لباس برای عکس گرفتن
لباس ها و اکسسوری ها از مهم ترین و موثرترین چیزها در زیبایی عکس های شما هستند. برای گرفتن عکسی زیبا باید بدانید این لباس ها را استفاده نکنید.

باید نبایدهای انتخاب لباس هنگام گرفتن عکس

لباس ها و اکسسوری ها می توانند یک عکس را به بهترین و یا بدترین شکل تبدیل کنند. چنین وسیله هایی این قدرت را دارند تا شخصیت شما را به نمایش بگذارند و یا یک عکس را خاص جلوه دهند اما گاهی همین لباس ها و اکسسوری ها توجه را زیاد به خود جلب می کنند و باعث هواس پرتی می شوند و یا حتی ظاهری غیر حرفه ای به عکس می دهند. در این قسمت از نمناک چند نمونه از مواردی که بهتر است در هنگام عکس انداختن استفاده نشوند، را به اشتراک می گذاریم.

استفاده بیش از حد از اکسسوری

استفاده از چند اکسسوری می تواند باعث زیبایی لباس شما شود، اما استفاده بیش از حد از آن موجب حواس پرتی خواهد شد. پیشنهاد ما استفاده از 2 یا 3 اکسسوری است نه بیشتر. اکسسوری می تواند شامل کمربند، کلاه و جواهرات باشد.

اکسسوری زیاد

طرح های شلوغ

لباس های طرحدار بسیار زیبا هستند اما طرح های خیلی شلوغ در پشت دوربین ممکن است نامناسب به نظر برسد. توصیه ما ساده پوشی است. طرح های راه راه و گل گلی نیز مناسب هستند البته به شرطی که فقط یک تکه از لباس خود را طرحدار انتخاب کنید. به علاوه طرح های خیلی بزرگ نیز شما را چاق تر نشان می دهد.

لباس های همرنگ با پس زمینه

برای اینکه لباس شما همرنگ پس زمینه نباشد، به مکانی که در آن عکسبرداری می کنید توجه داشته باشید. به طور مثال لباس سبز رنگ با پس زمینه درخت و چمنزار ترکیب می شود و عکس ناواضح خواهد شد.

لباس و پس زمینه

لباس های روی مد

شاید بنظرتان انتخاب این دسته لباس ها مشکلی ندارد و بسیار شیک است اما از آنجایی که برخی از لباس های ترند، برای مدت کوتاهی روی مد هستند، ممکن است سبک مناسب همه افراد نباشد.

توصیه ما این است لباسی بپوشید که در آن راحت هستید بنابراین اگر عاشق شلوار گشاد هستید، آنرا بپوشید اما اگر دوست دارید در عکس هایتان روی مد باشید و شلوار گشادی که انتخاب می کنید طرح و سبک خاص مد روز را دارد، ممکن است بعدا از انتخاب این لباس پشیمان شوید.

لوگوی ورزشی

لباس هایی که لوگوی ورزشی البته سایز بزرگ دارند نیز باعث حواس پرتی می شوند. همچنین باعث می شود که عکس خیلی معمولی و غیر حرفه ای به نظر بیاید. مگر این که عکس تبلیغاتی باشد و برای نشان دادن لوگو روی لباس گرفته شده باشد.

لوگوی ورزشی لباس

هماهنگی لباس

هنگامی که قصد انداختن عکس دسته جمعی دارید، به هماهنگی لباس هایتان توجه کنید. البته لباس های کاملا شبیه به هم نیز مناسب نیست، سعی کنید لباس های هماهنگ بپوشید اما نه دقیقا همان رنگ و طرح.

به عنوان مثال، همه شما می توانید از یک رنگ خنثی استفاده کنید و یا از تناژ های مختلف رنگ آبی استفاده کنید همچنین به سبک لباس پوشیدن خود نیز توجه داشته باشید. یا همه لباس رسمی یا همه غیر رسمی بپوشید.

لباس خیلی گشاد

پوشیدن لباس گشاد ایجاد راحتی می کند اما در عکسبرداری شما را شلخته نشان می دهد. البته ما توصیه نمی کنیم که از لباس خیلی تنگ استفاده کنید، بلکه لباسی متناسب سایز خود انتخاب کنید بنابراین در آخر از اینکه در عکس متناسب به نظر می رسید، خوشحال خواهید شد.

لباس خیلی گشاد

لاک رنگ و رورفته

لاک ناخن نامرتب می تواند شما را شلخته نشان دهد و بسته به رنگ آن در عکس خود نمایی کند. اگر می خواهید لاک بزنید، به شما پبشنهاد می کنم آنرا روز قبل از عکاسی بزنید تا مرتب و زیبا باشند و سپس برای ماندگاری بیشتر روی آن براق کننده بزنید.

استفاده بیش از حد از رنگ آبی

استفاده بیش از حد از رنگ آبی به دلیل سرد بودن رنگ باعث سرد و بی روح جلوه دادن عکس می شود. سعی کنید از رنگ های گرم مانند زرد استفاده کنید و یا اگر دوست دارید از رنگ آبی استفاده کنید می توانید آن را با یک رنگ گرم ترکیب کنید تا تعادل ایجاد شود.

آرایش بیش از حد

سعی کنید آرایش خود را تا حد ممکن طبیعی نگه دارید، مگر آنکه به منظور نشان دادن آرایش عکس بیاندازید. آرایش زیاد باعث حواس پرتی بیننده به چهره شما می شود.

آرایش زیاد

لباس کوتاه

در هنگام عکاسی شاید بخواهید دست های خود را بالا بگیرید و یا پیچ و تابی به بدن خود بدهید، که در این صورت لباس شما کمی به سمت بالا کشیده می شود و ظاهری نامناسب ایجاد می کند. قبل از عکاسی لباس خود را بپوشید و دست های خود را بالا بگیرید تا ببینید چگونه به نظر می رسد.

ناهماهنگی رنگ ها

شما می توانید ترکیباتی خاصی از رنگ ها را در لباس های خود ایجاد کنید. پوشیدن لباس سفید و کرم می تواند بسیار عالی به نظر برسد اما سعی نکنید همه لباس های خود را یک رنگ انتخاب کنید. سایه روشن های یک رنگ نیز می تواند جلوه زیبایی به عکس و ظاهر شما بدهد.

لباس برای عکس گرفتن

طرح شخصیت و یا نوشته بر روی لباس

از لباس هایی با طرح شخصیت یا نوشته استفاده نکنید. این مارک های کوچک و بزرگ در گوشه کنار لباس ممکن است توجه بیننده را به خود جلب کند. پس بیایید توجه ها را به سمت خود شما سوق دهیم.

جزییات کوچک را نادیده نگیرید

جزییات کوچکی که گاهی نادیده گرفته می شوند را بررسی کنید.

  • چروک لباس
  • باقی مانده غذا لای دندان یا روی صورت بچه ها
  • ساعت های مدرن
  • موبایل یا دسته کلید داخل جیب (سعی کنید جیب های خود را خالی کنید.)

لباس هایی که موقع عکس گرفتن نباید بپوشی

517
این مطلب مفید بود ؟170
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی