بوی بد زیر بغل
بوی بد زیر بغل از مشکلات خجالت آور است و برخی دلایل باعث شدیدتر شدن بوی بد یکی از زیر بغل ها می شود که ممکن است برای بسیاری از ما پیش آمده باشد.

دلیل بد بودن یکی از زیر بغل هایتان

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که عرق کرده اید و از بوی زیر بغل خود بدتان بیاید. جالب است بدانید گاهی اوقات بعضی از افراد متوجه می‌ َشوند که یکی از زیر بغل هایشان بوی بدتری نسبت به دیگری دارد. نگران نباشید؛ زیرا این موضوع کاملاً طبیعی است. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک می توانید متوجه علت‌ های این موضوع شوید و راحت تر آن را پیگیری و برطرف کنید.

از دئودورانت استفاده نمی کنید

طبیعی است گه اگر از دئودورانت استفاده نکنید، زیر بغل تان بیشتر بوی بد می گیرد؛ زیرا باکتری‌ ها بیشتر در ناحیه تجمع می کنند و باقی ماندن آن ها در طولانی مدت بوی بسیار بدی را به وجود می‌ آورند.

بوی عرق

موی زیر بغل دارید

اگر فراموش کرده اید که زیر بغل خود را شیو کنید، باید منتظر بوی بد در این ناحیه باشید. مو باعث می شود که زیر بغل خیلی بیشتر عرق کند. زمانی که مو داشته باشید، میزان عرق افزایش پیدا می‌ کند و باکتری ها بیشتر تجمع می کنند. کاری که باید انجام دهید، خیلی ساده است. زیر بغل خود را شیو کنید.

از یکی از دستان های خود بیشتر کار می کشید

اگر از یکی از دستان خود بیشتر کار بکشید، یعنی زیر بغل شما در آن قسمت بیشتر عرق می کند و این موضوع کاملاً طبیعی است. پس سعی کنید که از دست های خود به اندازه متعادل و یکسان استفاده کنید.

زیر یکی از زیر بغل ها باکتری بدبو دارید

بله! همان طور که این باکتری ها در سراسر بدن پخش شده‌ اند، در ناحیه زیر بغل هم ترکیبی از آنها وجود دارد. شاید در یکی از زیر بغل های شما رشد بیش از حد باکتری های بدبو اتفاق افتاده باشد و همین موضوع باعث می‌ شود که یکی از زیر بغل هایتان بوی بسیار بدتری بدهد.

بوی عرق

زخم عفونی دارید

ناخیه زیر بغل تان را بررسی کنید. شاید این قسمت زخم عفونی داشته باشد که به هر دلیلی مثل شیو کردن می‌ تواند اتفاق بیفتد.‌ پس سعی کنید هر چه سریع تر این زخم را بهبود ببخشید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر از ضد عرق، دئودورانت، شوینده‌ ها و تمامی راهکار های بالا استفاده کردید اما نتیجه نگرفتید، وقت آن است که به پزشک مراجعه کنید و راهی برای رفع و درمان آن بیابید.

چرا بوی یکی از زیر بغل هام شدیدتره؟ 

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : livestrong / بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی