خصوصیات همسر خودشیفته
همسران خودشیفته افرادی خودخواه و خودپسند هستند که فقط به خودشان اهمیت می دهند و به دنبال جلب توجه هستند و ارتباط با این افراد کار آسانی نیست.

علامت‌هایی که نشان می‌دهد شما یک همسر خودشیفته دارید

هر رابطه خوبی حاصل احترام متقابل است اگر یک نفر بیشترین فشار را تحمل کند، جایی از کار اشتباه است. شما در آنجا نیستید که همه کارها را برای همسرتان انجام دهید و نباید از آن‌ها انتظار داشته باشید که آنها نیز همین کار را انجام دهند.

اگر نگران هستید که مبادا همسرتان خودشیفته است نشانه‌های عنوان شده در این بخش از خانواده پلاس نمناک به شما کمک خواهد کرد که متوجه این حقیقت شوید و بدانید که آیا با یک فرد خودشیفته ازدواج کرده اید یا نه.

همسر خودشیفته

1. دروغگوهای همیشگی هستند

کسی نمی‌تواند به گفتن دروغهای بزرگ عادت کند، مگر اینکه در گفتن دروغهای کوچک ماهر باشد. همسران خودشیفته دروغ‌های کوچک می‌گویند مثل اینکه چیز خاصی نیست، اگرچه آنها قدرت اعتماد شما به خودشان را شدیدا تحت تاثیر قرار می‌دهند.

2. سعی میکند تقصیر را گردن شما بیاندازد

یک همسر خود شیفته کسی است که برای رسیدن به راه خود برنامه ریزی می‌کند و سپس همه آن چیزی که می‌تواند انجام می‌دهد تا این طور به نظر برسد، که شما ایده این کار را طرح کرده بودید. آن‌ها از زبان فریبنده استفاده می‌کنند و سعی می‌کند با استفاده از الفاظ فریبنده این فکر را به شما القا کند که از اول فکر شما بوده است.

زندگی با همسر خودشیفته

3. گناهکار کردن طرف مقابل کارشان است

به جای این که به خودشیفتگی خود اعتراف کنند، اغلب سعی می‌کنند شما احساس بدی داشته باشید. به دلیل ناتوانی شما در نشان دادن تاثیرات منفی رفتار آنها بر روی شما، آنها به شما حقه می‌زنند و یاد آوری می‌کنند که از شما بهتر هستند.

4. شنوندگان ضعیفی هستند

صحبت کردن با یک فرد خودشیفته می‌تواند مانند صحبت کردن با دیوار آجری باشد. آن‌ها به ندرت نشانه‌های کنجکاوی یا توجه کردن دارند. در ضمن، آن‌ها سر شما را با صحبت کردن گرم می‌کنند و انتظار دارند شما به طور کامل به آن چه آن‌ها می‌گویند گوش دهید.

شنوندگان ضعیف

5. در رابطه زناشویی خوشیفته اند

رابطه جنسی با یک همسر خود شیفته احساس ناراحتی یک طرفه را دارد. آن‌ها سعی در برطرف کردن نیاز‌های شما ندارند. در عوض، تنها بر بدن خودشان و این که چگونه می‌توانند راضی شوند، تمرکز می‌کنند.

6. احساسات شما را دست کم می‌گیرند

اگر شما در کنار همسری خودشیفته ناراحت هستید، آن‌ها این را به عنوان یک فرصت عالی برای کاهش احساسات و اعتماد به نفس شما می‌بینند. احساساتی که شما به طور واقعی دارید، به عنوان غیر مهم و خودخواهانه در نظر گرفته می‌شوند.

نادیده گرفتن احساسات

7. به خوشحال کردن شما توجه نمی‌کنند

اگر احساس افسردگی دارید و به دنبال یکی هستید که شما را از این وضعیت خارج کند، از یک همسر خودشیفته برای کمک به خودتان انتظار نداشته باشید. آن‌ها بیش از پیش گرفتار مشکلات خودشان هستند به نحوی که فقط شما را به عنوان یک راه برای رسیدن به آن‌ها در نظر می‌گیرند.

8. هرگز در عذرخواهی کردن پیش قدم نیستند

حتی اگر اقدامات شریک خودشیفته موجب دعوا شود، هرگز اولین کسی نیست که معذرت خواهی می‌کند. در عوض، آن‌ها سعی می‌کنند شما را پایین بکشانند و عملا از شما می‌خواهند که برای بخشیده شدن التماس کنید.

عدم معذرت خواهی

9. چیزهای عجیب و غریب را کنترل می‌کنند

همسران خودشیفته خیلی سرگرم رسیدن به هدف خود هستند طوری که اصلا ایده‌های دیگر را قبول نمی‌کنند. باید سعی کنید پیشنهاد یا ورودی خود را ارائه دهید، آن‌ها سریعا آن را خاموش می‌کنند.

10. باعث شک و تردید می‌شوند

اگر اعتماد به نفس شما به هر شکلی شکننده باشد، همسران خودشیفته از هر راهی برای شکننده کردن آن استفاده می‌کند. آن‌ها سعی می‌کنند ضعف‌های شما را بزرگ‌تر نشان دهند در حالی مشکلات خودشان را کوچکتر می‌کنند.

برخورد با همسر خودشیفته

11. تدافعی هستند

همسران خودشیفته نمی‌توانند هر گونه انتقاد اندک یا درک شده را تحمل کنند، آن‌ها هم چنین همه کار شما را به عنوان یک حمله به صداقت و شخصیت خود می‌دانند.

12.  محبت شما را بی اعتبار می‌کنند

شما ممکن است که عشق خود را به کسی نشان دهید و بگویید. با این حال، آن‌ها ممکن است به قدری مجذوب خود باشند که واقعا باور نکنند که این احساسات واقعی هستید. آن‌ها می‌خواهند شما را حتی بیشتر از آنچه که قبلا انجام می‌دادید دوست داشته باشند، حتی اگر تا آن جا که ممکن است ثابت شده باشید.

محبت به همسر خودشیفته

13. مصالحه را نمی‌پذیرند

فداکاری‌ها در یک رابطه بسیار مهم هستند، همسران خودشیفته هر گونه مصالحه را به عنوان نشانه‌ای از ضعف می‌بینند و تا زمانی که راه خود را پیدا نکنند، عقب نشینی نمی‌کنند.

14. احترام مرز‌ها را نگه نمی‌دارند

فقط به دلیل این که شما در رابطه هستید، به این معنی نیست که شما مستقل نیستید. همسران خودشیفته بهترین کارشان را می‌کنند تا رفتار شما را کنترل کنند.

همسر خودشیفته چه خصوصیات اخلاقی و رفتاری دارد؟

4.737
این مطلب مفید بود ؟352
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی