گوناگون

عید قربان کودکانه
با نزدیک شدن به عید قربان شاید کودکان سوالاتی داشته باشند. برای رفع سوالات فرزندتان می توانید داستان کامل حضرت ابراهیم و فرزندش حضرت اسماعیل را تعریف کنید.
لقب جواد الائمه

چرا به امام محمد تقی(ع)، جواد الائمه میگویند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
لقب جواد الائمه یکی از مهم ترین القاب امام محمد تقی علیه السلام است که توسط اغلب افراد به کار رفته است، دلیل اصلی این لقب امام محمد تقی (ع) چیست؟
تاریخ دحوالارض

روز دحوالارض امسال چند شنبه است؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دحو الارض یکی از روزهای بسیار مهم و مصادف با حیات بشریت در کره آبی زمین، در تقویم مسلانان جهان و در ماه قمری ذی القعده می باشد.
دلسوزی عزرائیل

داستان 2 نفری که عزرائیل دلش برای آنها سوخت

زمان مطالعه : 2 دقیقه
عزرائیل یا همان فرشته مرگ، وظیفه ای که برعهده دارد برای همه ما آشنا می باشد و جالب تر از آن هم این می باشد که تاکنون او دلش برای 2 نفر سوخته است چرا که...
ضامن آهو شدن امام رضا

امام رضا چرا ضامن آهو شد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای بسیاری از افراد این موضوع سوال است که چرا به امام رضا (ع) لقب ضامن آهو داده اند؟ روایت های بسیار مهم و جالبی در رابطه با جزئیات این موضوع وجود دارد.
اعمال ولادت امام رضا

اعمال ولادت امام رضا (ع) + زیارتنامه

زمان مطالعه : 25 دقیقه
به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت امام هشتم، علی ابن موسی الرضا علیه السلام، برخی اعمال برای شب و روز این ولادت سفارش شده اند که انجام آنها مستحب می باشد.
داستان کودکانه امام رضا

داستان زیبای امام رضا برای کودکان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امام رضا (ع) امام هشتم ما مسلمانان است که معروف به ضامن آهو می باشد. داستان ضمانت آهو و داستان های دیگر از امام رضا را می توانید برای کودکان تعریف کنید.
گناه دروغ گفتن

گناهی بسیار بزرگتر از گناهان دیگر

زمان مطالعه : 3 دقیقه
گناهان کبیره گناهانی هستند که در دین اسلام از آن ها به شدت نهی شده است و گناه بزرگ و عملی کردن آن در قرآن و فرمایشات بزرگان حکم های سنگینی در بر دارد.
احکام فطریه

فطریه رو کی ، چقدر و به چه کسی بدیم ؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
با فرا رسیدن عید سعید فطر، شاید مباحث مختلفی از پرداخت زکات فطریه ذهن شما را به خود درگیر کند که در این گزارش به شرایط متنوع احکام فطریه پرداخته ایم.
عید فطر کودکان

آموزش عید فطر به کودکان با قصه و خاطره

زمان مطالعه : 5 دقیقه
عید فطر عید بزرگ مسلمانان است که بعد از یک ماه روزه داری و بندگی جشن می گیرند. والدین این عید را با داستانی کودکانه می توانند برای فرزندان خود تعریف کنند.
قبر حضرت یوسف

داستان جابجایی قبر حضرت یوسف (ع)

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پس از گذشت سالیان سال هنوز هم برای برخی چند موضوع مبهم در رابطه با حضرت یوسف(ع) وجود دارد، داستان جابجایی قبر حضرت یوسف چیست و قبر فعلی آن حضرت کجاست؟
عید فطر امام زمان

ارتباط عید فطر و ظهور امام زمان (عج)

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اعمالی که مسلمانان در روز عید فطر انجام می دهند ارتباط خاصی با ظهور امام زمان (عج) دارند. مانند خواندن دعای ندبه در روز عید فطر.
عید فطر

عید فطر امسال چه روزیه ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
با رسیدن به روزهای آخر ماه مبارک و پرفضیلت رمضان، به عید سعید فطر نزدیک می شویم که تاریخ دقیق آن در تقویم میلادی و قمری مشخص شده است.
مداحی حضرت علی

شعر و مداحی زیبای شهادت امام علی (ع)

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در شب قدر و شهادت حضرت علی (ع) علاوه بر اعمال و دعاهای پرفضیلتی که دارد می توانید از این اشعار زیبا در وصف این شب ها و امام علی(ع) بهره مند شوید.
شهادت امام علی کودکانه

داستان کودکانه شهادت امام علی (ع)

زمان مطالعه : 3 دقیقه
والدین در شب های قدر می توانند برای درک بهتر این شب ها برای فرزندانشان، داستان شهادت حضرت علی (ع) را به زبان کودکانه برایشات تعریف کنند.