بارداری و نوزاد

رنگ شیر مادر

هر رنگ از شیر مادر نشانه چیست؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تصور همه از رنگ شیر مادر، رنگ سفید است اما برخلاف تصورتان رنگ شیر مادر می تواند متنوع باشد و هر کدام از رنگ ها علت خاص خود را دارند.
لباس تنگ در بارداری

عوارض لباس های تنگ برای خانم های باردار

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی از خانم ها در بارداری از لباس های تنگ سابق خود دست برنمی دارند اما باید بدانند پوشیدن این لباس ها می تواند به سلامت خود و جنین آسیب برساند.
دوران نقاهت بعد از زایمان

اشتباه اکثر خانم های ایرانی بعد زایمان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هیچ مادری نمیتواند ادعا کندکه دوران پس از زایمان دوران شیرینی است. وقتی خسته اید بی خواب و کلافه اید، خیلی سخت است که همواره همه کارهارادرست انجام دهید.
شیردهی نوزاد دوقلو

نکاتی مفید درباره شیردهی به نوزاد دوقلو

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر نوزاد دوقلو دارید شرایط مراقبت و نگهداری سخت تری دارید که مهم ترین آن ها شیردهی می باشد. در شیردهی به نوزادان دوقلو به نکات مهمی باید توجه کنید.
رازیانه در بارداری

مصرف رازیانه در بارداری آزاد است یا ممنوع ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مصرف گیاه رازیانه خواص زیادی دارد ولی این موضوع برای بارداران کمی دشوار است زیرا مصرف این دانه می تواند عوارضی برای آن ها داشته باشد.
بارداری و آسپرین

باید نبایدهای مصرف آسپرین در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آسپرین از داروهایی است که بسیاری از خانم های باردار در این دوران مصرف می کنند اما قبل از مصرف باید عوارض جانبی و موارد منع مصرف این دارو را بدانند.
نوزاد بغلی

چرا نوزادم مدام دلش بغل می خواد؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
برخی از نوزادان هستند که به طور کلی نمیخواهند از بغل مادر جدا شوند و دوست دارند همواره در آغوش مادر بمانند و آنقدر گریه میکنند تا مجبور شوید بغلشان کنید.
سندرم قاعدگی و بارداری

اینها علائم سندرم قاعدگی است نه بارداری

زمان مطالعه : 7 دقیقه
سندروم پیش از قاعدگی یا pms علائمی دارد که با علائم اولیه بارداری مشترک هستند. برای تشخیص سندروم پیش از قاعدگی یا بارداری، تفاوت و شباهت آن ها را بدانید.
بارداری و تن ماهی

عوارض مصرف زیاد تن ماهی در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خوردن تن ماهی در حاملگی برای تامین پروتئین و ویتامین دی مفید است اما مصرف بیش از حد کنسرو ماهی در بارداری می تواند سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد.
کاهو در بارداری

نظر متخصصان در مورد خوردن کاهو در دوران بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کاهو دارای خواص بسیاریست که هم برای مادر و هم برای جنین لازم است مصرف سبزیجات از جمله کاهو در دوران بارداری بسیار مهم و ضروری است.
دل درد پریود و بارداری

فرق اصلی دل درد پریود و بارداری

زمان مطالعه : 3 دقیقه
دل درد یکی از مشکلات رایج خانم ها در دوران قاعدگی می باشد اما گاهی اوقات هم دل درد زنان می تواند نشانه بارداری باشد.
پاشنه بلند در بارداری

خطرات جدی پوشیدن پاشنه بلند در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خانم هایی که عادت به پوشیدن کفش پاشنه بلند دارند، در بارداری هم از این کفش ها استفاده می کنند اما باید بدانند خطراتی را برای مادر و جنین به همراه دارد.
دندان درد بارداری

دندان درد بارداری یه دلیل مهم داره

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اغلب خانم های باردار در دوران بارداری دندان درد را تجربه می کنند، علل و دلایل دندان درد در بارداری مختلف هستند اما در ادامه از اصلی ترین علت دندان درد بارداری مطلع خواهید شد.
تمرینات تنفسی بارداری

چند تمرین تنفسی فوق العاده برای باردارها

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نفس عمیق کشیدن و تنفس صحیح برای دوران بارداری و زایمان بسیار مفید و ضروریست بنابراین انجام چند تمرین ساده تنفسی در بارداری را فراموش نکنید.
رشد کودک 17 ماهه

مراحل رشد و مراقبت های لازم کودک 17 ماهه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اکنون وقت آن رسیده است که نحوه احترام گذاشتن را به کودک 17 ماهه خود بیاموزید و بهتر است به جای غذاهای متنوع به او غذاهای مقوی بدهید و تغذیه هفتگی اش را کنترل کنید.