کودک اردیبهشتی
وقتی می گویند کودکان اردیبهشت ماهی جزو دوست داشتنی ترین های دنیا هستند، شک نکنید . بهتر است برای رفتار درست با آنها مواردی را بدانید و رعایت کنید.

والدین کودکان دوست داشتنی متولد اردیبهشت بخوانند

اردیبهشت دومین ماه سال و اوج زیبایی بهار و فصل شکوفه های سیب و غنچه های رز و مریم و اقاقیاست. بسیاری از افراد عاشق فصل اردیبهشت هستند و دوست دارند کودکانی متولد ماه بهشتی داشته باشند. کودکان اردیبهشتی روی هم رفته دوست داشتنی و شیرین هستند و خصوصیات قابل توجهی دارند که در این بخش از نمناک به آن اشاره می کنیم.

ویژگی بچه های اردیبهشتی مهربان و منطقی

بچه های اردیبهشتی ذاتا شیرین و دوست داشتنی هستند. اگر دارای بچه اردیبهشت ماهی باشید متوجه خواهید شد که این کودکان یک فرشته واقعی هستند. آنها بدون دلیل و از فرط خوشی های کودکانه به آغوش شما پناه می آورند. آنها می توانند با یک آغوش گرم خستگی بی نهایت شما را رفع کنند و صدای تپش قلب تان به عشق آن ها ریتم تندتری به خود بگیرد.

خوش رفتار و با نشاط

متولدین ماه بهشتی بسیار خوش رفتار بوده و روحیه با نشاطی دارند. آنها در شرایط سخت بسیار خوب عمل کرده و روحیه خودشان را قوی نگه می دارند. کودکان اردیبهشتی به دلیل خوش رفتاریشان از سوی دیگران تحسین می شوند. بچه های اردیبهشتی خوش اخلاق همیشه بهترین الگو برای هم سن و سال های شان هستند.

عاشق ورزش

کودکان اردیبهشتی عاشق ورزش کردن هستند و ممکن است در آینده به یک ورزشکار حرفه ای تبدیل شوند. بچه های متولد این ماه در رشته های ورزشی مختلف مستعد هستند پس برای ثبت نام آن ها در کلاس های ورزشی اصلا تردید نکنید.

ورزش کردن

یک مبارز واقعی

کودکان اردیبهشتی در برابر سختگیری و زورگیری به موجوداتی جنگجو تبدیل می شوند و چنان در موقعیت دفاعی قرار می گیرند که انگار به راستی قرار است در یک میدان نبرد، مبارزه تن به تنی را تجربه کنند و هرگز از موضع شان عقب نمی نشیند بنابراین باید مراقب رفتارتان با این موجودات بی نظیر باشید و چیزی را به آنها تحمیل نکنید. با آن ها به زبان آرام و با محبت سخن بگوییدآنها به همان فرزندان خوش اخلاق و دوست داشتنی خودتان تبدیل شوند.

تحت تاثیر عجیب رنگ ها و اصوات

رنگ و صدا نقش تعیین کننده ای در تعادل روحی بچه های متولد اردیبهشت دارد. رنگ ها و اصوات بر احساسات و شرایط روحی بچه های متولد اردیبهشت تاثیر عجیبی دارد. رنگ های ملایم شرایط روحی و روانی آن ها را بسیار ایده آل و آرام خواهد کرد اما رنگ های تند روح و روان این بچه ها را آزار می دهد و بی قرار می کند. صداهای آرام روح آن ها را صیقل می دهد ولی صداهای بلند آن ها را عصبی می کند.

منطقی ترین بچه های دنیا

بچه های اردیبهشتی منطقی ترین موجودات دنیا هستند و خیلی راحت می توانند همه چیز را قبول کنند پس اگر می خواهید به یک بچه اردیبهشتی موضوعی را بگویید که باب میلش نیست، بهتر است واقعیت را به زبان نرم و آرام توضیح دهید و اوضاع را با آسمان و ریسمان بافتن و دروغ پیچیده نکنید.

کودک اردیبهشتی

مستعد در حوزه موسیقی

کودکان اردیبهشتی استعداد فراوانی در زمینه موسیقی دارند. این کودکان چنانچه در نمناک پیش از این هم درموردش صحبت کردیم موسیقی کلاسیک را دوست دارند و عاشق شنیدن موسیقی و نواختن ساز هستند پس اگر یک روز دیدید فرزند اردیبهشتی نوجوان شما بنان گوش می کند، تعجب نکنید. از فرزندتان بخواهید در صورت تمایل در کلاسهای آموزشی موسیقی شرکت کند.

بچه های قدرشناس

بچه های اردیبهشتی کودکانی بی نظیر و قدرشناسند. این کودکان روزهای خاص و مناسبت ها از جمله سالگرد ازدواج والدین شان و تاریخ تولد آن ها را فراموش نخواهند کرد و در این روزهای خاص هدایایی را تهیه کرده تا والدینشان را خوشحال کنند. آنها در بزرگسالی همیشه به والدین خود محبت کرده و در خانه شان بر روی والدینشان باز است.

قدرشناس

شاگردان زرنگ کلاس

بچه های متولد اردیبهشت فوق العاده سر به راه هستند و به حرف معلمشان گوش کرده و همان کاری را می کنند که معلم از شاگردان خود انتظار دارد. این بچه ها از شاگردان زرنگ کلاس هستند و درس ها را به خوبی فرا می گیرند و معمولا در مدرسه دردسرساز نمی شوند و افتخار پدر و مادر و البته کلاس شان هستند.

معمولا آرام و گاه لجباز و منفی

از خصوصیات بارز کودکان اردیبهشتی آرامش و لجبازی است که از همان دوران کودکی با آنان توام است. این کودکان گاهی آنقدر آرامند که تعجب دیگران را بر می انگیزند و گاه دچار خشم شده و لجباز و منفی هستند.

آرام بودن

خصوصیات دیگر کودکان محبوب اردیبهشتی

کودکان متولد اردیبهشت، سرشار از لطف و مهر هستند وبه روش خاص خود، احساسات و عواطفشان را بیان می کنند.

متولدین اردیبهشت عموما از سلامتی جسمی و روحی برخوردارند.

از خصوصیات اخلاقی متولدین اردیبهشت این است که آنها از تظاهر و وانمود سازی و اندوه پرهیز می کنند.

رشد زود هنگام و رفتارهای اجتماعی متولدین اردیبهشت دارای ثبات و کمال است.

متولدین اردیبهشت از دخالت در اموری که به آنها مربوط نیست پرهیز می کنند.

متولدین اردیبهشت اهل نظم و انضباط، کوشا و از قدرت تمرکز و حافظه نیرومندی برخوردار هستند به طوری که کوچکترین جزئیات را حتی پس از مدت طولانی به یاد می آورند.

کودک متولد اردیبهشت اغلب اهل تنبلی و کاهلی نیست مگر اینکه واقعا حوصله ی انجام کاری را نداشته باشند.

متولدین اردیبهشت اسباب بازی های مانند اتومبیل، تراکتور و آنچه که به زمین مربوط می شود، را دوست دارند.

کودکان اردیبهشتی اشتهای خوبی دارند و از خوردن سهم غذای دیگران نیز پرهیز نمی کنند.

کودکان متولد اردیبهشت موجوداتی خوش قلب، بخشنده و گشاده دست هستند.

کودک متولد اردیبهشت

خصوصیات نوجوان اردیبهشتی

نوجوانان اردیبهشتی شایستگی های بیشتری نسبت به هم سن و سالان خود دارند و به خوبی شرایط سخت را تجزیه و تحلیل کرده و از لحاظ روحی بسیار قوی هستند.

نوجوانان اردیبهشتی از نظر عاطفی بسیار محکم و استوارند.

نوجوانان اردیبهشتی معمولا آرام و شاد هستند و کمتر نگران و مضطرب می شوند و به ندرت دچار افسردگی می گردند.

مشکلات دوران بلوغ کمتر در نوجوانان اردیبهشتی دیده می شود و آنها کمتر دچار جسارت بیش از حد می شوند و تمایل زیادی به خودنمایی ندارند.

نوجوانان اردیبهشتی گاهی یکدنده و لجوج و گاهی خجالتی می شوند اما اگر کسی به آنها زور نگوید آدمهایی آرام، پرنشاط و معقول هستند.

تربیت خوب نوجوانان اردیبهشتی باعث می شود که آنها مورد توجه دیگران قرار گیرند.

خجالتی بودن

خصوصیات جوان اردیبهشتی

جوان اردیبهشتی همیشه سرش به کار خودش است و در کار دیگران دخالت نمی کند.

جوان اردیبهشتی با پررویی یا زرنگ بازی، شما را در برابر دیگران خجالت زده نمی کند.

جوان اردیبهشتی در صورتی که نظرتان را به او تحمیل کنید و یا به او زور بگویید زیر بار زور نمی رود و به یک جنگجو تبدیل می شود. تحت فشار قرار دادن او فقط باعث تخریب شخصیت او می شود .

جوان اردیبهشتی اغلب به گونه ای منطقی و آرام حرف می زند و از همان ابتدای جوانی در برابر عقل و منطق کوتاه می آید و اگر مسئله ای را بپذیرد آن را به خوبی انجام میدهد.

جوان اردیبهشتی به دنبال حقیقت است و از دروغ بیزار است پس حقیقت را رک و پوست کنده به او بگویید و مطمئن باشید قبول می کند.

اکثر اردیبهشتی ها صدایی دلنشین دارند و برخی از آنها از استعداد موسیقی برخورداند. آنها از نقاشی و طراحی نیز خوششان می آید و در این زمینه نیز استعداد دارند.

متولدین اردیبهشت دلبستگی خاصی به عدالت، عقل و منطق، و قضاوت صحیح دارند.

اخلاق اردیبهشتی ها 

با متولدین اردیبهشت چگونه رفتار کنیم؟

فرزند اردیبهشتی خود را با محبت و عشق بزرگ کنید و او را با احساسات و عواطف مرئی احاطه کنید.

به او زورگویی نکنید و اجازه دهید کارهایش را با همان سرعتی که میخواهد انجام دهد.

گوشهایش را با موسیقی و چشمانش را با زیبایی نوازش دهید.

هیچگاه به او دروغ نگویید که او از دروغ بیزار است.

رفتار و خصوصیات اردیبهشتی کودک ، نوجوان و جوان

4.715
این مطلب مفید بود ؟141
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : تربیت کودک
وبگردی