تولد
جایگزین های وایتکس
اغلب افراد برای از بین بردن برخی لکه ها از وایتکس استفاده می کنند در حالی که می توان از برخی شوینده های طبیعی برای جایگزینی وایتکس در خانه تکانی استفاده کرد.

شوینده های طبیعی برای جایگزینی وایتکس در خانه تکانی

وقتی نوبت به خانه تکانی می رسد، وایتکس کاربرد بسیاری در سفید کردن لباس، ظروف و سطوح دارد. اما آیا می دانید استفاده از وایتکس خطرات بالقوه ای برای سلامتی به همراه خواهد داشت!؟ وایتکس نه تنها مایعی خورنده است بلکه بخارات ناشی از آن به ویژه در فضای بسته می تواند سمی باشد زیرا جریان هوای تازه ای وجود ندارد. اگر در اطراف کودکان استفاده شود که خطرناک تر خواهد بود.

اما نگران نباشید، ما در این قسمت از رازهای خانه داری نمناک طیف وسیعی از مواد طبیعی را به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید هنگام تمیز کردن منزل، به جای وایتکس از آن ها استفاده کنید.

1- آب لیمو

اسید سیتریک موجود در آب لیمو یک پاک کننده طبیعی عالی، غیر سمی و خوش بو است، بنابراین جایگزینی مناسب برای وایتکس می باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک عدد لیمو را از وسط برش داده، آب آن را بگیرید و روی محلی که می خواهید تمیز کنید بمالید؛ خواه توالت باشد، تخته های برش، سینی یا سینک ظرفشویی و ....

همچنین می توانید مقداری آب لیمو را با کمی آب در یک بطری اسپری مخلوط کنید و روی قسمت های سختی چون میز و اپن که می خواهید ضدعفونی کنید، اسپری نمایید.

آب لیمو

2- روغن درخت چای

یکی دیگر از گزینه های جایگزین وایتکس، روغن درخت چای می باشد که می توانید به عنوان مایع ضدعفونی و سفید کننده استفاده نمایید. کافیست تا چند قطره روغن درخت چای را با آب گرم در یک بطری اسپری مخلوط کنید و آن را روی زمین، پیشخوان، حمام و لوازم خود بپاشید. تمیز کردن این مناطق از خانه شما نه تنها راحت تر خواهد بود بلکه بوی خوبی نیز خواهد داشت.

روغن درخت چای

3- بوراکس

بوراکس جایگزینی عالی برای وایتکس می باشد. شما می توانید آن را با پودر لباسشویی مخلوط کرده تا باعث تمیزی لباس تان نیز شود. بوراکس همچنین یک ضدعفونی و تمیز کننده مفید است. سعی کنید آن را با آب مخلوط کنید و ازآن برای تمیزکردن سطوح کثیف مانند توالت استفاده نمایید.

بوراکس

4- سرکه

اگرچه سرکه از بوی خوبی برخوردار نیست اما جایگزینی ایمن برای وایتکس می باشد. سرکه خاصیت اسیدی داشته و محصولی تمیز کننده است. کافیست سرکه را با آب در یک بطری اسپری مخلوط کنید و آن را اطراف سرویس بهداشتی خود اسپری کرده یا فقط آن را روی پارچه ای پاشیده و با استفاده از آن سطوح را پاک کنید.

سرکه همچنین یک گزینه عالی برای روشن کردن لباس و از بین بردن باقیمانده مایع شوینده است.

استفاده از سرکه

5- صابون کاستیل

صابون کاستیل از روغن زیتون تهیه شده و یکی دیگر از گزینه های مفید برای جایگزینی وایتکس است. برخلاف بسیاری از صابون ها که دارای عناصر شیمیایی هستند، صابون کاستیل قابل تجزیه بیولوژیکی است و استفاده از آن در اطراف کودکان بی خطر است. سعی کنید آن را با آب رقیق کرده و از آن برای تمیزکردن حمام، ظروف و کف استفاده کنید. همچنین می توانید آن را به همراه سرکه، جوش شیرین و بوراکس در لباسشویی به همراه مواد شوینده استفاده کنید.

صابون کاستیل

6- جوش شیرین

از جوش شیرین می توان تقریبا برای هر چیزی استفاده کرد. کافیست آن را با آب یا سرکه مخلوط کرده و خمیری درست کنید که به راحتی لکه های سرسخت حمام، آشپزخانه یا توالت را از بین ببرد.

جوش شیرین را همچنین می توان در لباسشویی به عنوان وایتکس استفاده کرد زیرا به تجزیه چربی و لکه ها کمک می کند. کافیست یک دوم فنجان جوش شیرین را به مواد شوینده خود اضافه کنید تا لباس هایتان تمیز و بوی بهتری به خود بگیرند.

جوش شیرین

حرف آخر

لطفا بهانه تراشی نکنید و صبور باشید، شاید استفاده از این مواد طبیعی زمان بیشتری نسبت به وایتکس برای اثر گذاری نیاز داشته باشد اما در عوض بدون هیچ نگرانی و عوارض مرگباری که در انتظار دستگاه تنفسی تان است با استفاده از این مواد ف دیگر وجود نخواهد داشت.

شوینده های طبیعی بهتر از وایتکس در خانه تکانی

4.335
این مطلب مفید بود ؟305
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی