در این مطلب به قیمت کابینت نئوکلاسیک و هزینه طراحی و اجرای آن بر اساس هر متر کار پرداخته‌ایم.

قیمت کابینت نئوکلاسیک در بازار در بهار 1403، از متری 7.000.000 تومان تا متری 25,000,000 تومان متغیر است. به گفته اتحادیه کابینت سازان، قیمت گیری متری، روش دقیقی برای استعلام قیمت کابینت نئوکلاسیک نیست.

قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک بر اساس متریال چند است؟

اتحادیه کابینت سازان افزود:اگرچه قیمت گیری متری کابینت نئوکلاسیک دقیق نیست، اما روشی است که به افراد کمک می‌کند تا با حدود قیمت این کابینت در بازار آشنا شوند. براساس نتایج به دست آمده از آخرین تحقیقاتِ اتحادیه کابینت سازان، قیمت متری انواع کابینت نئوکلاسیک بر اساس جنس کابینت متفاوت است، بنابراین در جدول زیر، قیمت یک متر کابینت استاندارد نئوکلاسیک بر اساس جنس‌های مختلف آن، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

متریال کابینت نئوکلاسیک

حداقل قیمت
(به تومان)

حداکثر قیمت
(به تومان)

توضیحات

کابینت ممبران

7.000.000

9.000.000

قیمت به طرح و کارگاهی یا شرکتی بودن ورق بستگی دارد

کابینت ام دی اف خام با رنگ پلی اورتان

7.500.000

11.000.000

 

کابینت پولیشی و انزو

9.000.000

14.000.000

 

کابینت روکش چوب

9.500.000

15.000.000

قیمت به طرح و رنگ کابینت بستگی دارد

کابینت تمام چوب

16.000.000

25.000.000

قیمت به نوع و میزان مصرف رنگ و چوب بستگی دارد

منظور از یک متر کابینت استاندارد نئوکلاسیک، اجرای یک متر کابینت زمینی به ارتفاع 90 سانتیمتر و یک متر کابینت دیواری به ارتفاع 70 سانتیمتر است. اما با توجه به دقیق نبودن قیمت‌های متری، کارشناسان کابینت در مورد بهترین روش قیمت‌گیری کابینت نئوکلاسیک نظرات مهمی دارند.

روش صحیح قیمت‌گیری کابینت نئوکلاسیک چیست؟

در بازار عرف است که مشتریان، قیمت کابینت نئوکلاسیک را به صورت متری دریافت می‌کنند. اما این روش دقیق نیست. زیرا باعث می‌شود قیمت‌های اعلام شده اولیه، با قیمت نهایی که باید در انتها پرداخت شود یکی نباشد. درواقع در روش اصولی و درست قیمت گیری، باید قیمت تمام شده کابینت آشپزخانهبا در نظر گرفتن تمام جزئیات از جمله هزینه نصب و ...، از متخصص کابینت استعلام شود.

در این باره، کارشناس اتحادیه خطاب به مشتریان کابینت گفت:به عنوان مثال، فرض کنید قرار است کابینت‌ساز، هر متر کابینت را با قیمت 10 میلیون تومان برای شما طراحی کند. اگر کابینت شما 10 متر باشد با محاسبه تقریبی باید 100 میلیون تومان پرداخت کنید؛ اما کابینت‌ساز فاکتور 110 میلیون تومانی به شما تحویل می‌دهد، چرا که هزینه نصب کابینت را در انتهای کار، به هزینه متری اولیه اضافه کرده است. بنابراین برای این که از افزایش قیمت‌های پایانی غافلگیر نشوید، باید قیمت تمام شده کابینت را همان ابتدا در نظر بگیرید.

وی افزود:افرادی که می‌خواهند قیمت کابینت نئوکلاسیک را به روش درست آن دریافت کنند، باید از یک یا چند کابینت‌ساز بخواهند تا به صورت حضوری از محل پروژه آن‌ها بازدید کنند. سپس فرد کابینت ساز باید بر اساس جزئیات پروژه مثل ابعاد، نوع متریال و ...، قیمت نهایی و تمام شده کار را به مشتری اعلام کند. سپس این قیمت نهایی باید در قرار داد کابینت قید شود تا در ادامه مشکلی بین مشتری و کابینت ساز به وجود نیاید. اما اینکه تعیین قیمت تمام شده و دقیق کابینت نئوکلاسیک به چه عواملی بستگی دارد، موضوعی است که در ادامه این گزارش خبری، به آن پرداخته می‌شود.

تعیین قیمت دقیق کابینت نئوکلاسیک به چه عواملی بستگی دارد؟

کارشناس ارشد اتحادیه کابینت سازان خاطر نشان کرد:اگر در قیمت گیری کابینت نئوکلاسیک به جزئیات توجه نشود، احتمالا قیمت اعلام شده با قیمت نهایی تفاوت زیادی خواهد داشت. بنابراین برای اینکه مشتری‌ها احساس نکنند کلاه سرشان رفته است، باید با عواملی که می‌توانند قیمت کابینت نئوکلاسیک را تغییر دهند، آشنا باشند. برخی از این عوامل به شرح زیر هستند:

جنس کابینت نئوکلاسیک

همان طور که در جدول قیمتی بالا مشاهده شد، کابینت نئوکلاسیک از متریال‌های مختلفی ساخته می‌شود. بر این اساس کابینت ممبران به عنوان ارزان‌ترین و کابینت تمام چوب به عنوان گران‌ترین کابینت سبک نئوکلاسیک شناخته می‌شوند. نمونه‌ای از کابینت نئوکلاسیک ممبران در تصویر زیر ارائه شده است.

کیفیت، برند و نوع یراق‌آلات

دستگیره، پایه‌های کابینت، لولاها، جک‌ها و یا حتی ریل‌های کابینت، جزو یراق‌آلات محسوب می‌شوند. یراق‌آلات خارجی و یا با کیفیت بالاتر و جنس بهتر، قیمت بیشتری دارند. همچنین نوع یراق آلات بر اساس کاربرد آن‌ها، روی قیمت کابینت نئوکلاسیک اثر می‌گذارد. به عنوان مثال لولاهای آرام بند درب‌ها، نسبت به سایر لولاها گران‌تر هستند.

طراحی کابینت نئوکلاسیک

از آنجایی که سبک کلاسیک دارای سادگی سبک مدرن و پیچیدگی‌های سبک کلاسیک است، قیمت کابینت نئوکلاسیک بر اساس سختی مدل کار تعیین می‌شود. در واقع هرچقدر منبت کاری‌ها و جزئیات طراحی و ساخت کابینت نئوکلاسیک بیشتر باشد، قیمت این کابینت هم بیشتر می‌شود.

هزینه‌های اجرا شامل نصب و حمل

برخی از کابینت‌سازها هزینه نصب و اجرای کابینت را در ابتدای کار به مشتریان اعلام نمی‌کنند. به همین علت مشتری تصور می‌کند فقط باید هزینه طراحی را پرداخت کند. علاوه بر این، هزینه حمل کابینت به محل مورد نظر، بخشی از قیمت کابینت نئوکلاسیک را مشخص می‌کند که معمولا بر عهده مشتری است و برخی از افراد از آن بی‌اطلاع هستند. کابینت‌ساز باید ضمن تعیین این هزینه‌ها در ابتدای کار، پس از بازدید از محل، قیمت تمام شده کابینت نئوکلاسیک را اعلام کند.

در نهایت، مهم‌ترین نکته در اعلام قیمت کابینت نئوکلاسیک این است که باید تمامی هزینه‌ها به صورت شفاف، در قراردادی بین کابینت‌ساز و مشتری قید شوند. لذا کابینت‌سازی را انتخاب کنید که به عقد قرارداد شفاف، پایبند باشد.

قیمت کابینت نئوکلاسیک/ هزینه طراحی و اجرای هر متر کار

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی