تکنیک nlp

موفقیت با قوانین طلایی تکنیک NLP

کد مطلب : 78042زمان مطالعه : 3 دقیقه
تکنیک nlp یا برنامه ریزی عصبی کلامی تکنیکی است که به شما کمک می کند در تصمیم گیری ها قدرتمند باشید و با به کارگیری آن می توانید به اهداف و موفقیت ها برسید.

اصول تکنیک NLP برای موفقیت

این تکنیک ریشه در اقدامات روانشناسانه، درک معانی عمومی و رفتار درمانی دارد. مجموعه ای از تکنیک های کاربردی را در اختیار شما قرار می دهد و باعث می شود که طرز فکر تان قدرت پیدا کند.

تکنیک nlp

ان ال پی NLP چیست؟

برنامه ریزی عصبی کلامی یا NLP یک روش از ارتباط بین فردی است که به تغییر و تحول در وجود انسانی و رشد فردی و اجتماعی هر شخص می پردازد. NLP مخفف Neuro Linguistic Programming به معنای برنامه ریزی عصبی، کلامی است.

کلمه اول Neuro به این موضوع اشاره دارد که چگونه سیستم عصبی به کمک حواس پنج گانه و ذهن خودآگاه و ناخودآگاه و عملکردهای شناختی، از محیط اطراف اطلاعات کسب می کند.

Linguistic دومین واژه به این اشاره دارد که چگونه از کلام و زبان برای تنظیم و بازسازی افکار، رفتار و احساسات خود استفاده کنیم و سومین کلمه Programming نحوه ساماندهی افکار با کمک کلام و تاثیر متقابل افکار بر کلام، نگرش و رفتار را توضیح می دهد.

neuro linguistic programming

در روش ان ال پی NLP بر اساس منابع درونی و توانایی های ذاتی راه حل ارائه می شود، سپس چنانچه در نمناک گفته ایم مسیرهای جدید عصبی در ذهن با استفاده از تکنیک های اثرگذاری بر روی ضمیر ناخودآگاه ایجاد می شود که می توانید رفتار جدید خلق کنید.

ان ال پی، به عملکرد پویای بین ذهن و زبان و چگونگی اثرگذاری آن ها روی جسم و رفتار می پردازد و سبب توانمندسازی یک شخص نسبت به محرک ها می شود.

زمانی که فرد با حواس پنجگانه خود اطلاعاتی را از محیط پیرامون خود دریافت می کند، نورون های عصبی در مغز پیک مسیر عصبی تشکیل می دهند و اطلاعات دریافتی را از نورونی به نورون دیگر انتقال می دهند. با تکرار این تبادل اطلاعات، مسیر عصبی ضخیم تر شده و یک رفتار شکل می گیرد.

مبتکران NLP، ریچارد بندلر و جان گریندر بودند که با مطالعه رفتارهای افراد موفق دریافتند چگونه می توان با دیگران ارتباط موثر برقرار کرد و نتایج اعجاب آوری بدست آورد.

تکنیک nlp چیست

تکنیک NLP چگونه به موفقیت شما کمک می کند؟

به کارگیری هنر و علم در این تکنیک کنترل بیش تری روی توانایی شما برای بهترین بودن را در اختیارتان قرار می دهد. همچنین انتخاب های شما را گسترش می دهد و باعث می شود ارتباطات و تصمیم گیری های بهتری انجام دهید. این تکنیک در دسترس است و جنبه های مثبت و کاربردی را در نظر می گیرد تا هر چه سریع تر شما را به اهدافتان برساند.

فقط باید جنبه های مختلفی از آن را تمرین کنید تا بتوانید به اهداف خود دست پیدا کنید.

1. بدانید که از زندگی چه می خواهید.

این تکنیک شما را تشویق می کند تا بتوانید قدرتمند شوید و باعث می شود که بتوانید نتایج خوبی را از تعاملات خود، اقدامات؛ افکار و رفتارها به دست بیاورید و همچنین یک راه قدرتمند برای شناسایی اهداف و دستیابی به آن هاست. همچنین به شما کمک می کند که مسیر خود را انتخاب کنید و در مورد آن هوشمندانه تصمیم بگیرید.

تکنیک موفقیت

2. آگاه و هوشیار باشید.

برای این که به موفقیت برسید، بسیار مهم است که هوشیار و آگاه باشید و فهم درستی از پیام های درونی و بیرونی خود ایجاد کنید. تاثیر گزاری خود را در زندگی بالا ببرید و روی چیز هایی که می خواهید در زندگی تمرکز کنید. یاد بگیرید که چگونه اطلاعات خود را در مسیر آگاهی به انجام برسانید و به چیزی که برایتان مهم است اطمینان داشته باشید.

3. انعطاف پذیر باشید.

زمان هایی در زندگی هست که باید استقامت خود را بالا ببرید و انعطاف پذیر باشید. اهمیت انعطاف پذیری در تغییر رفتار و پیش رفتن به سمت جلو بسیار زیاد است. باید مهارت های خود را به کار بگیرید، اعتماد به خود را فراموش نکنید، مسیر مشخصی را در زندگی دنبال کنید و خودتان را آماده کنید تا بتوانید با سختی ها مبارزه کنید.

nlp موفقیت

4. دست به اقدام بزنید.

در این مرحله باید دست به اقدام بزنید. بدون اقدام نمی توانید به نتایج خود برسید. این مرحله به گونه ای است که باید به سختی ها غلبه کنید و با شجاعت، به انجام کارهای جدید و ایده هایی که در سرتان است بپردازید و قطعا در این مسیر احساسات شما نیز دچار تغییر خواهد شد.

تکنیک NLP چیست؟ راه موفقیت با nlp

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی