تولد
راهرو خانه
راهرو یکی از مهم ترین بخش های خانه شماست زیرا مناطق مختلف خانه از این طریق به هم وصل می شوند، بنابراین دیزاینی که برای راهرو در نظر میگیرید بسیار مهم است.

دکوراسیون داخلی ورودی و راهروهای باریک

راهرو می تواند مهم ترین بخش خانه شما محسوب شود، زیرا اگر بخواهید به هر کدام از اتاق خواب ها بروید، مجبورید از آن عبور کنید و در نتیجه دیزاین راهرو را نباید نادیده بگیرید و آن را کوچک بشمارید. در این قسمت از دنیای مد نمناک قصد داریم در مورد دکوراسیون داخلی ورودی و راهرو های باریک در خانه صحبت کنیم که قطعا اطلاعاتش برای شما بسیار مفید خواهد بود.

لوازم را با هدف انتخاب کنید

اگر فضای راهرو کافی است، می توانید از قفسه‌ های باز استفاده کنید یا کنسول هایی را قرار دهید‌ و فضای خانه را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. انجام این کار باعث می شود که بتوانید از راهرو استفاده مفید داشته باشید و مهم تر از همه این که زیبایی آن را چند برابر خواهد کرد.

راهرو باریک

استفاده کاربردی داشته باشید

همانطور که گفتیم، شما می توانید از قفسه های باز یا حتی کمد های داخل راهرو استفاده کنید و به طور کلی یک طرف دیوار راهرو را تبدیل به کمد دیواری کنید که به شدت در فضا صرفه جویی می شود و استفاده مفیدی برای آن محسوب خواهد شد.

کتابخانه بسازید

شما می توانید فضای راهرو را تبدیل به کتابخانه کنید. یعنی این محیط را جایی برای قرار دادن کتاب ها انتخاب کنید که کاملاً محلی مناسب برای این کار خواهد بود.

آینه را فراموش نکنید

اگر می خواهید فضای راهرو را جذاب تر، شیک تر و یا حتی بزرگتر نشان دهید، می توانید یک طرف دیوار را آینه دیواری بزرگ و پهن بزنید و طرف دیگر قاب عکس بگذارید که فضا را به شدت شیک و جذاب می کند.

راهرو مدرن

استفاده از دیوارکوب را فراموش نکنید

دیوارکوب نه‌ تنها فضا را جذاب ‌تر می‌ کند، بلکه عاملی برای محافظت از دیوار خواهد بود و با دوام است.

الگو های کاغذ دیواری را فراموش نکنید

شما می ‌توانید برای قسمت راهرو از کاغذ دیواری های کاملاً متفاوت استفاده کنید تا فضا متفاوت از دیگر قسمت های خانه باشد.

لوستر های فانتزی را فراموش نکنید

از لوستر های کوچک و کاملا فانتزی برای قسمت راهروی خانه استفاده کنید. می توانید فضا را با این لوسترها کاملاً کلاسیک کنید‌ و در نتیجه مجبور نیستید که برای قسمت راهرو فقط لوستر دیواری بزنید. لوسترهای سقفی هم برای راهرو های پهن تر به شدت عالی هستند.

راهرو شیک

راهرو را به گالری تبدیل کنید

شما می توانید در دو طرف راهرو قاب عکس بزنید؛ البته این کار برای راهرو هایی است که بزرگ و پهن هستند و آن ها را شبیه به گالری عکس می کند.

شخصی سازی کنید

شما می توانید در انتهای راهرو در صورت وجود دیوار خالی، یک طرح کاملاً شخصی برای خودتان ایجاد کنید یا قاب عکس های خانوادگی را در آن قرار دهید و آن را تبدیل به فضای خصوصی در خانه کنید.

چراغ و لامپ ها را فراموش نکنید

نورپردازی در این محیط باعث افزایش چند برابری آن می شوند. پس بهتر است که با نور پردازی فضا را جذاب تر کنید.

نورپردازی

استفاده از اکسسوری ها

اکسسوری ها برای قسمت راهرو به شدت عالی و جذاب هستند. به عنوان مثال شما می توانید از شمعدانی های کوچک به صورت متوالی در کف راهرو به صورت چسبیده به دیوار کمک بگیرید که یک فضای معنوی بسیار زیبایی را نیز ایجاد می کنند.

فضای بیرون را نادیده نگیرید

اگر دیوار راهرو به حیاط چسبیده، می توانید یک طرف دیوار را بردارید و کاملاً از شیشه و یا پنجره ها استفاده کنید که نه تنها نور طبیعی را به منزل می دهند، بلکه به شدت خانه را دل باز می‌ کنند.

کف راهرو را نادیده نگیرید

کف راهرو را به زیباترین شکلی که می‌ توانید در بیاورید و آن را نادیده نگیرید. حتماً از سنگ‌فرش های زیبا و یا سنگ و سرامیک های جذاب با طرح و الگویی که دوست دارید؛ استفاده کنید.

راهرو کوچک

استفاده از قالیچه های طویل بسیار عالی هستند

شما می توانید دقیقا در وسط راهرو؛ از قالیچه های دراز و طویل استفاده کنید. قالیچه هایی که به کناره های دیوار نمی چسبند.

رنگ های خنثی عالی هستند

مجبور نیستید که فضای راهرو را خیلی شلوغ کنید‌. شما می توانید برای شیک تر شدن از رنگ های خنثی و چراغ مخفی های کاملاً ساده به صورت منظم و متوالی کمک بگیرید.

معجزه گیاهان را نادیده نگیرید

برای این که بتوانید زندگی را به محیط تزریق کنید، می‌ توانید از گیاهان به صورت دیواری استفاده کنید که فضا را زیباتر و جذاب تر می کنند و یک محیط کاملاً مطبوع برای شما ایجاد می کنند.

راهرو شیک

کمی متفاوت عمل کنید

لازم نیست که همیشه معمولی و طبیعی اقدام کنید. شما می توانید محیط خانه را با دیگر محیط ها متفاوت کنید و یک طراحی منحصر به فرد داشته باشید. پس شجاعت انجام این کار را داشته باشید.

بهترین ایده برای دکوراسیون ورودی و راهروهای باریک 

4.626
این مطلب مفید بود ؟242
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی