دعاها و ذکرها

دعا برای امتحان
شاید باورش برای بسیاری از افراد سخت باشد ولی خواندن دعا برای تقویت حافظه و امتحان، یادگیری و غیره تاثیر زیادی دارد.
دعای تب

درمان سریع تب با دعایی از حضرت زهرا (س)

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برای درمان تب علاوه بر دارو و معالجات پزشکی می توان با توکل به خداوند و خواندن دعاهای توصیه شده روند بهبود را تسریع کرد. یکی از دعاهای مجرب برای رفع تب، دعایی از حضرت زهرا(س) است.
تسبیح روز جمعه

ذکری که پیامبر (ص) عصر جمعه میخواندند

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تسبیح روز جمعه که توسط پیامبر اکرم(ص) سفارش شده است فضیلت های زیادی دارد و خواندن تسبیحات روز جمعه قدمی به سوی رحمت و مغفرت الهی است.
دعای ابوحمزه ثمالی

متن و شرح کامل دعای ابوحمزه ثمالی

زمان مطالعه : 38 دقیقه
دعای ابوحمزه ثمالی یکی از دعاهای پرفضیلتی است که امام سجاد(ع) آن را در هنگام سحر می خواندند. ویژگی های منحصر به فرد این دعا آن را بسیار متمایز کرده است.
دعای باطل سحر

دعای باطل سحر قوی از قرآن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
سحر و جادو از دیرباز در زندگی مردم وجود دارد و برخی با توسل به آن مشکلات بسیاری برای دیگران ایجاد می کنند. برای باطل کردن سحر می توان دعاهایی از آیات قرآنی را خواند.
دعای اسم اعظم

دعای اسم اعظم برای اجابت دعاها

زمان مطالعه : 8 دقیقه
به اعتقاد مسلمانان شیعه، اسم اعظم برترین نام خداوند است که با بر زبان آوردن آن هر خواسته و حاجتی مستجاب می شود. دعای اسم اعظم مورد توجه امامان معصوم(ع) قرار دارد.
تسبیحات حضرت زهرا

تمام معجزات و آثار تسبیحات حضرت زهرا (س)

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تسبیحات حضرت زهرا (س) را پیامبر (ص) برای آسان نمودن مشکلات به ایشان آموخت و حضرت فاطمه(س) تا پایان عمر خواندن این ذکر با فضیلت را ترک نکردند.
دعا شفای بیمار

دعای پیامبر(ص) برای شفای بیمار

زمان مطالعه : 6 دقیقه
دعاهای که برای شفای بیمار از سوی پیامبر و امامان معصوم(ع)سفارش شده اند به منظور توسل به خاندان پیامبر و راز و نیاز با خداوند برای بهبود بیماری است.
ختم قرآن

دعای معروف ختم قرآن امام سجاد(ع)

زمان مطالعه : 14 دقیقه
در روایات بسیاری، مسلمانان به خواندن دعای ختم قرآن پس از خواندن بخشی از قرآن در روز و یا اتمام کامل آن سفارش شده اند. کاملترین دعاهای ختم قرآن را در ادامه می خوانید.
تسبیح روز پنجشنبه

تسبیح مخصوص روز پنجشنبه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تسبیح روز پنجشنبه از اعمال مهم و البته مستحبی توصیه شده در روایات و احادیث اسلامی می باشد که انجام آن تاثیر بسیاری هم در زندگی دارد.
تسبیح روز چهارشنبه

تسبیح سفارش شده ی روز چهارشنبه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اعمال مستحب بسیاری در کنار اعمال واجب توصیه شده است که علاوه بر ثواب زیاد، راه گشای مشکلات زندگی نیز می باشند. تسبیحات روز چهارشنبه یکی از این اعمال مستحبی است.
دعای روز چهارشنبه

متن دعای روز چهارشنبه و نماز مخصوص این روز

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برای روز چهارشنبه دعا و اعمال مخصوصی همچون نماز وجود دارد که از سوی بزرگان دینی به انجام آنها سفارش شده است. در ادامه دعا و اعمال روز چهارشنبه را می خوانید.
دعای روز سه شنبه

دعای روز سه شنبه و اعمال ویژه ی این روز

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای هر روز از ایام هفته اعمال و دعای مخصوص وجود دارد که انجام و خواندن آن ها دارای ثواب زیادی می باشد. روز سه شنبه نماز و دعای مخصوصی دارد که خواندن آنها بسیار سفارش شده است.
دعای رفع بیماری

بهترین دعا در زمان شیوع بیماری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای در امان ماندن از بیماری ها ترکیب عوامل مادی و معنوی می تواند موثر باشد و خواندن دعای رفع بیماری در کنار استفاده از طب و دارو می تواند به شفای بیمار و معالجه او کمک کند.
اعمال روز یکشنبه

اعمال پر فضیلت روز یکشنبه در مفاتیح

زمان مطالعه : 4 دقیقه
روز یکشنبه دارای اعمال و ادعیه مستحبی است که در منابع دینی مختلف ذکر شده است. این اعمال شامل دعا، زیارت و نماز و ... می باشد که انجام آنها ثواب و برکات بسیاری دارد.