زیبایی یا جذابیت
زیبایی با جذابیت متفاوت است. برخی افراد ظاهر زیبایی ندارند اما جذاب و دوست داشتنی هستند. علت جذابیت بدون خوشگلی این افراد چیست؟

راز و دلیل جذابیت برخی افراد با وجود نداشتن زیبایی ظاهر

آیا شما ترجیح می دهید که بیشتر زیبا باشید یا جذاب دوست داشتنی؟ پاسخ به این سوال کمی سخت است. کلمه زیبا و دوست داشتنی خیلی نزدیک به هم به نظر می رسند اما معنای یکسانی ندارند.

بسیاری از افراد زیبایی و جذابیت را به جای یکدیگر استفاده می کنند اما در حقیقت این دو با هم متفاوت هستند. زیبایی به ظاهر شما مربوط است و شامل:مدل مو، بلندی مو، رنگ مو، رنگ چشم، حالت چشم، استخوان بندی صورت و .....

زمانی که فردی زیبایی ضعیفی داشته باشد، یعنی از لحاظ ژنتیکی ظاهر و نمود بیرونی خوبی ندارد اما جذاب و دوست داشتنی بودن، بستگی به مشخصه های بیرونی و رفتارهای درونی فرد دارند که با یکدیگر ترکیب می شوند و یک نوع جاذبه غیر قابل توصیف را ایجاد می کنند.

جذابیت و دوست داشتنی بودن معمولاً با عوامل زیر ترکیب می شود:

  • ظاهر فیزیکی
  • طرز فکر
  • شخصیت
  • گرایش

زیبایی یا جذابیت

بنابراین می توان یک فرد با زیبایی متوسط را در صورت داشتن درون زیبا، جذاب و دوست داشتنی دانست. احتمالاً حتما برایتان پیش آمده که زن و شوهری را ببینید که خانم از لحاظ زیبایی خیلی رتبه خوبی ندارد اما مرد ظاهر بسیار خوبی دارد. پس با خودتان می پرسید که چرا این مرد این زن را انتخاب کرده است؟

پاسخ به این سوال کاملا ساده است زیبایی که در ظاهر این خانم دیده نمی شود، در ویژگی های دیگرش دیده شده است و آن مرد مجذوب همان زیبایی ها شده و با او ازدواج کرده است. شاید فکر کنید که همیشه انسان های زیبا خوش شانس هستند اما این طرز فکر غلط است، انسان های دوست داشتنی و جذاب همیشه بازی را می برند.

مقایسه جذابیت و زیبایی

زیبایی

  • زیبایی یک تصویر فیزیکی ثابت و انعطاف ناپذیر است.
  • زیبایی می تواند ژنتیکی، فتوشاپی یا حتی از طریق جراحی حاصل شود.
  • زیبایی باعث می شود که دیگران به ویژگی های فیزیکی جذب شوند.

زیبایی ظاهری

جذابیت

جذابیت ترکیبی از متغیرهای مختلف است و از درون فرد بیرون می آید.

جذابیت را می توان ارتقا داد و در طول زمان دستخوش تغییر کرد و هیچ ربطی هم به سن ندارد.

جذابیت برای افرادی که از بدن خود مراقبت می کنند، از زندگی لذت می برند، مراقب نفس خود هستند و با دیگران ارتباط برقرار می کنند، قابل دستیابی است.

شما می توانید با میکاپ، آرایش و جراحی ظاهر خود را تغییر دهید. حتی می توانید با تغییر لباس و تغییر رنگ مو و زیورآلات ظاهر خود را بهبود ببخشید اما ظاهر فقط بخشی از این معادله است و زیبایی فیزیکی فقط بخشی از جذابیت کلی شما محسوب می شود.

عوامل جذابیت

بنابراین چه چیزی یک فرد را جذاب و دوست داشتنی می کند؟

جذابیت به معنای ویژگی است که از علاقه و رضایت نشأت می گیرد. جذابیت به معنای قدرت جذب است و می توان آن را با مهیج بودن، کاریزماتیک بودن و دوست داشتنی بودن هم معنی کرد. جذابیت چیزی فراتر از شکم تخت، بازو های خوش فرم، پاهای زیبا و دندان های درخشان است، بلکه به معنای زیبای شخصیت درونی ماست.

روشی که ما از طریق آن با انسان های دیگر تعامل برقرار می کنیم و جهان اطراف خود را می شناسیم، راهی کلیدی برای افزایش جذابیت است. روشی که خودمان را به دیگران عرضه می کنیم و در مورد خودمان احساسات مختلف داریم و باعث ایجاد احساسات مختلف در مورد خودمان می شویم، می تواند جذابیت ما را بسازد.

اشتباه نکنید! زیبایی فیزیکی بخش مهمی از جذابیت است. مراقبت از ظاهر با رعایت تمیزی و نظم و راهکارهای مراقبتی، همگی عاملی برای افزایش عزت نفس و نشان دهنده ارزش فرد هستند که جزء ویژگی های جذابیت محسوب می شوند.

به عبارت ساده تر، جذاب بودن به معنای تواناییِ جذب افراد به سمت خود است؛ دقیقاً مانند یک نیروی مغناطیسی، حقیقتی که در شعر معروف پنهان است و میگوید:

صورت زیبا نکوست ای برادر سیرت زیبا بجو! سیرتت نیکو بساز، صورت نیکو چه سود؟

دلیل و راز جذابیت افرادی که اصلا خوشگل نیستن

468
این مطلب مفید بود ؟5414
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی