میز و صندلی اداری

راهنمای خرید میز و صندلی اداری

کد مطلب : 82878زمان مطالعه : 4 دقیقه
وقتی نوبت به انتخاب میز و صندلی اداری می رسد، گزینه های زیادی وجود دارد و با وجود این گزینه ها، انتخاب نیز سخت است. اگر با تحقیق در مورد مارک ها و سبک های مختلف، خواندن نقد و بررسی و درخواست توصیه از همکاران مطمئن ، دقت کافی را انجام دهید، می توانید در مسیر درست قرار بگیرید.

نکات خرید میز و صندلی اداری مناسب

با توجه به اهمیت میز و صندلی اداری، هنگام انتخاب باید اطمینان حاصل کنید که نیازهای خاص شما را برآورده می شود. میز و صندلی کار باید به گونه ای باشد تا بتوانید کار خود را در بالاترین حد توانایی خود انجام دهید. قبل اقدام برای خرید میز اداری یک لیست اولویت بندی از آنچه برای کارتان موثر نیاز دارید، تهیه کنید. در این بلاگ سعی کردیم مهمترین نکاتی که قبل از خرید میز و صندلی اداری باید بدانید را با شما در میان بگذاریم. 

راهنمای خرید میز اداری

داشتن میز کار مناسب می تواند به بهبود بهره وری، کارایی و راحتی در دفتر شما کمک کند. ظاهر و طراحی مبلمان اداری محل کار یا دفتر کار شما حتی در تعیین خلق و خو و احساس کلی شما در محل کارتان تاثیر دارد. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید و یا کجا کار می کنید انتخاب یک میز اداری در هر صورت بسیار مهم است. وجود یک راهنمای خرید میز کار حتما به شما در پیشبرد کار بسیار کمک خواهد کرد با ما همراه باشید.

میز اداری

قبل از خرید میز اداری جدید خود، این سه سوال را از خود بپرسید:

 • چیدمان فضای اداری شما چگونه است؟
 • بودجه شما چقدر است؟
 • سبک مبلمان اداری شما چیست؟

1. چیدمان فضای اداری شما چگونه است؟

به نحوه آراستن دفتر خود نگاه کنید و می توانید فضای مورد نظر میز کار خود را اندازه گیری کنید. به این سوالات دقت کنید:

 1. آیا فضای کمی دارید؟
 2. آیا سبک دفتر شما یک دفتر طرح بازopen office است و باید میز را با همکارانتان شریک شوید؟
 3. آیا دارای دفتری سنتی یا دفتری با پارتیشن بندی هستید؟

این سوالات در مورد نحوه چیدمان می تواند کار شما را برای انتخاب نوع میز بسیار راحت کند. میز کار شما باید متناسب با فضایی که در آن کار می کنید باشد. در نظر داشته باشد که این امر در مورد دفاتر خانگی نیز صدق می کند.

2.بودجه شما چقدر است؟

دومین سوالی که باید قبل از خرید پاسخ دهید در مورد هزینه ای است که می خواهید انجام دهید. هنگامی که کار اندازه گیری را انجام دادید حالا می توانید انتخاب های خود را محدود کنید. برای محدود کردن بیشتر آن، وقت آن است که به بودجه مبلمان اداری خود نگاه کنید. برای این کار حتما محدوده قیمتی را که مایلید و می توانید هزینه کنید، را ارائه دهید.

3. سبک مبلمان اداری شما چیست؟

پس از فهمیدن فضایی که برای میز تحریر در نظر گرفته اید و میزان هزینه ای که می خواهید صرف کنید، سبک و اولویت خود را برای اینکه می خواهید دفتر کار شما به چه صورت باشد در نظر بگیرید.

سبک مبلمان شما مینیمال، مدرن و یا کلاسیک است؟ میزی که انتخاب می کنید حتما باید با سایر تجهیزات اداری شما همخوان باشد. میز کار شما می تواند توسعه دهنده حرفه، شخصیت کاری و مارک تجاری شما باشد. سعی کنید چیزی را انتخاب کنید که باعث خوشحالی شما شود و انگیزه شما را برای نشستن و کار هر روز فراهم کند.

خرید میز صندلی اداری

راهنمای خرید صندلی اداری

خرید صندلی اداری در کنار میز از اهمیت بسیاری برخوردار است. عدم صحیح نشستن در مدت طولانی آسیب های جبران ناپذیری به بدن شما وارد می کند. این در حالی است که صندلی میز مناسب می تواند به شما در حفظ محتوای متمرکز و تمرکز در طول روز کاری کمک کند. در ادامه سعی کردیم مهمترین فاکتورهای کلیدی قبل از خرید صندلی را با شما در میان بگذاریم:

1. قابل تنظیم ارتفاع

امکان تغییر ارتفاع صندلی میز اداری برای راحتی شما حتی در ساعت های طولانی ضروری است. در حالت ایده آل، صندلی شما باید به گونه ای تنظیم شود که ران شما تقریباً در سطح باسن قرار داشته باشد (یا کمی پایین تر از آنها باشد)، و خطر کشیدگی ران و کمر را کاهش دهد.
اگر صندلی شما بیش از حد بلند است، ممکن است خود را جلو نگه دارید تا پاها را روی زمین بماند. اگر صندلی شما خیلی پایین باشد، زانوهایتان از لگن بالاتر خواهد بود که باعث فشار روی کمر شما می شود.

2. کنترل شیب

زاویه نشستن پشتی شما یکی دیگر از ابعاد مهم انتخاب صندلی است. از آنجا که هر صندلی خریداری می کنید ممکن است متناسب با ساختار بدن شما نباشد، توانایی تنظیم شیب پشتی صندلی یک مزیت عمده است.
به گفته کارشناسان، داشتن حالت "کمی خمیده" به شما در محافظت از ستون فقرات هنگام نشستن پشت میز کمک می کند.

3. گزینه های بازو

مطالعات نشان می دهد که بازوها، روی یک صندلی اداری با بازوهای قابل تنظیم ، می توانند تاثیر زیادی روی راحتی شما داشته باشند. دسته های مناسب صندلی نه تنها در بازوها، بلکه از فشار روی گردن و شانه ها نیز جلوگیری می کند.

4. تحرک

صندلی های اداری چرخ دار راحتی ارزشمندی را برای شما فراهم می کنند، خواه در حال حرکت در اطراف میز کار خود باشید و یا برای مشاوره با یک همکار بخواهید چرخش داشته باشید. بسیاری از صندلی های چرخشی اداری به شما امکان می دهند در صندلی خود بچرخید و مسیری که رو به آن هستید را تغییر دهید.
در انتها باید به سوالات زیر پاسخ گفته باشید:
 • آیا این میز اداری نیازهای شخصی کار من را برآورده می کند؟
 • آیا این میز به اندازه فضای کار من و به راحتی در دفتر کار جای می گیرد؟
 • آیا می توانم این میز را با بودجه ای که اختصاص داده ام خریداری کنم؟
 • آیا بودجه مناسبی برای صندلی اداری اختصاص داده ام؟
 • آیا این میز سبک دفتر من را به تصویر می کشد و تصویری را که می خواهم را نشان می دهد؟

در آخر

اگر قصد خرید مبلمان اداری و پارتیشن اداری را دارید حتما از متخصصین فروش در این حوزه قبل از خرید مشاوره بگیرید. 

راهنمای خرید میز و صندلی اداری

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی