پیاز

این نوع پیاز قابل خوردن نیست

کد مطلب : 86629زمان مطالعه : 2 دقیقه
پیاز به عنوان یک طعم دهنده در اکثر غذاها استفاده می شود و عطر و طعم خوبی به غذا می دهد، اما استفاده نوعی از پیاز ها توصیه نمی شود.

علامت و نشانه ی پیازهایی که قابل استفاده نیستند

پیاز ها جزء سبزیجاتی هستند که در اکثر غذاها استفاده می شوند و در کل دنیا استفاده های مشابه و مشترک دارند؛ به خاطر همین نگهداری از آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد. انواع مختلفی از پیازها وجود دارد. گاهی اوقات رنگ پیاز ها زرد، سفید و گاهی اوقات بنفش است.

بعضی از آن ها سفت و بعضی نرم هستند. پیاز های سفید معمولاً طرفدار بیشتری نسبت به انواعِ دیگر پیاز ها دارند. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم به شما توضیح دهیم که چه پیاز هایی را نباید استفاده کنید.

مراقب کپک‌ ها باشید

معمولا کپک ها خودشان را روی سطح پیاز نشان می‌ دهند و شبیه به لکه های سیاه هستند که خیلی ها آن ها را با آلودگی مانند گِل اشتباه می‌ گیرند اما این ها در واقع کپک هایی هستند که روی سطح پیاز رشد کرده‌ اند. اگر پیاز ضربه ببیند و به درستی از آن نگهداری نشود، در چنین حالتی اگر وسط پیاز را هم باز کنید، متوجه وجود این کپک ها می شوید.

پیاز فاسد

ریشه زدن پیاز

زمانی که پیاز سبز می شود و دوباره ریشه می زند، نشان دهنده این است که مدت زمان زیادی گذشته و از آن استفاده نکرده اید. این پیاز برای مصرف، خطر خاصی ایجاد نمی کند اما بدلیل این که کهنه شده، ممکن است طعم و بوی خوبی نداشته باشد.

قسمت های نرم بعد از ضربه خوردن

گاهی اوقات پیاز از دست تان می‌ افتد و قسمت‌ هایی از آن له و نرم می شود و آسیب می‌ بیند. در چنین حالتی باید قسمت نرم را جدا کنید یا به طور کل آن پیاز را کنار بگذارید، زیرا خاصیتش خیلی زیاد نخواهد بود و طعم خوبی هم نخواهد داشت.

حواس تان به داخل پیاز باشد

گاهی اوقات بیرونِ پیاز خیلی تمیز و شفاف است اما داخل آن خراب می باشد. در چنین حالتی فقط باید پیاز را بو کنید. اگر داخل آن خراب باشد، بویی شبیه به بوی فاسد شدن و خرابی خواهد داشت؛ البته سالم ‌ترین پیاز هم بوی خوشایندی ندارد اما بوی خرابی و فاسد؛ نشان دهنده این است که داخل پیاز اوضاع خوب نیست.

این نوع پیاز قابل خوردن نیست

59
این مطلب مفید بود ؟90
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : پیاز
وبگردی