تست کرونا منفی
برای بسیاری از افراد این موضوع سوال است که تست های کرونا تا چه حد دقیق است و آیا ممکن است تست کرونا به اشتباه منفی شود؟ در ادامه از این موضوع به خوبی مطلع خواهید شد.

پاسخ به سوال رایج شما در مورد تست کرونای منفی

سرعت تست کرونا در کل کشور افزایش پیدا کرده است و کم کم به جایی می رسد که انجام این تست رایگان باشد. هر چقدر امکانات مربوط به تست کرونا در کل جهان بیشتر فراهم شود، انجام آن برای همه افراد راحت تر می شود و می توانند پاسخ تست خود را دریافت کنند. اکنون سوال این جاست، نتیجه این تست های کرونا تا چه حد دقیق است. طبق مطالعات اخیر انجام شده، بسیاری از تست ها منفی کاذب هستند. علت آن هم این است که بیش از حد زود یا بیش از حد دیر از بیمار گرفته شده است.

تست کرونا منفی

نکاتی مهم درباره تست منفی کرونا

مطالعات دیگری در این زمینه نشان می دهد که 64 درصد از این تست ها چهار روز بعد از این گرفته شدند که بیماران علائم خود را برای منفی بودن کرونا غلط تشخیص دادند. شاید همین افرادی که تست کرونای آن ها به اشتباه منفی شده باشد، روز بعد به مکان های اجتماعی بروند و ناخودآگاه به چند نفر دیگر این بیماری را منتقل کنند.

یافته ها نشان می دهد که زمان بندی مهم ترین موضوع است. هر گونه دقت پایین در این آزمایش ها می تواند به دلیل زمان بندی غلط باشد. بیمارانی که هر روز بعد از اطلاع به عفونت تست بدهند، هنوز بیست درصد احتمال این که نتیجه تست آن ها مثبت کاذب باشد وجود دارد. افرادی که دقیقاً روزی تست می دهند که علایمشان شروع شده است، 38 درصد احتمال این که نتیجه تست آن ها دقیق نباشد وجود دارد.

سوالات درباره کرونا

مطالعات نشان می دهد که شیوع کووید 19 حداقل 3 الی 5 روز بعد از قرار گرفتن در معرض عفونت مثبت است. به همین دلیل هشدار می دهند که تست کرونای منفی نباید باعث شود که فرد فاصله اجتماعی را رعایت نکند. فرقی ندارد که تست کرونای منفی همراه با علایم یا بدون علایم باشد. در هر صورت تضمین می کند که شما به این ویروس مبتلا نشده باشید. تست منفی و پاسخی که ما به آن داریم، بسیار مهم است زیرا همه ما عاملی برای به خطر انداختن جان دیگران هستیم؛ مخصوصاً زمانی که فکر می کنیم بیماری نداریم.

بدون تشخیص زود هنگام و دقیق، قرنطینه کردن افراد مبتلا سخت تر می شود ولی می توان از شیوع بیماری جلوگیری کرد. مطالعات نشان می دهد که پزشکان به دلیل همین دقت پایین آزمایش ها باید مقداری روش درمانی و شناسایی علائم را تغییر دهند.

منفی شدن تست کرونا

از آن جایی که این پزشکان متخصص از دقت پایین تست ها مطلع هستند، باید منتظر بمانند تا شخص دوبار تست بدهد و بعد تشخیص خود را اعلام کنند. در واقع باید یک الی سه روز بعد از ظاهر شدن علائم صبر کنند تا احتمال تست منفی کاذب حداقل برسد.

میشه کرونا داشت اما جواب تست منفی باشه ؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی