عادت ماهانه

باز شدن پریود
عقب افتادن قاعدگی می تواند به علت استرس و یا بیماری تخمدان اتفاق بیفتد اما می توان با ورزش و چند حرکت یوگا و همچنین داروهای گیاهی به باز شدن پریود کمک کرد.
عقب افتادگی قاعدگی

علت عقب افتادگی قاعدگی یا پریود و درمان سریع خانگی آن

زمان مطالعه : 10 دقیقه
چرخه قاعدگی از تغییرات فیزیولوژیکی بدن زنان است که جهت تولید مثل جنسی رخ می دهد و اگر به صورت غیر طبیعی به تعویق افتد ،نگران کننده است اما می توان با داروهای گیاهی عقب افتادگی پریود را درمان کرد.
لخته خون در دوران قاعدگی

مهم ترین علت لخته های خونی در دوران قاعدگی و پریود

زمان مطالعه : 4 دقیقه
دفع لخته های خون در دوران پریود و قاعدگی زمانی باعث نگرانی است که از اندازه یک مشت بیشتر و پس از دوره عادت ماهانه همراه با درد رخ دهد.
زمان تعویض نوار بهداشتی

در عادت ماهیانه نوار بهداشتی چند ساعت یکبار باید تعویض شود؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
عوض نکردن طولانی مدت نوار بهداشتی باعث ایجاد بوی بد و تولید باکتری می شود و همچنین باعث بروز عفونت و به خطر افتادن سلامتی شما می شود
علل عقب افتادن پریود

علل عقب افتادن پریود در زنان ! چه زمانی باید نگران باشم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
عقب افتادن پریود می تواند نگرانی های زیادی را برای خانم ها ایجاد کند که یک سری از علت هایش طبیعی هستند اما در مواردی هم باید به پزشک مراجعه کرد
درمان گیاهی خونریزی قاعدگی

4 اقدام مهم و ضروری هنگام خونریزی شدید قاعدگی یا پریودی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اکثر خانم ها در طول زندگی خود خونریزی شدید دوران پریود یا قاعدگی را تجربه میکنند که علاوه بر مراجعه به پزشک میتوان با تغذیه سالم به روند بهبود آن کمک کرد.
قاعدگی

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خونریزی شدید در دوران قاعدگی یا پریودی، مشکلات زیادی از جمله ضعف جسمی را برای خانم ها به همراه می آورد که می‌توان با داروهای گیاهی خانگی، آنرا درمان کرد.
دمنوش زنجبیل

دمنوش زنجبیل برای پریود شدن و باز شدن قاعدگی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر شما دوست ندارید از داروهای شیمیایی برای باز کردن قاعدگی استفاده کنید ، می توانید از ” زنجبیل برای پریود شدن ” استفاده کنید .
قاعدگی

تاثیرات قاعدگی بر پوست و مو اجتناب ناپذیر است؟!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تغییر در میزان هورمون ها در قاعدگی باعث بروز مشکلات مختلفی می شود . یکی از این مشکلات از دست دادن طراوت و زیبایی پوست و مو است.
باور غلط عادت ماهیانه

باور درست و غلط جالب در مورد عادت ماهیانه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دوران بعد از آغاز قاعدگی برای دختران و زنان دوره ی مهمی است و باید نکات سلامت و بهداشت کافی در این زمینه را بدانند . در این بخش به باور غلط عادت ماهیانه و عقیده های درست در مورد آن خواهیم پرداخت.
رنگ خون پریود

علت پریود شدن و رنگ خطرناک خون پریود را بشناسید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از راههایی که هر خانمی می تواند از سلامت خود باخبر شود دقت در رنگ خون پریود است ، می دانید هر کدام از رنگها در خون دوران قاعدگی چه چیزی به شما می گوید؟
عادت ماهیانه

برطرف کردن بداخلاقی عادت ماهیانه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خیلی از خانم ها با نشانگان قبل از قاعدگی آشنا هستند و این دوران برایشان همانند کابوسی است اما چگونه می شود از بداخلاقی های قبل از عادت ماهیانه جلوگیری کرد؟ با رعایت نکاتی به راحتی می توانید این بداخلاقی ها را برطرف کنید.
درمان ناباروری

درمان ناباروری با تنظیم عادت ماهیانه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در صورتی زوجی باید برای ناباروری اقدام کنند که حتما یکسال از ازدواج آنها گذشته باشد و در طول این مدت از هیچ روش جلوگیری از بارداری استفاده نکرده باشند؛ با این شرایط اگر بارداری اتفاق نیفتاد
دوران قاعدگی

درمان رنگ پریدپی، جوش و پف چشم در زمان قاعدگی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
علائم قبل از قاعدگی گوناگون هستند،دقیقاَ چند ساعت قبل از شروع خونریزی آغاز می شوند اما ممکن است از 14 روز قبل، به وجود آیند. در اکثر مبتلا، علائم چند روز پس از آغاز خونریزی یا با تمام شدن آن پایان می یابند.
ورزش دوران پریود

ورزش های خطرناک دوران قاعدگی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ورزش کردن در دوران پریود برای سلامت خانم ها بسیار مفید است اما باید بدانند چه ورزش هایی در این دوران خطرناک و چه ورزش هایی بی خطر هستند.