تولد
ویژن تراپی
ویژن تراپی یکی از راه های مراقبت از چشم است. برخی از مشکلات بینایی تنها به وسیله ی ویژن تراپی درمان میشوند و بهتر است با این مشکلات چشم آشنا شوید.

ویژن تراپی و معاینات چشم برای چه افرادی ضروری است؟

اگر شما هم می خواهید که از بینایی خودتان محافظت کنید؛ در چنین حالتی ویژن تراپی به شما کمک می کند. مراحل زیادی هستند که می‌ توانید برای محافظت از بینایی چشم خود انجام دهید؛ به عنوان مثال باید حداقل یک بار در سال به متخصص چشم مراجعه کنید و هر سال چکاپ داشته باشید. همچنین باید ببینید که چقدر پشت صفحه کامپیوتر می نشینید و متناسب با آن؛ میزان مراجعه به پزشک را مشخص کنید.

کودکان و نوجوانانی که اختلال یادگیری دارند

یکی از بزرگترین نمونه هایی که نشان می‌ دهد ویژن تراپی کمک کننده است، مربوط به افرادی می باشد که اختلال یادگیری دارند. کودکان و نوجوانانی هم که از اختلالات یادگیری رنج می برند، می‌ توانند ویژن تراپی را انجام دهند.

بعضی از آن ها موقع خواندن و نوشتن به خاطر بینایی شان مشکل دارند؛ حتی در مسائل ریاضی هم به مشکل بر می خورند. در واقع این اختلال یادگیری نیاز به یک برنامه ریزی برای اقدام جدید دارد که شامل ویژن تراپی می شود. ویژن تراپی در چنین حالتی باعث افزایش کیفیت زندگی فرد نیز خواهد شد.

اختلال در یادگیری

افرادی که می‌ خواهند در ورزش بهتر باشند

ویژن تراپی به افراد کمک می‌ کند تا بتوانند در ورزش بهتر باشند؛ به عنوان مثال مشکلات مربوط به چشمان شان در آن ها ثبت و ضبط می‌ شود و بعد از ویژن تراپی اجسام را از دور مشاهده می کنند که بخش مهمی از ورزش آن ها است.

افرادی که نمی توانند اجسام را از دور ببینند، معمولاً به این تراپی نیاز دارند. بعضی از کودکان متوجه می‌ شوند که در مدرسه نمی توانند حین ورزش توپ را دنبال کنند و این نشان‌ دهنده این است که به ویژن تراپی نیاز دارند تا در ورزش هم بهتر عمل کنند.

افرادی که چشم هایشان با یکدیگر هماهنگ کار نمی کند

آیا متوجه شده اید که بعضی از افراد، زمانی که یک چشم را می بندند یا می پوشانند، نمی توانند درک عمیقی داشته باشند. در واقع چشم آن ها هماهنگ با یکدیگر کار نمی کند. به این معنا که بینایی چشم شان کمی مشکل دارد.

در بعضی از شرایط این افراد نمی توانند ارتباط چشمی برقرار کنند و حتی در مطالعه هم مشکل دارند که ویژن تراپی می‌ تواند به آن ها کمک کند تا این نگرانی و مشکل را برطرف کنند و بینایی خود را بهبود ببخشند.

پوشاندن چشم

افرادی که تنبلیِ چشم دارند

این یکی از رایج ترین مشکلات چشمی است که افراد به آن مبتلا می‌ شوند و ممکن است در هر سنی اتفاق بیفتد. وضعیتی است که هرچه سریع‌ تر می‌ توانید آن را درمان کنید؛ البته بعضی ها نیاز به جراحی دارند تا تنبلی چشم شان بهبود پیدا کند اما این موضوع؛ همیشگی نیست. درمانگر می تواند با معاینه متوجه مشکلات چشم تان شود و ویژن تراپی مناسب را برای تان انجام دهد.

 به طور کل ویژن تراپی باعث می شود که افراد دید شفاف تری داشته باشند و از ایجاد مشکلات بینایی در آینده جلوگیری شود.

چه کسانی به ویژن تراپی نیاز دارند؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
برچسب : مشکلات چشم
وبگردی