تولد
کاشت ناخن
کاشت ناخن یک نوع تزئین ناخن است که طرفداران زیادی دارد اما کاشت ناخن روش های مختلفی دارد که قبل از انجام اینکار بهتر است آنهارا بشناسید.

انواع کاشت ناخن و شناخت هر یک از روش های کاشت ناخن

کاشت ناخن یک نوع آرایش و تزیین ناخن می‌باشد که انواع مختلفی دارد، کاشت ناخن سبب زیبا شدن دست ها شده و برای کسانی که ناخن‌های ضعیف و شکننده دارند و همچنین افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند مناسب است. اگر شما هم می خواهید برای عید نوروز ناخن بکارید، ابتدا با مطالعه این بخش از نمناک انواع کاشت ناخن را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس کاشت ناخن دلخواه و مناسب خود را انتخاب کنید.

کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری از پرکاربردترین و با دوام ترین انواع کاشت ناخن است که در آن پودر و مایعی به نام لیکوئید را مخلوط و مواد خمیری حاصل شده را روی ناخن قرار می دهند و با قلم مخصوص آن را روی ناخن می خوابانند. کاشت ناخن پودری از لحاظ زیبایی و مقاومت رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است.

کاشت ناخن

کاشت ناخن ژله ای

کاشت ناخن ژله ای نوع دیگری از کاشت ناخن است که در آن از ژل سخت استفاده شده و ناخن در معرض اشعه UV قرار می‌گیرد. در کاشت ژله ای کلاسیک از سه لایه ژل به نام های بیلدینگ ژل، فینیشینگ ژل و تاپ شاین استفاده شده و لایه ای شیشه ای و محکم روی سطح ناخن ها ایجاد می شود. کاشت ژله‌ای به نسبت کاشت پودری نازک‌تر و ظریف‌تر است و با آب و هوای مرطوب سازگار و در هوای خشک ترک برمی‌دارد.

کاشت ناخن آکواریوم

کاشت آکواریومی ناخن از پرطرفدارترین کاشت و طراحی ناخن است که هم با ژل سه مرحله ای و هم با پودر کلییر انجام می شود. در این کاشت از دو روش می توان استفاده کرد، روش اول تیپ های مخصوص کاشت اکواریوم میباشد که آماده است و داخل آن با مواد دلخواه پر شده و سر آن را می توان با استفاده از پودر کلییر بست،در روش دوم خود ناخنکار تیپ را درست میکند.

کاشت ناخن دیپینگ

دیپینگ یک روش کاشت ناخن است که فقط با پرایمر و پودر کاشت انجام می‌شود و از ماده لیکویید استفاده نمی شود. در این روش ابتدا تیپ روی ناخن گذاشته شده و ناخن سوهان کشی می‌شود، سپس ناخن به صورت عمودی در پودر کاشت فرو رفته و کاشت انجام می گردد.

کاشت ناخن قالبی یا دوآل

کاشت ناخن با قالب یا کاشت دوئال به نوعی از کاشت ناخن می گویند که با قالب های مخصوص هم با استفاده از پودر و هم با استفاده از ژل انجام می شود. این کاشت بسیار سریع و آسان بوده اما دوام آن بسیار اندک بوده و قابلیت بسیار زیادی در هواگیری و شکسته شدن دارد و به افرادی که ناخن‌های پراکنده و یک شکل ندارند اصلا توصیه نمی‌شود.

کاشت قالبی

کاشت ناخن به روش فیبر یا گیاهی

کاشت ناخن فیبری از پرطرفدارترین انواع کاشت ناخن است که کاشت فایبرگلاس نیز نامیده می شود که در آن از رشته های گیاهی به عنوان تیپ که همانند کاغذهای بریده شده می باشد،بدون استفاده از هرگونه مواد حساسیت زا استفاده می شود..این روش به اندازه کاشت با پودر و کاشت با ژل دوام ندارد و رطوبت و آب را به خود جذب می کند.

فرنچ ناخن

فرنچ مانیکور یک آرایش ناخن است که در آن سر ناخن با پودر اکریلیک سفید یا ژل فشرده سفید به رنگ سفید در آمده و برای کل ناخن از پودر اکریلیک کلیر یا صورتی ملایم استفاده می شود.

کاشت ناخن بیبی بومر یا کاشت هایلایت

کاشت هایلایت یا بیبی بومر یکی از روش‌های طراحی ناخن است که در آن از دو رنگ استفاده می‌شود که یکی از رنگ ها بالای ناخن و رنگ دیگر پایین ناخن قرار می گیرد و مرز دو رنگ در هم محو می شوند. در کاشت ناخن بیبی بومر معمولا از رنگ های سفید و هلویی، سفید و صورتی، سفید و کرمی و سفید با رنگ های ملایم و نود دیگر استفاده می شود.

کاشت ناخن موقت یا نمازی

کاشت نمازی همان تیپ گذاری بر روی ناخن است که در آن فقط با استفاده از تیپ قد ناخن را بلند کرده و از مواد کاشت ناخن استفاده نمی شود. این نوع کاشت دوام بالایی نداشته و می توان بعد از رشد ناخن، با کوتاه کردن قد ناخن تیپ را برداشت.

کاشت موقت

لمینیت ناخن یا کاور ناخن

لمینت یا کاور ناخن نوعی روش کاشت ناخن است که در آن با یک لایه شفاف ناخن را می پوشانند، مواد استفاده شده برای لمینت شامل خمیر و پودر مخصوصی است که بی نظمی های روی ناخن را پر می کند و ظاهری زیبا به سطح آن می بخشد. اگر کاشت پودر را دوست ندارید و لاک ژل روی ناخنتان دوام نمی آورد، لمینت گزینه خوبی است.

کاشت ناخن میکس

کاشت ناخن میکس همان کاشت ناخن با پودر است که با یک لایه ژل که معمولا تاپ شاین ژلیش می باشد، پوشانده می شود. برای کاشت ناخن میکس می توانید کاشت با پودر را با استفاده از تیپ و یا فرمر انجام دهید. این نوع کاشت ناخن استحکام و درخششی فوق العاده را به ناخن ها می بخشد.

کاشت ناخن اکلیلی

کاشت ناخن اکلیلی از مشتقات کاشت با پودر است که در روش اول با کاشت فرنچ ترکیب شده و در حالت دوم با کاشت پودرترکیب می شود.

کاشت ناخن سیلک

در این روش از انواع کاشت ناخن از پارچه های ابریشمی با فایبرگلاس برای کاشت ناخن استفاده می شود وحالت طبیعی ناخن ها حفظ شده و لایه ای از جنس ابریشم با چسب و قلموی مخصوص بر روی ناخن طبیعی یا تیپ گذاری شده می چسبانند.

انواع کاشت ناخن؛ بهترین و جدیدترین نوع کاشت ناخن

3.315
این مطلب مفید بود ؟105
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ن.ح
برچسب : کاشت ناخن
وبگردی