اهمیت نماز

نماز خواندن
نماز خواندن می تواند درمان مؤثری برای اختلال های عصبی، عضلانی،اسکلتی و از بین رفتن استرس فیزیکی و تشویش باشد.
نماز شب

فضیلت ها ، ثواب و اهمیت ویژه ی نماز شب

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خواندن نماز شب در دنیا و آخرت شما تاثیر دارد و برای گرفتن حاجت و اجابت دعا معجزه میکند . اگر از اهمیت نماز شب مطلع باشید مطمئنا هرگز آن را ترک نخواهید کرد.
اهمیت نماز

آگاهی از اهمیت نماز در آیات و روایات

زمان مطالعه : 6 دقیقه
نماز از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است که باعث خشنودی خدا میشود و در اینجا احادیث و روایاتی درمورد نماز تهیه شده که خواندن اش را حتما به شما پیشنهاد میکنم.
قضا شدن نماز صبح

راههای جلوگیری از قضا شدن نماز صبح + نظر آیت الله بهجت

زمان مطالعه : 10 دقیقه
جلوگیری از قضا شدن نماز صبح بسیار مهم است چون تاکید زیاذی بر اقامه نماز صبح در اول وقت شده است تا جایی که امام صادق (ع) می فرماید نماز صبح سر وقت دو بار برای انسان نوشته می شود.
سبک شمردن نماز

روایت حضرت فاطمه (س) درباره آثار سبک شمردن نماز

زمان مطالعه : 3 دقیقه
نماز ستون دین است و امام صادق نیز نماز را مرز دین و کفر می داند.حضرت فاطمه زهرا (س) 15 عقوبت را برای سبک شمردن نماز از جانب پیامبر نقل کرده اند که بسیار تامل برانگیز است.
خواندن نماز قضا

بهترین زمان برای خواندن نماز قضا

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آیا هر نماز قا را باید در زمان خود ادا کرد ؟ کیفیت خواندن نماز قضا به چه صورتی باید باشد؟فراموشی در زمان خواندن نماز چه حکمی دارد؟ پاسخ این سوالات را توسط مراجع تقلید بدانید.
قضا شدن نماز

روایتی درباره عواقب قضا شدن نماز صبح

زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از نمازهای واجبی که در طول روز خوانده شده و فضیلت بسیار دارد نماز صبح است که دلایل قضا شدن آن بیشتر به خود فرد بازگشته و عواقب سخت آن را امام صادق (ع)بیان می کنند.
فاصله زن و مرد در نماز

فاصله زن و مرد در نماز فرادا و جماعت

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در خواندن نماز فاصله زن و مرد چقدر باید باشد؟ آیا رعایت تقدم و تاخر ضروری است؟ آیا زن و مرد در یک ردیف می توانند نماز بخوانند؟ آیا نماز خواندن زن در صف جلوتر از مردان ،باعث باطل شدن می شود؟
حضور قلب در نماز

حضور قلب در نماز چگونه بدست می آید؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
داشتن حضور قلب و فراغت از امور دنیایی در حال خواندن نماز یک مسئله شخصی است و هر فردی به خوبی می داند که چه افکاری می تواند مانع از تمرکز وی در نماز شود.
صفحه 2 از 2