جراحی بینی
برای بسیاری از مراجعین عمل بینی سوال است که تفاوتی بین عمل بینی مردانه و عمل بینی بانوان وجود دارد یا خیر؟

آشنایی با عمل زیبایی بینی

جراحی رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی هم برای زنان و هم مردان جزء 5 عمل برتر زیبایی در سراسر دنیا است. این عمل مزایای زیادی برای افراد دارد، به طوری که نه تنها زیبایی چهره را بیشتر می کند، که در اغلب اوقات به بهبود عملکرد بینی و تنفس نیز منجر می شود. در حالی که تکنیک های عمل بینی برای هر دو جنس مرد و زن مشابه است، اما تفاوت هایی در نتایج عمل بینی در مردان و زنان وجود دارد که ما در این مقاله به طور کامل به آن پرداخته ایم.

عمل زیبایی بینی

بینی مردان چه تفاوت هایی با بینی زنان دارد؟

قبل از اینکه به تفاوت های عمل بینی در مردان و زنان بپردازیم اجازه دهید به تفاوت های بینی از نظر ظاهری و ویژگی های آن بپردازیم. زیرا بینی مردان و زنان در ظاهر با هم تفاوت های زیادی دارد و بهتر است ابتدا این تفاوت ها را بشناسیم.

7 تفاوت اصلی و ظاهری بینی مردان و زنان

دست کم 7 تفاوت اصلی یک بینی مردانه با زنانه عبارتند از:

  1. پل بینی در مردان بالاتر  از زنان است
  2. مردان بینی نسبتا وسیع تری دارند
  3. پوست بینی در مردان ضخیم تر از زنان است
  4. بینی زن معمولاً در مقایسه با بینی مرد از ظرافت و حساسیت بیشتری برخوردار است. 
  5. بسیاری از زنان معمولا در ناحیه سوپراتیپ (پشت نوک بینی و بالاتر از آن) یک فرورفتگی جزئی یا یک انحنای ظریف دارند و همین فرورفتگی بین پل و نوک بینی از خصوصیات ظاهری زنانه است این درحالی است که در اغلب مردان این انحنا وجود ندارد و از خصوصیات بینی در مردان نیست.
  6. بینی زنان نیز ممکن است کمی کوتاهتر و کوچکتر از مردان باشد
  7. سرانجام ،بسته به نژاد ،عرض بینی، موقعیت قوز و زاویه بین پایه بینی و لب ها نیز در مردان و زنان تفاوت ای باهم دارد

نقطه اشتراک عمل بینی زنان و مردان چیست؟

قبل از هرچیزی باید بدانیم که تکنیک انجام عمل رینوپلاستی در مرد و زن یکی است. یعنی جراح در هر صورت یا عمل بینی به روش باز انجام می دهد یا بسته. برای عمل بینی گوشتی و استخوانی در هر دو جنس تکنیک های مشابه و یکسان را  بکار می برد.

عمل بینی مردانه

چه چیزی عمل بینی مردان را از زنان متمایز می کند؟

اما از نظر ظاهری همه چیز تفاوت دارد. زیرا بحث بر سر خصوصیات ظاهری مردانه و زنانه است. بهترین جراحان بینی بر این باورند که سوای از خواسته بیماران و متقاضیان عمل بینی، زنان باید طوری عمل کنند که خصوصیات زنانه بینی آنها حفظ شده یا بهبود پیدا کنند و مردان نیز باید در عین اینکه ایرادات ظاهری بینی شان برطرف می شود، طوری عمل کنند که ظاهر بینی آنها مشابه با ظاهر بینی زنان که ظریف تر و کوچک تر است نشود.

3 تفاوت اصلی عمل بینی مردانه و زنانه چیست؟

1. تفاوت در انتظارات از نتایج عمل

اولین چیزی که بین عمل زیبایی بینی هر دو جنس تفاوت ایجاد می کند انتظارات است. هر دو جنس انتظارات متفاوتی از نتیجه عمل دارند. قطعاً اغلب مردان دوست دارند به صورت کاملا طبیعی و بدون اینکه خصوصیات مردانه بینی از بین برود عمل کنند. مثلا بسیار به ندرت پیش می آید که یک مرد درخواست عمل بینی عروسکی، فانتزی یا نیمه فانتزی کند. این در حالی است که دست کم در چند سال اخیر همین درخواست از سوی خانم ها بیشتر  بوده است.
بیشتر بخوانید:عمل بینی طبیعی

2. تفاوت در فرم و شکل تییپ یا نوک بینی

مردان معمولا برعکس خانم ها دوست ندارند نوک بینی شان بیش از اندازه بالا باشد. در حقیقت تجربه نشان می دهد بیشتر مردان تمایل دارند نوک بینی مقداری رو به پایین باشد. زیرا بالا بودن آن به نوعی تداعی کننده مصنوعی بودن عمل و یا زنانه بودن عمل است.

3. تفاوت در زاویه بین پایه بینی و لب

با توجه به اینکه نوک بینی در مردان کمی پایین تر خواهد بود زاویه بین پایه بینی و لب تحتانی بعد از عمل بینی در مردان  90 تا نهایتا 95 درجه است. این درحالی است که همین زاویه در خانم ها ممکن است بیشتر باشد.

4. اندازه بینی

خانم ها عمدتاً بینی کوچکتری  می خواهند زیرا ظرافت و زیبایی را بیشتر می کند. اما مردان به جز در موارد معدود دوست ندارند ظاهر بینی آن ها بیش از اندازه کوچک شود. آنها بیشتر قوز بینی را بر میدارند.
جراحی زیبایی بینی

5.هزینه جراحی بینی

با توجه به اینکه انتظارات خانم ها ممکن است از نتیجه عمل بیشتر باشد و ریزه کاری های زیادی احتمالا در حین عمل لازم دشته باشند، هزینه عمل بینی برای آن ها بیشتر است و معمولا برای آقایان کمی پایین تر است.

6. دوره نقاهت پس از عمل

آقایان معمولاً دوره نقاهت پس از عملشان اندکی طولانی تر است چون اغلب آقایان به اندازه  خانم ها به دستورالعمل های جراح بینی توجه نمی کنند.

آقایان اگر روی عمل بین حساس  هستند به هر جراحی مراجعه نکنند

اگر به عنوان یک آقا نیاز به عمل جراحی بینی دارید، اما می خواهید که ویژگی های مردانه بینی تان حفظ شود باید روی انتخاب جراح خود دقت و وسواس داشته باشید. زیرا اگر جراح خوب انتخاب نکنید ممکن است خصوصیات مردانه بینی خود را در یک چشم به هم زدن از دست دهید. بنابراین به دنبال بهترین و با تجربه ترین جراح باشید. عجله نکنید و با پرس و جو از دیگران، جستجو در شبکه های اجتماعی و یا حتی سرچ بهترین جراح بینی در شهرتان شروع کنید. مثلا اگر در تهران هستید با جستجو عبارت بهترین جراح بینی در تهران شروع کنید.
دکتر شاهین شمس رتبه برتر بورد تخصصی جراحی فک و صورت
www.drshahinshams.com

برررسی 6 تفاوت اصلی عمل بینی مردانه و زنانه

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی