تولد
پنکیک
پنکیک یکی از انواع کیک های خانگی ساده است که اگر نکاتی را در زمان تهیه رعایت کنید طعم فوق العاده ای بدست خواهید آورد.

پنکیک خانگی و رازهای خوشمزگی مناسب طرزتهیه پنکیک

پنکیک یکی از انواع کیک های ساده و خوشمزه بین المللی است که در تابه و معمولا برای میان وعده یا صبحانه تهیه می شود. اگر از خوردن نان و پنیر برای صبحانه خسته شده‌اند و به دنبال صبحانه جدید و خوشمزه و متنوع هستید، پیشنهاد می کنیم پنکیک خوشمزه تهیه نمایید. در این بخش از آموزش شیرینی پزی نمناک نکات خوشمزه شدن پنکیک را برای تهیه یک پنکیک خانگی عالی ذکر نموده ایم.

پنکیک خانگی بدون شیر؛ به جای آب از شیر استفاده کنید

برای تهیه پنکیک می توانید از آب یا شیر استفاده نمایید اما استفاده از شیر سبب خوشمزگی پنکیک می شود پس اگر می خواهید پنکیک خوشمزه تری بپزید، به جای آب از شیر استفاده کنید.

پنکیک

با آب میوه به پنکیک طعم دهید

برای طعم دادن به پنکیک می توانید از آب پرتقال، آب هلو یا هر میوه دیگری که دوست دارید، استفاده نمایید. برای تهیه پنکیک با آب میوه می توانید نصف لیوان شیر و نصف لیوان آب میوه اضافه کنید.

آرد پنکیک را الک کنید

برای تهیه مایه پنکیک بهتر است آرد را دو بار الک کرده و سپس به باقی مواد در پنکیکتان بیافزایید تا مایه ی پنکیک شما یکنواخت تر گردد.

به مایه پنکیک استراحت دهید

برای اینکه پنکیک شما نرم و پف دار شود، اجازه دهید مایه پنکیک استراحت کند. اگر شما بگذارید مایه ی پنکیک به خوبی استراحت کند، نشاسته ای که در آن وجود دارد آرام تر می شود و کیک شما بسیار نرم و پف دار می شود.

پنکیک خوشمزه

وانیل را از مواد اولیه پنکیک حذف کنید

اگر درون پنکیک طعم وانیل را نمی پسندید می توانید آن را حذف نمایید، یک نکته مهم در مورد اضافه کردن وانیل که باید مقدار بسیار کمی وانیل اضافه کنید، چون اگر وانیل بیشتر از حد باشد باعث تلخی طعم پنکیک خواهد شد.

مایه پنکیک را زیادی هم نزنید

برای تهیه پنکیک، اصلاً نباید مایه ی پنکیک را زیاد هم بزنید. زیاده‌روی در همزدن مایه ی پنکیک سبب می شود بعد از پخت، پنکیک شما بسیار سفت شود.

برای تهیه پنکیک از روغن گیاهی استفاده نمایید

اگر رژیم کاهش وزن دارید، برای تهیه پنکیک می توانید از روغن کانولا یا روغن های گیاهی دیگر استفاده کنید.

راز پنکیک خانگی

پنکیک را با کره بپزید

برای لذیذتر شدن طعم پنکیک مقداری کره به مایه آن اضافه کنید یا می توانید پس از پایان پخت پنکیک ها کره را اضافه کنید.

با بکینگ پودر، پنکیک را پف دار کنید

برای اینکه پنکیک شما پف دار، خوشمزه و زیباتر شود، از بکینگ پودر هم در پخت پنکیک استفاده کنید. البته استفاده از این پودر کاملا اختیاری است.

برای پخت پنکیک از تابه ی تفلون استفاده کنید

استفاده از تابه تفلون برای پخت پنکیک سبب می شود که پنکیک شما به هیچ عنوان به تابه نچسبد. برای تهیه پنکیک به تعداد زیاد، از تابه های بزرگتری استفاده کنید.

پخت پنکیک

پنکیک را اینگونه سرخ کنید

برای سرخ کردن پنکیک با مقدار کمی روغن مایع کف تابه را چرب کنید، حالا به اندازه یک ملاقه کوچک از مواد داخل تابه بریزید (نیاز نیست خودتان مایه پنکیک را پخش کنید چون خودش باید به حدی شل باشد که خود به خود پخش شود) و اجازه دهید حباب بزند. بعد از تشکیل حباب های ریز روی پنکیک، پنکیک را برگردانید تا طرف دیگر آن هم به خوبی بپزد. اگر پنکیک برشته دوست دارید، می توانید مدت زمان بیشتری را به پنکیک بدهید تا به طور کامل سرخ و برشته شود. توجه کنید که برای هر طرف پنکیک فقط یک بار سرخ‌شدن کافی است و نیازی نیست که پنکیک را بارها بچرخانید.

از قالب پنکیک کمک بگیرید

اگر می‌خواهید پنکیک زیباتری داشته باشید، حتماً از قالب های پنکیک استفاده کنید. این کار هم به تزیین و زیبایی پنکیک کمک می‌کند و هم کار شما را راحت تر می کند.

پنکیک را مقوی تر کنید

اگر می خواهید پنکیکی مقوی تهیه کنید، آن را با استفاده از میوه های مختلف مثل توت فرنگی و موز تزئین نمایید. می توانید عسل، کره و شکلات آب شده روی پنکیک بریزید و یا پنکیک را با پودر نارگیل، دارچین و لیمو تست کنید. اگر این پنکیک خانگی را برای صبحانه میخواهید، می‌توانید برای تزئین از خامه، عسل و مربا نیز استفاده کنید. خیلی از افراد لابلای پنکیک ها خامه میریزند و حتی به کمک توت فرنگی نیز آن را کمی حجیم می کنند.

قلقی برای خوشمزه شدن پنکیک خانگی و رستورانی

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ن.ح
وبگردی