کودک

مشکل نوجوانان
تغییر در رفتار و حالات بخشی از مشکل نوجوانان است به همین دلیل گاهی با تفکر طبیعی بودن از آن غافل می شویم در حالیکه این تغییرات می توانند هشداری از اختلال ذهنی فرزندمان باشند.
خوابیدن کودک در اتاق خودش

خوابیدن کودک در اتاق خودش را اینطور به او آموزش دهید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خوابیدن کودک بصورت جدا باید در سن خاصی انجام شود و همچنین باید بفهمید که آیا کودکتان از تنها خوابیدن در اتاق خودش می ترسد یا خیر.
اشتباه والدین

جایی که حق نداری فرزندتو قربانی دیگران کنی!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
والدین نباید در تربیت کودک خود نگران حرف مردم باشند. قربانی کردن فرزندتان بخاطر دیگران، شخصیت و آینده کودک شما را تخریب می کند.
رفتار غلط والدین

رفتارهای غلط و مخرب والدین با کودکان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از والدین با داشتن تجربه های بالا در تربیت کودکان باز هم رفتارهای غلط و مخربی انجام می دهند که موجب ایجاد مشکلات و آسیب هایی در زندگی فرزندان می شوند.
کم پشتی موی کودک

تراشیدن ، موی نوزاد رو پرپشت میکنه؟

زمان مطالعه : 12 دقیقه
کم پشتی موی کودک یکی از نگرانی های والدین است و والدین برای درمان کم پشتی موی کودک باید ابتدا علت کم پشتی را تشخیص دهند.
در رفتگی لگن نوزاد

از کجا بفهمیم نوزاد دچار در رفتگی لگن شده؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
یکی از مشکلاتی که می تواند به صورت مادرزادی در نوزادان تازه متولد شده به وجود بیاید در رفتگی لگن آنهاست که در صورت عدم تشخیص به موقع ممکن است این مشکل قابل حل نباشد.
استعدادیابی فرزند

ماه تولد فرزندت رو بگو، استعدادش رو بگم

زمان مطالعه : 6 دقیقه
ماه تولد بر روی استعدادهای فرد تاثیرگذار می باشد، از این رو والدین می توانند با روش هایی استعداد کودکان متولد هر ماه را به خوبی تشخیص دهند.
داد زدن سر کودک

اگر 2 هفته سر کودکمان داد نزنیم چه می شود؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
داد زدن سر کودک ممکن است برای مدت زمان کوتاهی کودکان را آرام و مطیع سازد اما تصحیح رفتار آنان را به دنبال نخواهد داشت.
آموزش حروف الفبا

به کودک زیر 7 سال آموزش الفبا بدیم یا نه ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بسیاری از والدین دوست دارند که فرزندشان الفبای فارسی را زودتر از مدرسه یاد بگیرند ولی تا به حال به این فکر کرده اید که یادگیری زودتر باعث چه مشکلاتی می شود.
فرزند پروری

قوانین مهم فرزند پروری مثبت و موفق

زمان مطالعه : 7 دقیقه
فرزند پروری مثبت یعنی به جای اینکه مدام به فرزندتان گوشزد کنید که کاری را انجام ندهد او را تشویق به انجام کارهایی کنید که باید انجام دهد.
فریاد زدن بر سر کودک

بلایی که فریاد زدن بر سر کودکتان می آورد

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بسیاری از والدین از خود می پرسند که تا چه حد داد و فریاد زدن بر سر کودکان به آن ها آسیب می رساند. می توان گفت که این صدمه بستگی به شدت و نوع این فریاد ها دارد.
تربیت کودک مقاوم

رفتاری در والدین که کودک مقاوم تربیت می کند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در این که والدین اولین و بزرگترین الگوی فرزندانشان هستند هیچ شکی نیست بر این اساس هر کدام از رفتار والدین بخشی از این مهم را تشکیل می دهد که این مطلب مختص تربیت کودک مقاوم و مصمم است.
ایستاده ادرار کودک

عوارض خطرناک ایستاده ادرار کردن کودک

زمان مطالعه : 3 دقیقه
همانطور که راه رفتن و غذا خوردن را به کودک خود آموزش میدهیم باید درست ادرار کردن را نیز آموزش بدهیم؛ زیرا ادرار کردن برای سلامتی کودکان اهمیت زیادی دارد.
گریه والدین

لطفا جلوی چشم بچه ها گریه کنید!!

زمان مطالعه : 7 دقیقه
گریه نکن ، انسان های قوی و مردهای محکم هرگز گریه نمیکنند ؛ این را بارها و بارها گفته و شنیده اید غافل از آنکه با این حرفها چه تاثیر بد و اشتباهی روی فرزندتان گذاشته اید.
احساسات کودکان

احساسی که از شما به فرزندتان منتقل میشود

زمان مطالعه : 4 دقیقه
والدین باید مراقب رفتارهای خود با کودکان باشند زیرا کودکان از آن ها الگوبرداری می کنند و احساسات و رفتارهای بد والدین به کودکان انتقال پیدا می کنند.