تولد
بی حسی بدن
بی حسی در بدن معمولا علامت و نشانه یک بیماری درون بدن است، پس بهتر است این نشانه هارا جدی بگیرید و به دنبال درمان باشید.

بی حسی در عضوی از بدن که علامت نگران کننده ای است

احساسِ درد در قسمتی از بدن معمولاً سیگنال اتفاقی است که باید از لحاظ پزشکی به آن توجه شود‌. بی حسی هم می‌ تواند وضعیتی باشد که باید آن را مورد توجه قرار دهید و پیگیری کنید تا از یک بحران بزرگ جلوگیری شود. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم در مورد یک نوع بی حسی در بدن صحبت کنیم که حتما باید آن را پیگیری کرد.

بی حسی در بازوها را جدی بگیرید

در واقع بی حسی موقت یا نوروپاتی نیاز به مراجعه اورژانسی به پزشک دارد. بسیار مهم است که علائم خطرناک آن را شناسایی کرده و آن را جدی بگیرید. اگر متوجه بی حسی در صورت تان شدید، باید سریعاً پیگیری کنید تا از یک سکته جلوگیری شود. بی حسی در قسمت بازو ها هم می تواند علامت حمله قلبی یا سکته باشد که علت آن هم فشار خون خیلی بالا است.

درد

بی حسی در قسمت کشاله و ران پاها خطرناک است

اگر بی حسی را در این ناحیه احساس کردید، حتماً اورژانسی به پزشک مراجعه کنید. متخصصان بر این عقیده هستند که اگر متوجه بی حسی در کشاله ران، قسمت داخلی ران و یا محل تلاقی دو ران شدید و احساس کردید که در آن قسمت حسی ندارید، باید به پزشک مراجعه کنید؛ چرا که ممکن است علامت یک اختلال نادر باشد که به آن سندروم دم اسبی گفته می شود.

این سندروم نیاز به مراجعه به پزشک و گاهی اوقات جراحی نخاع دارد و زمانی اتفاق می افتد که دسته ای از عصب ها در پشت ستون فقرات آسیب می‌ بینند یا تحت فشار قرار می گیرند که مسئول ارسال پیام بین مغز و قسمت پایین پا هستند. فشار در این نواحی آسیب به عصب و فلجی را در قسمت پا به وجود می آورد؛ البته شاید جان شما را تهدید نکند اما ممکن است در طولانی مدت و به طور دائم به بدن آسیب وارد کرده و به طور کلی کیفیت زندگی تان را تحت تاثیر قرار دهد.

بی حسی بدن

این وضعیت ها می توانند عامل ایجاد سندروم دم اسبی باشند

بعضی از وضعیت های نخاعی می توانند این سندروم را ایجاد کنند. رایج ‌ترین علت‌ های آن؛ پارگی دیسک در قسمت نخاعی است که باعث باریک شدن کانال نخاعی شده و عفونت یا التهاب را به وجود می آورد. ممکن است به خاطر تصادف با ماشین یا پرت شدن هم اتفاق بیفتد. در موارد نادر به خاطر نقص جنینی هم رخ می دهد.

مراقب علائم دیگر هم باشید

علاوه بر بی حسی در این ناحیه؛ یعنی محل تلاقی کشاله ران، افرادی که به سندروم دم اسبی مبتلا هستند، ممکن است گزگز بدن یا سوزن سوزن شدن؛ ضعف یا درد شدید در قسمت پایین کمر، مشکل هنگام راه رفتن، عملکرد نامناسب روده یا مثانه یا مشکلات ناگهانی جنسی را تجربه کنند که همه این ها نیاز به مراجعه به پزشک دارد و جانِ فرد را تا 48 ساعت تهدید می کند.

بی حسی این قسمت از بدن، به علامت خطر جدیه

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی