تولد
رشد موی جدید
اگر ریزش مو دارید و به دنبال راهکارهایی برای رشد مجدد مو و جلوگیری از ریزش مو هستید، برای نتیجه بهتر ابتدا باید نشانه های رشد موهای جدید را بشناسید.

نشانه های رشد موی جدید را بشناسید

بعد از این که متوجه می‌ شوید ریزش مو پیدا کرده‌اید یا موهای تان خیلی خشک شده است، احتمالاً به دنبال راهکار هایی می گردید که این مسئله را بهبود ببخشید. روغن کاری منظمِ موها و استفاده از ماسک خانگی مو باعث می شود که شما بتوانید وضعیت سالمی را در موهای تان ایجاد کنید؛ اما باید ببینیم که آیا نشانه ای از رشد موهای جدید وجود دارد یا خیر تا بتوانید روند مناسبی را ادامه دهید. در این قسمت از بهداشت و سلامت پوست و موی نمناک نشانه هایی را به شما معرفی می کنیم که علامت رشد موهای جدید است.

لکه های سیاه

اگر متوجه شدید که روی پوست سر یا خط رویش مو لکه های سیاه وجود دارد، بدانید که این لکه های سیاه که شبیه به سایه هستند، می‌ توانند نشان‌ دهنده رشد موی جدید باشند که احتمالا از پیدا کردن آن ها خیلی ذوق می کنید. این لکه های سیاه نشان دهنده فولیکول‌ های مو است که در حال رشد می باشد.

کرک

وقتی که موی جدید در حال رشد باشد، احتمالاً متوجه کرک هایی روی سرتان می‌ شوید ؛ این یعنی فولیکول های مو فعال هستند و قرار است موی جدید رشد کند.

رشد موی جدید

رشد موهای ریز و کوتاه

اگر متوجه شدید که مو های خیلی ریز و کوتاه روی سرتان ایجاد شده‌ اند، یعنی رشد موهای جدید آغاز شده و این خبر خوبی برای شما خواهد بود که معمولاً این موها در وهله اول ظریف و نازک هستند و باید مراقب باشید که خیلی آن ها را نکشید یا سفت و سخت شانه نکنید.

کاهش شکنندگی و ریزش مو

ریزش 100 عدد تار مو در طول روز نرمال و طبیعی است اما ریزش شدید، یعنی موهای تان خیلی ضعیف شده و اگر متوجه شدید که کمتر از حالت طبیعی می ریزد، یعنی مو های جدید رشد کردند و روتین خود را درست انجام داده اید.

کاهش موخوره

اگر متوجه شدید که موخوره ی موهایتان نسبت به قبل خیلی کم شده است، این می تواند نشانه رشد موی جدید باشد. مو خوره زمانی ایجاد می شود که موی سالم در حال رشد باشد و این خبری خوب برایتان خواهد بود‌.

کاهش موخوره

موهای قوی تر

موی قوی نشان ‌دهنده رشد سالم است و یعنی موهایتان در آینده وضعیت بهتری پیدا می‌ کند. اگر متوجه شدید که ساقه موی تان قوی تر، حجیم تر و بلندتر شده، یعنی مو در حال رشد است.

افزایش طول مو

زمانی که موهای جدید رشد می‌ کنند، موهای قدیمی طول بیشتری پیدا می‌ کنند و این نشان دهنده این است که موهای تان در حال فعالیت هستند.

چگونه رشد موها را سریع تر کنیم؟

راه‌ های زیادی برای افزایش سرعت رشد مو وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

ماساژ پوست سر

ماساژ پوستِ سر؛ جریان خون را در آن افزایش می‌ دهد و باعث می‌ شود که رشد موها سریع تر انجام شود. استفاده از روغن کرچک و ماساژ آن روی پوست سر، عاملی برای رشد موها خواهد بود.

ماساژ پوست سر

کوتاهی انتهای مو

شما می ‌توانید با کوتاه کردن انتهای مو رشد آن را دوباره افزایش دهید و از موخوره جلوگیری کنید و مهم تر از همه این که موهایتان تحریک می شود تا بهتر رشد کند.

افزایش ویتامین مو

اگر می خواهید رشد موهای تان افزایش پیدا کند، باید از مکمل ها و ویتامین های مخصوص رشد مو استفاده کنید. مکمل هایی مثل بیوتین و ویتامین e بسیار کمک کننده هستند.

کاهش استفاده از ابزار حالت دهنده

این ابزار ها می‌ توانند در حد زیادی باعث ریزش موهای تان شوند. تا جایی که می توانید از آن استفاده کنید، زیرا گرما و داغی حاصل از آن ها باعث شکنندگی موهای تان می شود.

شستن مو با آب سرد

شستن مو با آب سرد باعث می‌ شود که کوتیکول های مو بسته شوند و فولیکول ها قوی تر شوند و در نتیجه گرما و رطوبت خیلی زیاد به آن ها آسیب وارد نمی کند.

علامت رشد موی جدید و بازگشت موهای ریخته

4.7216
این مطلب مفید بود ؟20412
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رشد مو
وبگردی