روز جهانی فست فود

تاریخ و تاریخچه روز جهانی فست فود

کد مطلب : 82448زمان مطالعه : 2 دقیقه
فست فودها، از محبوب ترین غذاها در سرتاسر جهان هستند که به همین دلیل روز 21 جولای در تقویم جهانی، مصادف با روز جهانی فست فود ثبت شده است.

روز جهانی فست فود، غذایی ناسالم اما پرطرفدار

آیا تا به حال برای تان پیش آمده که آرزو کنید ای کاش می توانستید یک روز را تعیین کنید و هر چه که دل تان خواست بخورید؟ خب. امروز دقیقا همان روز است .روز جهانی فست فود مخصوص همه غذاهایی است که اکثر ما به آن ها علاقه داریم. در نتیجه می توانید در این روز تقلب کنید و هرچه که خواستید بخورید. امروز روزی است که شما می توانید در هر وعده غذایی خود فست فود را جای دهید، لحظاتی با ما در این بخش از گوناگون نمناک همراه شوید تا درباره این روز جهانی بیشتر بدانید.

تاریخ روز جهانی فست فود

روز جهانی فست فود که هر سال در 21 جولای جشن گرفته می شود، روزی عالی برای تقلب کردن است. در این روز شما اجازه دارید بدون احساس گناه و عذاب وجدان، فست فود بخورید؛ حتی می توانید روی برگرهای خود کمی پنیر هم اضافه کنید که کاملا مجاز است. همچنین در این روز درباره خطرات استفاده زیاد از فست فود اطلاع رسانی می گردد.

روز جهانی فست فود

تاریخچه فست فود

فست فود اغلب به غذاهای آماده با چربی، قند، نمک و کالری زیاد و طعم بسیار خوشمزه می گویند. فست فودها دارای انواع مختلفی هستند. رستوانی به نام «اتومات» در 7 جولادی سال 1912 در نیویورک افتتاح شد که در آن غذاهای آماده را در محفظه های گرم کننده شیشه ای قرار می دادند و مشتریان از طریق دستگاه های سکه ای اقدام به خرید می کردند. دومین شرکت فروش غذای آماده با نام وایت کسل نیز در آمریکا افتتاح شد.

برادران مک دونالد در سال 1940 به این صنعت پیوستند.بعد از اوج گیری مک دونالد، در آمریکا فست فودهای زنجیره ای بیشماری افتتاح شدند.  روز جهانی فست فود نیز در آمریکا از سال 1950 مشهور شد.

تاریخ و تاریخچه روز جهانی فست فود

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ف.ن
برچسب : فست فود
وبگردی