گوناگون

تاریخ شهادت امام رضا
اغلب ما از تاریخ شهادت امام رضا (ع) آگاه هستیم، اما بسیاری از افراد می خواهند از این موضوع مطلع باشند که شهادت امام رضا در سال 1400 چندشنبه و در چه روزی است؟
شهادت امام حسن و پیامبر

شهادت امام حسن(ع) و پیامبر(ص) چندمه؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ دقیق و روز شهادت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت محمد(ص) در تقویم سال 1400 چندشنبه و در چه روزی می باشد؟
حدیث روز عرفه

جایگاه والای روز عرفه در قرآن و احادیث

تاریخ انتشار : 7 مهر 1400زمان مطالعه : 3 دقیقه
خداوند متعال بندگانش را به عبادت در روز عرفه فراخوانده و آن ها را در این روز عزیز می بخشد، همچنین در قرآن و احادیث نیز به جایگاه والای روز عرفه اشاره شده است.
روح رفتگان

بهترین کارها برای شادی روح والدین و اموات

زمان مطالعه : 10 دقیقه
بر اساس قرآن و احادیث ائمه اطهار(ع) بهترین خیرات برای شادی روح والدین و اموات اعمالی همچون نماز، دعا و موارد دیگر است که انجام آنها هم برای فرد و هم برای اموات ثواب دارد.
داستان کودکانه اربعین

داستان زیبای اربعین برای کودکان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بعد از تعریف داستان شهادت امام حسین(ع) و یارانش، با رسیدن روز اربعین، داستان این روز را برای کودکان خود تعریف کنید و به سوالاتی که در ذهنشان هست پاسخ دهید.
شعر کودکانه اربعین

اشعار زیبای کودکانه با موضوع اربعین

زمان مطالعه : 5 دقیقه
چهلمین روز پس از شهادت امام حسین(ع) روز اربعین است. برای آشنایی بیشتر کودکان با این روز می توانید اشعار زیبایی در مورد اربعین برای آن ها بخوانید.
دل نوشته حضرت رقیه

دل نوشته های زیبا در وصف حضرت رقیه (س)

زمان مطالعه : 4 دقیقه
زیباترین دل نوشته ها در مورد حضرت رقیه سلام الله، متن های ادبی درباره حضرت رقیه سلام الله و اشعار در وصف حضرت رقیه (س) را در ادامه مشاهده کنید.
درد و دل

فرد مطمئن و مناسب برای درد و دل

تاریخ انتشار : 30 مرداد 1400زمان مطالعه : 4 دقیقه
درد و دل کردن و گفتن مشکلات زندگی به دیگران و مشورت گرفتن به سبک شدن و کاهش فشارهای روانی کمک می کند اما باید فردی مطمئن و مناسب برای درد و دل انتخاب کنید.
قوم یاجوج ماجوج

داستان عجیب قوم یاجوج ماجوج در آخر زمان

تاریخ انتشار : 28 مرداد 1400زمان مطالعه : 6 دقیقه
در قرآن کریم و بسیاری از روایات و در دین یهودیان و مسیحیان از قومی به نام یاجوج و ماجوج گفته شده است. با خصوصیات این قوم عجیب بیشتر آشنا شوید.
وقایع روز عاشورا

روز عاشورا در کربلا بر امام حسین (ع) چه گذشت؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
روز دهم محرم روز عاشورا است. روزی که اتفاقات و وقایع دردناکی برای امام حسین و یارانش و اهل بیت او افتاد و سرانجام به همراه یارانش در این روز به شهادت رسیدند.
دعای امام حسین در کربلا

آخرین دعای امام حسین (ع) در کربلا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امام حسین (ع) در هر شرایطی عبادت خداوند را فراموش نمی کردند حتی در روز عاشورا و در قتلگاه کربلا دعایی خواندند که خواندن آن در ایام محرم ثواب زیادی دارد.
سرنوشت شمر

جنایات شمر در کربلا و عاقبتش بعد عاشورا

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شِمر بن ذی الجَوْشَن نقش اساسی در واقعه کربلا و شهادت امام حسین (ع) و یارانش داشت، در ادامه از نقش شمر در کربلا، اقدامات شمر در کربلا و سرنوشت او بعد از عاشورا مطلع خواهید شد.
اعمال عاشورا

اعمال مخصوص شب و روز عاشورا در مفاتیح

زمان مطالعه : 18 دقیقه
در کلیات مفاتیح الجنان آداب و اعمال مخصوص برای روز عاشورا "روز دهم محرم" ذکر شده که شرح آن ها را در ادامه ملاحضه می نمایید.
داستان کودکانه محرم

داستانی زیبا برای آشنایی کودک با محرم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
با شروع ماه محرم و هیئت ها و پوشیدن لباس سیاه، برای کودکان سوالاتی پیش می آید. برای رفع سوالات آنها داستان محرم و عاشورا را به این صورت برایشان تعریف کنید.
شروع محرم

روز و تاریخ دقیق شروع محرم 1400

تاریخ انتشار : 18 مرداد 1400زمان مطالعه : 2 دقیقه
ماه محرم از ماه های مهم در تقویم مسلمانان جهان است که به دلیل در گردش بودن تقویم قمری، بهتر است بدانید که شروع محرم امسال (1400) از چه روزی است.