روز جهانی نینجا

درباره 5 دسامبر، روز جهانی نینجا

کد مطلب : 79259زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ 5 دسامبر مصادف با 15 آذر، روز جهانی نینجا نامگذاری شده است. مردم ژاپن برای گرامیداشت این جنگجویان پنهان در تاریکی شب در این روز رسم و رسوم خاصی دارند.

روز جهانی نینجا و تاریخچه ی نامگذاری این روز

در طول سال روزهای به خصوصی را با عناوین مشخص می شناسیم، جالب است بدانید در تقویم جهانی روزی به نام روز جهانی نینجا نیز وجود دارد. روز پنجم دسامبر( پانزدهم آذر ) برای گرامیداشت این جنگجویان پنهان در تاریکی شب روز جهانی نینجا نامگذاری شده است. در ادامه این بخش از نمناک با ما همراه باشید تا در مورد این روز جالب و این جنگجویان عجیب و مرموز بیشتر بدانید.

نینجاها چه کسانی بودند؟

نینجا ها افراد با مهارت و شجاعی بودند که در دوران فئودالی در ژاپن زندگی می کردند و قابلیت اصلی آنها نفوذ به خطوط دشمن و کشتن یا اسیر کردن فرمانده هان جنگی بود معمولا نینجاها زیر نظر اساتیدی درس یاد می گرفتند و به صورت مزدور در اختیار فرمانروایان و فرماندهان قرار میگرفتند. در فرهنگ ژاپن این جنگجویان به دلیل انجام مخفیانه عملیات خود مانند سامرائی ها از درجه بالایی برخوردار نبودند.

روز جهانی نینجا

تاریخچه پیدایش نینجا

اجداد و پیشینیان نینجاها در دوران پیدایش مذهب های جدیدی مانند بودیسم در قرن ششم میلادی زندگی می کردند و به این مذهب تمایل داشتند و یاغی شمرده می شدند بنابراین به خاطر فرار از شکنجه شدن توسط نیروهای سلطنتی، به کوهستان ها فرار می کردند.آنها در کوهستانها برای دفاع از خود شروع به آموزش هنرهای رزمی نمودند و قدرت خارق العاده ای را بدست آوردند.

پس از مدتی آوازه نینجاها و رشادتها و اعمال خارق العاده آنها از مرزهای ژاپن فراتر رفته و این افراد و هنرهای رزمی آنها به جهانیان معرفی شد، فیلمها، سریالها و انیمه های که از روی شخصیت جنگجویان نینجا ساخته شده است، سبب شد آنها در سطح دنیا از محبوبیت خیلی زیادی برخوردار شوند.

تاریخ روز جهانی نینجا

لاک پشت های نینجا

با شنیدن نام نینجا یاد لاکپشت های سبز دوست داشتنی می افتیم که توسط "کوین ایستمن" (Kevin Eastman) و "پیتر لرد" (PeterLaird) خلق شده و با الهام از هنرمندان عصر رنسانس ایتالیا (لئوناردو، میکل انجلّو، دوناتلّو و رافائل)، نام گذاری شده اند.

این لاکپشت هایی جهش یافته که با شر و بدی مقابله کرده وتحت آموزش موشی خردمند قرار می گرفتند.

رسم مردم ژاپن در روز جهانی نینجا

در برخی از شهرهای ژاپن مانند "ایگا" و "کوکا" مردم در محل کار لباس های نینجایی می پوشند. لباس نینجا را " شینوبی شو کوزو " می نامند، این لباس تیره رنگ است تا این جنگجویان قابل دیدن در شب نباشند. دو روستای «ایگا» و «کوگا» در ژاپن هنوز هم نینجا دارند، نینجاها روزها را با قوانین و تمرینات ویژه ی خود سپری می کنند. این روز در کل کشور تعطیل نیست.

نینجاها

تفاوت سامورایی ها و نینجاها

نینجاها دیدگاه دیگری در زندگی داشتند و مانند سامورایی ها که برای حاکمان فئودال کار می کردند، تحت اوامر آنها نبودند و برای خودشان کار می کردند. نینجا ها بر اساس قوانین «نینجوتسو» از هر روشی برای از بین بردن دشمن استفاده می کردند اما سامورایی ها به غیر از جنگ رو در رو و نزدیک روش دیگری را برای از بین بردن دشمن استفاده نمی کردند.

نینجاها پر از اسرار و رموز زیادی دارند و داستان های زیادی در مورد آنها وجود دارد و در اکثر داستان ها از نینجاها به عنوان یک جنگجوی فوق ماهر، دلیر و مزموز یاد شده است اما آنها به اندازه ی سامورایی ها خوش نام نیستند.

تاریخچه روز جهانی نینجا و جزئیات این روز

515
این مطلب مفید بود ؟150
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب :
وبگردی