روز جهانی پزشک
تاریخ 30 مارس به عنوان روز جهانی پزشک نامگذاری شده است. با این متن های زیبا به دو زبان انگلیسی و فارسی این روز خاص را به پزشکان عزیز تبریک بگویید.

روز جهانی پزشک و تاریخچه ی نامگذاری آن

روز پزشک اولین بار در تاریخ 30 مارس سال 1933 در منطقه جورجیا برگزار شد. در این مراسم "ادورا برون آلموند" همسر دکتر "چارلز آلموند" اعلام کرد که حتماً باید روزی را برای پاسداری از پزشکان در نظر گرفت. آن ها در این روز گل هایی را بر سر مزار پزشکان می بردند و به همین دلیل کارناوال گل های قرمز نیز به طور گسترده برگزار می شد که نماد روز پزشک هم بود.

برخی از روزها هم که اتفاقات خاصی پزشکی در آن روی داده بود، برای نامگذاری روز پزشک مورد بررسی قرار گرفت. به عنوان مثال اولین جراحی زیبایی در 30 مارس سال 1842 انجام شد، قبل از آن هم یک جراحی بزرگ برای خارج کردن تومور از گردن یک فرد به انجام رسید که فرد بیمار اظهار داشت:در این تاریخ اتفاق بزرگی در زندگی اش رخ داده و هیچ دردی را در طول عمل احساس نکرده، تا این که از خواب بیدار شده است به همین دلیل آن ها تصمیم گرفتند که بابت همین اتفاق بزرگ، 30 مارس را به عنوان روز پزشک نامگذاری کنند و جشن بگیرند.

تاریخ 30 مارس روز جهانی پزشک است اما در ایران یک روز خاص دیگر برای روز پزشک داریم که مصادف است با 1 شهریور بزرگداشت ابوعلی سینای بزرگ که استاد تمام پزشکان جهان محسوب می شود.

روز جهانی پزشک

جملات و نقل قول های زیبا برای تبریک روز پزشک

. “People pay the doctor for his trouble; for his kindness, they still remain in his debt.” – Seneca

انسان ها برای حل مشکلات سلامتی و برای مهربانی پزشک ، به او پول پرداخت می کنند اما همچنان بدهکار او باقی می مانند .

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

"Medicines cure diseases, but only doctors can cure patients." – Carl Jung

دارو ها بیماری ها را درمان می کنند اما فقط پزشکان هستند که می توانند بیماران را درمان کنند.

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

. “The doctor of the future will give no medicine but will interest his patients in the care of the human frame, in diet and in the cause and prevention of disease.” - Thomas Edison

پزشکان آینده هیچ دارویی نمی دهند اما انسان را وارد چارچوب های سالم از جمله رژیم غذایی می کنند که همان عاملی برای جلوگیری از بسیاری بیماری هاست .

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

. "The good physician treats the disease; the great physician treats the patient who has the disease." - William Osler

پزشک خوب بیماری ها را درمان می کند اما پزشک عالی بیمار مبتلا به بیماری را درمان می کند .

تاریخچه روز پزشک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

. "Those who are selfish is never a Doctor. Doctors are Gods. They waste their own family time and make us a part of their family. So care for everyone and become famous with the people's faith on u.." - Isha Kore Kore

انسان های خودخواه هرگز پزشک نخواهند شد . پزشکان شبیه به خدا هستند . آن ها زمان و امور شخصی خود را وقف دیگران می کنند ، مراقب دیگران هستند و با بهترین شکل ممکن رفتار می کنند .

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

"Not every warrior have armour and sword. Some have white coat and stethoscope." - Aqvina Coldfeather

همه مدافعان ، شمشیر و تفنگ در دست ندارند و بعضی از آن ها روپوش سفید و گوشی طبی دارند .

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

“Only a doctor is blessed with the magical powers to treat a life, to bring health into our lives, and to be there with us when we have lost all the hopes. Happy Doctor’s Day 2020.”

فقط یک پزشک است که نعمت قدرت جادویی برای درمان یک زندگی و برگرداندن سلامت به خانواده را دارد و دقیقا هنگامی این کار را انجام می دهد که ما همه امید خود را از دست می دهیم . روز پزشک مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

"Surgeons like you are not just doctors, but real life-savers. I may not have talked to God in my prayers but in your services. I have seen some of His favors." "Tons of Thanks" Happy Doctor's Day.

جراحان فقط یک پزشک معمولی نیستند ، بلکه نجات دهندگان زندگی هستند . شاید خدا نباشند اما وسیله ای برای به نمایش گذاشتن قدرت خدا هستند . روز پزشک مبارک.

تاریخ روز جهانی پزشک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

"A doctor is bestowed with the eye to see and treat weakness in mankind. He is the one who can give us hope when we are in doom. Warm wishes on Doctor’s Day.”

پزشک امانتدار چشمی است که هرگونه ضعف و بیماری را در بشر می بیند . او کسی است که هنگامی که ناامید هستیم ، به ما امید می دهد .

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

"May all your days be as wonderful as have made all of mine. Happy Doctor's Day!"

پزشک عزیز امیدوارم که همه روزهایت مانند روزی که مرا درمان کردی اعجاب انگیز باشد . روز پزشک مبارک.

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

. Body and soul cannot be separated for purposes of treatment, for they are oneand indivisible. Sick minds must be healed as well as sick bodies. Happy Doctor's Day.

روح و بدن نمی توانند هنگام درمان و جراحی هم از یکدیگر جدا شوند . انها با یکدیگر یکی هستند. ذهن های مریض باید مانند جسم های مریض درمان شوند . روز پزشک مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

. We are blessed to have a doctor like you who is more than like a family Happy Doctor's Day

ما نعمت بزرگی مثل پزشکی چون شما داریم که بیشتر از یک خانواده ما را دوست دارد . روز پزشک مبارک

تاریخ روز جهانی پزشک + پیام تبریک انگلیسی و فارسی

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : دندانپزشک
وبگردی