نمی شود؛ اما این سنگ ها خیلی بزگ و سنگین هستند که همگی شبیه به یک دایره تجمع پیدا کرده اند.

قلعه بران در رومانی

این قلعه مربوط به سال 1897 می باشد و حرف های زیادی در مورد آن زده شده است. احتمالاً در زندگی واقعی؛ همه شما از قلعه‌ ها تصویر وحشتناکی در ذهن تان دارید. شواهد حاکی از آن است که روح های سرگردان و جاودان داخل این قلعه وجود دارند. قبلاً هم محلی برای قرار دادن شکار های شکارچیان بود.

لاخ نس در اسکاتلند

هیچ شکی نیست که لاخ نس یکی از اعجاب انگیزترین مکان ها مربوط به 1500 سال پیش می باشد که تصاویر زیادی از آن به ثبت رسیده است. سنگ های زیادی را در کنار دریاچه می بینید؛ البته محققان هنوز در حال اثبات این موضوع هستند که این دریاچه وجود دارد اما در ظاهر هیچ اثری از آن مشخص نیست.

شهر گمشده آتلانتیس در اقیانوس اطلس

این شهر گم شده در اقیانوس اطلس مربوط به هزاران سال پیش است. این شهر زمانی در گذشته متعلق به افراد ثروتمند بود اما هم اکنون هیچ اثری از آن نیست.

آتلانتیس

رازول در مکزیک

بسیاری از افراد باور دارند که هیچ اثری از این مکان وجود ندارد. گزارش‌ها مربوط به سال 1947 است. این مکان در گذشته مربوط به یک مرد ارتشی بود که بعد از بمباران های بسیار زیاد دیگر نتوانستند نشانی از او پیدا کنند.

دره مرگ در کالیفرنیا

شاید دره مرگ کالیفرنیا در نگاه اول یک دریاچه خشک به نظر برسد که چند تکه سنگ صخره دارد؛ اما نکته جالب و عجیب این محل همین سنگ ها هستند که حرکت می کنند. برخی از آن ها 317 کیلوگرم وزن دارند و بدون دلیل چندین متر جا به جا می شوند. مدت زمان حرکت از چند ثانیه تا 16 دقیقه هم گزارش شده است. یک نظریه می گوید علتش یخ زدن آب در شب و باد سبکی است که این صخره ها را در حین ذوب شدن یخ تکان می دهد.

جنگلی مرموز با درختانی کج در لهستان

اگر به عکس های این جنگل نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که چرا اینجا رازالود بوده است. درختان این جنگل ظاهری کاملاً عجیب و غریب دارند؛ همگی به صورت منحنی قرار گرفته ‌اند؛ انگار که در حال شکستن هستند اما سال هاست که هیچ کدام از آن ها نمی شکنند.

جنگل درختان کج

ماچوپیچو در پرو

ماچوپیچو مربوط به قرن 15 است و کسی هنوز نمی‌ داند که این شهر چگونه بنا شده است؛ اما همه می‌دانند که قبلا نیز قلمروی پادشاهی بوده است؛ قلمرویی که اکنون چیزی از آن باقی نمانده و باور مردم بر این است که در آن روح افرادی که زندگی می کرده اند؛ وجود دارد. این شهر هم اکنون متروکه باقی مانده است.

گودال آبی بزرگ در بلیز

گودال آبی بزرگ در یکی از جزایری است که هنوز خیلی‌ ها در مورد آن اطلاعاتی ندارند و فقط می‌دانند که در دریای کاراییب واقع شده است. این گودال بزرگ در واقع بیش از 122 مترعمق دارد و تصاویر زیادی از آن به ثبت می رسد و افراد زیادی هستند که آن را شبیه به یک راز می‌دانند.

ارورا در تگزاس

این محل؛ قدیمی ترین قبرستان در تگزاس است که فاصله زیادی با شهر ندارد. مردگان بیگانه ‌ای داخل آن دفن شده اند که مربوط به سال 1897 می باشند. اخبار زیادی در مورد آن منتشر شده است؛ ظاهراً نصف بیشتر اجساد آن افرادی هستند که بر اثر سقوط هواپیما جان خود را از دست داده ‌اند.

