خوابیدن

خوابیدن بعد از سحری
در ماه رمضان، وعده سحری یکی از مهم ترین وعده ها برای عموم روزه داران می باشد که بی دقتی در آن میتواند برای سلامت بدن تبعات و خطرات جدی داشته باشد.
تاثیر آلزایمر بر مغز

آلزایمر با خواب شما چه می کند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
معمولا دیده ایم که بیماران آلزایمری همیشه خسته اند و خواب های آشفته ای دارند این مشکلات به دلیل آسیب رسیدن به نورون های مغزی می باشد.
خوابیدن بعد از غذا

اگر بلافاصله بعد خوردن غذا بخوابید ...

زمان مطالعه : 2 دقیقه
معمولا بعد از خوردن غذا احساس خواب آلودگی شدیدی به انسان دست می دهد اما نکته مهم در این موضوع این است که خواب بعد غذا می تواند آسیب های جدی به شما بزند.
دانستنی های خواب

یک عالمه دانستنی جذاب درباره خواب

زمان مطالعه : 6 دقیقه
انسان در طول روز حداقل به 7 ساعت خواب نیاز دارد و به کسانی که کمتر می خوابند کم خواب می گویند. در ادامه رازهای جالبی از خواب می خوانید که باورتان نمی شود.
کالری سوزاندن در خواب

بخوابید و کالری بسوزانید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در هنگام خواب بدن انسان به طور طبیعی شروع به کالری سوزی می کند، اما آیا می توان کالری های سوزانده شده در هنگام خواب را افزایش داد؟
خوابیدن در اتاق گرم

عوارض جدی خوابیدن با لباس گرم!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر در فصل زمستان در اتاقی گرم یا با لباس گرم به رختخواب می روید، باید بدانید که در خواب و سلامتی شما اختلال ایجاد می کند و باید در فضایی با دمای مناسب بخوابید.
خوابیدن بدون بالش

افرادی که نباید بدون بالش بخوابند

زمان مطالعه : 6 دقیقه
محققان بر این باورند که خوابیدن بدون بالش برای برخی افراد توصیه می شود و حتی فوایدی را برای آن ها به همراه دارد، اما کسانی هم هستند که خواب بدون بالش برای آن ها مفید نخواهد بود.
تاثیر سرما بر خواب

تاثیر هوای سرد زمستان بر خواب

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بدن در هر فصلی تغییرات خاصی در خود ایجاد می کند تا بتواند خود را با شرایط موجود وفق دهد و تاثیر سرما بر خواب بسیار زیاد است و می تواند باعث تغییر چرخه خواب شما شود.
علت خواب زیاد

بیماری که باعث میشه زیاد بخوابید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
احساس خستگی و خواب زیاد در طول روز می تواند نشانه وجود یک بیماری در بدن باشد پس با توجه به علت آن، خواب آلودگی شدید خود را از بین ببرید.
بالش بین دو زانو

هنگام خواب حتما بین دو زانو بالش بگذارید تا ...

زمان مطالعه : 2 دقیقه
برای داشتن خوابی راحت استفاده از بالش بین دو زانو توصیه شده است چون به گردش خون در بدن کمک می کند و از خروپف پیشگیری می کند.
چرا می خوابیم

ما چرا می خوابیم ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آیا می دانستید که ما یک سوم زندگی خود را در خواب به سر می بریم! اگر شما علت خوابیدن را بفهمید قطعا اهمیت بیشتری به خواب خود خواهید داد.
خواب برای افزایش قد

3 مدل و حالت خوابیدن برای افزایش قد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در طول خواب های عمیق هورمون رشد ترشح می شود که باعث افزایش طول استخوان ها و قد می شود پس برای بلند قد شدن بهتر بخوابید.
خوابیدن کمر درد

بهترین مدل خوابیدن برای نوع کمردرد شما چیست ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کدام قسمت از کمرتان درد می کند ؟ پایین ، میانه یا ... ؟ مدل خوابیدن برای کمردرد برای همه یکسان نیست و شما باید مدل مناسب نوع و منطقه ی درد خودتان را شناخته و رعایت کنید.
فواید خواب

تاثیر باورنکردنی خواب با پتوی سنگین!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خواب با پتوی سنگین فواید بسیاری دارد که باعث می شود خوابی لذت بخش و دلچسبی را تجربه کنیدو با خواب به درمان بیماری هایی در بدن کمک کنید.
چسباندن پاها به دیوار

فواید پنهان در بالا بردن پاها و چسباندن آنها به دیوار

زمان مطالعه : 5 دقیقه
چسباندن پاها به دیوار باعث بهبود تنفس و ریه می شود و همچنین استرس و خستگی را نیز از بین می برد و فشار خون را کنترل می کند.