بارداری و نوزاد

فواید آبلیمو در بارداری
آبلیمو سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی است که خوردن آن در دوران بارداری برای سلامت جنین و مادر اهمیت بسیاری دارد.
وظایف همسر در بارداری

شیوه ی حمایت مرد از همسرش در بارداری

زمان مطالعه : 7 دقیقه
زنان در بارداری به دلیل تغییر و تحول جسمانی و همچنین روحی و روانی نیاز به حمایت های عاطفی دارند که بیشتر این مسئولیت به عهده همسرشان است.
نشانه گرسنگی نوزاد

علامت جالب گرسنگی و سیر بودن نوزاد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
فهمیدن خواسته های نوزادان در صورتی که علامت های آنهارا ندانید بسیار سخت است، اما اگر این نشانه هارا بدانید برقراری ارتباط با فرزندتان بسیار آسان خواهد شد.
بارداری و استخوان درد

درمان درد استخوان های دست و پا در بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
استخوان درد را می توان یکی از مشکلات اساسی بانوان در دوران بارداری نام برد که به خاطر تغییرات مختلفی همچون اضافه وزن در بارداری به وجود می آید.
آرایش در بارداری

لوازم آرایش ممنوع برای خانم های باردار

زمان مطالعه : 7 دقیقه
استفاده از محصولات آرایشی شیمیایی در دوران بارداری برای سلامت مادر و جنین خطرناک است بنابراین در انتخاب نوع لوازم آرایش در این دوران دقت کنید.
شام بارداری

خانم های باردار شام چی بخورن؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شام یک وعده غذایی مهم در دوران بارداری است که هرگز نباید از آن غافل شوید. برای سلامت خود و جنین در این دوران رژیم غذایی سالم و مقوی داشته باشید.
قند نرمال بارداری

میزان قند خون نرمال در بارداری دقیقا چند است؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
دیابت بارداری بعد از دو آزمایش گلوکز تشخیص داده می شود که در هفته 24 تا 28 انجام می شود سعی کنید قند خون خود را تا حد ممکن نزدیک به حد نرمال نگه دارید.
درمان لک بارداری

با آبلیمو از شر لک های بارداری خلاص شوید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
لک بارداری به لکه های قهوه ای رنگی گفته می شود که اغلب در سه ماه دوم یا سوم بارداری ایجاد می شوند که برای زنان بسیار ناخوشایند است.
رشد کودک 28 ماهه

ویژگی های رفتاری و تغذیه کودک 28 ماهه

زمان مطالعه : 7 دقیقه
کودکان 28 ماهه نوپا دائم در حال حرف زدن می باشند و داستان های خود را تعریف می کنند او را پیش بچه های دیگر ببرید حتی می توانید او را به مهد برده تا بتواند با دیگران ارتباط برقرار کند.
دلیل ویار بارداری

میدونید خانم های باردار چرا ویار میکنن؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
هوس و میل شدید به خوردن برخی از مواد غذایی یا تنفر و بی میلی به برخی چیزها در بارداری ویار گفته می شود که دلایل مختلفی دارد.
افت فشار خون بارداری

خانم های بارداری درگیر افت فشار خون بدانند که ...

زمان مطالعه : 4 دقیقه
افت فشار خون در بارداری از تغییرات مهمی است که زنان باید به آن توجه ویژه ای نشان دهند که با رعایت برخی از نکات و مراقبت ها لازم نگرانی باقی نمی ماند.
قند خون بارداری

بخش مهم و حیاتی قند خون و دیابت بارداری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
یکی از عوارضی که در دوران بارداری به سراغ زنان می آید دیابت است با بالا رفتن قند خون در بارداری مادر دچار تشنگی شدید، خستگی و تاری دید می شود.
خستگی دوران بارداری

خستگی مفرط دوران بارداری نشانه مشکلی جدی است؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خستگی دوران بارداری به دلیل افزایش متابولیسم و کاهش قند و فشار خون رخ می دهد که با بیخوابی و ناامیدی همراه است و برای بهبود آن از بالش های مخصوص برای استراحت استفاده کنید.
نفخ شیر مادر

تسکین فوری نفخ شیر مادر در نوزاد

زمان مطالعه : 8 دقیقه
نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند در برخی مواقع دچار نفخ شکمی می شوند که این نفخ به علت تغذیه مادر و عوامل دیگر می باشد.
کارهای بعد زایمان

کارهای ممنوعه روز بعد زایمان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در دوران بارداری مادر حساس تر از همیشه است اما نمیتوان گفت که بلافاصله بعد از زایمان این حساسیت از بین می رود، بعد از زایمان هم انجام یکسری کارها درست نیست.