حلقه های اسرارآمیز نامیبیا

حلقه و حفره‌ های نامیبیا شبیه به قطعات پازل روی زمین به وجود آمده اند.‌ دایره های قرمز رنگ و توخالی که هنوز مشخص نیست از کجا آمده‌اند. اگر بخواهیم آن ها را ردی از باران بدانیم، قطعاً باید بعد از مدتی از بین بروند اما این حفره ها (حلقه ها) هنوز پابرجا هستند و هیچ تغییری هم نمی کنند.

مکان های عجیب

جزیره ایستر در شیلی

این جزیره یکی از معروف ترین جزیره های روی کره زمین است که 3700 کیلومتر از آمریکای جنوبی و 1700 کیلومتر از نزدیک ترین جزیره به خودش فاصله دارد. بیش از 1000 ساختمان در این جزیره ساخته شده است و هنوز در حال تحقیق روی آن هستند که این جزیره چگونه به وجود آمده و شکل امروزی اش را به خود گرفته است.

ترانس الگینی در جنوب ویرجینا

اگر می خواهید که در غرب ویرجینا به دنبال ارواح سرگردان بگردید، این مکان را برای شروع به شما معرفی می کنیم که از سال 1864 تا 1994 در مورد آن صحبت های زیادی می‌ شد. به یک باره 240 نفر در این مکان کوچک بیمار شدند و زندگی های زیادی تحت خطر قرار گرفت و مردم بر این عقیده هستند که روح افراد مرده داخل دیوار ها گیر کرده‌ اند.

اپ کنیون در واشینگتن

وجود ارواح؛ یکی از عجیب و غریب ترین حقایقی است که می توانید در مورد این محل بشنوید. گروهی از افراد به سراغ این رفتند که در مورد آن اطلاعاتی را به دست بیاورند. این محل مربوط به سال 1924 می باشد که مورد حمله یک سری افراد بیگانه قرار گرفت. بعد از آن شبیه به یک اتفاق رازآلود شد؛ به طوری که مردم بر این باورند؛ روح افرادی که در این ناحیه کشته شده‌ اند، هنوز به دنبال انتقام می باشند.

قلعه چارلویل در ایرلند

بعضی از افراد رویای رفتن به این قلعه ایرلندی را دارند اما بعضی دیگر آن را شبیه یک کابوس شبانه می بینند. عقاید بر این است که یک دختر کوچک داخل این قلعه به قتل رسیده است و این اتفاق در سال 1861 افتاده؛ اتفاقی که بسیار فجیع بوده و هر کس که وارد آن قلعه می‌ شود؛ صدای آواز خواندن، خنده و فریاد این دختر را می‌ شنود. حتی خیلی ها عقیده دارند که عکاسان از روحِ این دختر عکس به ثبت رسانده اند.

قلعه چارلویل

دیکوئیس کستاریکا در آمریکای جنوبی

این ناحیه محل رفت و آمد افراد زیادی بوده است. خیلی ها قصد داشتند که از این محل فرار کنند اما انگار به گونه‌ای در آن گیر کرده ‌اند. جالب تر این که بیش از 300 نمونه توپ بزرگ داخل این ناحیه وجود دارد که وزن هر کدام بیش از 16 تن می باشد. هنوز هیچ ‌کس نمی‌ داند این توپ ها از کجا آمده است.

منطقه 51 (منطقه نظامی فوق سری) در نوادا

آژانس های آمریکایی هنوز باور نکرده اند که این محل یک مکان راز آلود است؛ اما هنوز هم ورود افراد و عکاسان به این ناحیه ممنوع می باشد. این محل قبلا تحت حمله تروریست‌ ها قرار گرفته و یک هواپیما در آن تا سقوط کرده است؛ اما دولت هنوز این مسئله را انکار می‌ کند.

خلیج گوانابارا در برزیل

این محل ناشناخته‌ترین مکانی است که در طول تاریخ می توانید آن را بشناسید و مربوط به سال 1982 می باشد. از امسال برزیل دیگر اجازه نداد که کسی در مورد ان تحقیق کند و برای همیشه این راز سر به مهر باقی خواهد ماند.

مرموز ترین جای دنیا که قبل از مرگ باید دید

3.853
این مطلب مفید بود ؟4013
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
وبگردی