تولد
معماهای مرموز
شاید برایتان عجیب باشد اما در سراسر جهان از سال های دور اسرار و معماهای مرموزی در تاریخ وجود دارد که هنوز هم پاسخی برای آن ها پیدا نشده است.

چند مورد از معماهای مرموز و حل نشده دنیا

برخی از اسرار تاریخی وجود دارند که ممکن است هرگز حل نشوند، با وجود اینکه مربوط به سال های خیلی دور هستند؛ اما هنوز کسی نتوانسته رازِ سر به مُهر آنها را بفهمد. در این قسمت از سرگرمی نمناک قصد داریم معما های مرموز و حل نشده دنیا را به شما معرفی کنیم که شاید دانستن شان برایتان جالب باشد.

آیا واقعاً پادشاه آرتور وجود داشت؟

داستان پادشاه آرتور بارها و بارها بیش از هزار سال است که گفته می شود و مجسمه های زیادی هم از آن ساخته شده است؛ اما اگر هم پادشاه آرتور وجود داشته، قطعاً داستانش انقدر جادویی و خاص نبوده است.

شواهد تاریخی نشان می دهد که پادشاه آرتور چندین نبرد علیه ساکسون‌ها انجام داده است؛ حتی صحت آن ها نیز قابل بحث است. از طرفی هم تعدادی مکان در بریتانیا وجود دارد که افسانه‌ ها به شاه آرتور ربطش می‌دهند؛ اما کاوش‌ ها این موضوع را تایید نکرده‌ اند که آیا آرتور در آنجا زندگی می ‌کرده یا اصلا چنین شخصی وجود داشته یا تخیلی بوده است.

جک ریپر چه کسی بود؟

در سال 1888 جک ریپر حداقل 5 خانم را در لندن به قتل رساند و بدن آنها را تکه تکه کرد. نامه های زیادی از این قاتل وجود دارد که به افسر پلیس ارسال کرده بود و از آن ها خواسته بود که ریپز یعنی خودش را پیدا کنند؛ اما آیا اینکه همه این نامه ها توسط خودش نوشته بود یا خیر، هنوز مشخص نیست. و در نهایت بعد از گذشتِ این همه سال؛ هیچ کس موفق نشد که او را پیدا کند.

جک ریپر

جیمی هوفا کجاست؟

هویت قاتل جیمی و محلی که او به قتل رسیده بود؛ هنوز مشخص نیست و فقط به چند منطقه مشکوک هستند. خیلی ها عقیده دارند که جسد او زیر یک استادیوم بسیار بزرگ در نیوجرسی دفن شده است؛ اما بعضی ها هرگز این موضوع را قبول ندارند و هنوز هم اطلاعات دقیق و مشخصی نیست.

آرامگاه کلئوپاترا کجاست؟

خیلی ها عقیده دارند که کلئوپاترا همراه با نامزدِ خود 30 سال قبل از میلاد مسیح در کنار یکدیگر دفن شده اند و باورشان بر این است که محل دفن آنها نزدیک به یک قلعه در مصر باستان می باشد؛ اما هنوز هم مشخص نیست که آیا واقعاً آنجا هستند یا خیر.

مصر باستان

جی.اف.کی را چه کسی به قتل رساند؟

این شاید بزرگترین رازی باشد که در تاریخ آمریکا وجود دارد و هرگز هیچ کس نتوانسته پاسخ آن را پیدا کند. رئیس جمهور جان اف کندی در یک روز معمولی با شلیک گلوله به قتل رسید؛ اما هنوز هیچ کس نمی داند که کسی او را با گلوله کشت است یا خیر.

آیا در جزیره اوک واقعاً چاه پول وجود دارد؟

بیش از دو قرن است که داستان های زیادی در مورد جزیره اوک که در کانادا واقع شده است؛ وجود دارد و بعضی ها عقیده دارند که چاله ‌ای از اموال بسیار گرانقیمت داخل آن قرار دارد؛ اما هنوز هم صحتِ این حرف مشخص نیست و کسی نتوانسته به آنجا برود و این پول‌ ها را پیدا کند.

آیا عتیقه کتیبه مسی حقیقت دارد؟

سال ها پیش یک کتیبه مسی در غاری یافت شد که رویِ آن نشانی از گنجینه های بسیار زیاد بود. قدمت این کتیبه به بیش از 1900 سال قبل و به زمانی می رسد که امپراتوری روم در منطقه قمران حکمفرمایی می کرد. برخی از محققان معتقدند وجود این گنج ها غیرممکن است.

حال این که آیا گنج واقعی است، دقیقاً کجا پنهان شده است، آیا هرگز پیدا شده است و آیا هنوز می تواند وجود داشته باشد، آیا چیزهایی که روی آن نوشته شده اند حقیقت دارند یا خیر؛ همه راز هایی هستند که احتمالاً هرگز حل نمی شوند.

عیسی مسیح چه زمانی متولد شد؟

درست است که امروزه مسیحیان 25 دسامبر را روز تولد عیسی مسیح می‌دانند؛ اما شاید واقعا در این روز متولد نشده باشد. آنها فقط این تاریخ را انتخاب کردند تا بتوانند جشن بگیرند و هنوز کسی دقیق نمی داند که تاریخ دقیق تولد عیسی مسیح چه زمانی است.

عیسی مسیح

آیا باغ های معلق بابل حقیقت دارند؟

نویسندگان عصر باستان مجموعه ای معلق از باغ ها که در شهر باستانی بابل واقع شده است که امروزه به آن عراق می گویند، به تصویر کشیده اند اما هنوز مشخص نیست که آیا این باغ ها واقعاً وجود دارد و اگر ساخته شده و وجود خارجی دارد؛ چگونه هستند که هنوز کسی نتوانسته به حقیقت ماجرا پی ببرد.

آیا زیر اقیانوس اطلس شهری وجود دارد؟

چهار قرن قبل از میلاد مسیح یک فیلسوف یونانی به نام افلاطون داستانی را در مورد سرزمینی زیر اقیانوس اطلس نوشت که باعث شد بحث های زیادی بر سر آن وجود داشته باشد که هنوز هم هیچ محققی باور نکرده که این داستان حقیقت داشته است؛ اما باز هم بعضی ها معتقدند که همچنان باید این موضوع را بررسی کرد.

جام مقدس کجاست؟

جام مقدس ظرفی است که عیسی مسیح در آن نوشیدنی می خورد؛ اما هنوز مشخص نیست که این جام دقیقا کجاست؛ حتی خیلی‌ ها عقیده دارند که پادشاه آرتور خودش به دنبال این جام مقدس می گشت و به خاطر همین هم جان خود را از دست داد؛ اما هنوز هیچ شواهد تاریخی وجود ندارد که بخواهد این موضوع را تایید کند.

معماهای مرموز و حل نشده؛ عجایبی شگفت انگیز

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : livescience / بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی