تولد
دستمال کاغذی
استفاده از دستمال کاغذی به دلیل یکبار مصرف بودن بسیار راحت و بی دردسر است؛ اما به دلیل هزینه زیادی که این دستمال دارد بهتر است از موارد جایگزین استفاده کنید.

چیزهایی که نباید با دستمال کاغذی پاک کنید

دستمال های کاغذی کالاهای پر مصرفی هستند و این روزها هر یک از ما مقداری زیادی از آن را هدر می دهیم. در اینجا مواردی که می توان بجای دستمال کاغذی از اسفنج یا پارچه های چند بار مصرف استفاده کرد، آورده شده است.

اگر اندکی فکر کنید متوجه می شوید که اکثر چیزها را می توان با یک اسفنج یا دستمال پارچه ای تمیز کرد در این بخش از نمناک نکاتی ارائه می شود که می توان دستمال های کاغذی را نگه داشت.

تجهیزات حمام

برای پاک کردن رسوبات باقی مانده وان و دوش از دستمال کاغذی استفاده نکنید چراکه دستمال های پارچه ای گزینه ی بهتری هستند. بهترین راه برای از بین بردن کف صابون باقیمانده داخل حمام این است که سرکه را با مایع شوینده ترکیب و سپس با یک پارچه تمیز پاک کنید.

شیر حمام

تمیز کردن دست هنگام پخت و پز

شاید ساده به نظر برسد که یک ورق دستمال از رول بردارید و با آن انگشتان چرب و چسبناک را پاک کنید، اما اینکار را انجام ندهید چراکه پرزهای دستمال کاغذی روی دستانتان باقی مانده و میتواند وارد ترکیبات غذا شود.

هنگام آشپزی از پیش بند استفاده کنید، با استفاده از پیش بند هنگام پخت و پز نه تنها دستمالهای کاغذی را نگه می دارید، بلکه از کثیف شدن لباس در این مرحله جلوگیری می کنید. کافی است بعد از شستن دستها، دستان خود را روی پیش بند بکشید و به مرحله بعدی مراحل پخت بپردازید.

فرش و موکت

گاهی اوقات به طور تصادفی نوشابه یا چای روی فرش می ریزد اما نبایداز دستمال کاغذی برای پاک کردن آن استفاده کنید زیرا پاک کردن لکه ها با یک دستمال کاغذی کاغذ را روی فرش باقی می گذارد و لکه ها را به طور کامل پاک نمی کند در عوض، از یک پارچه خشک تمیز برای جذب آب استفاده کنید و بگذارید خشک شود، سپس جاروبرقی بکشید.

مشکل دیگری که در استفاده از دستمال کاغذی وجود دارد این است که پرز به اعماق فرش می رود و پس از آن جاروبرقی مشکل خواهد بود.

ریختن قهوه

گردگیری ظروف

پاک کردن بشقاب ها و لیوان های آشپزخانه با دستمال کاغذی به این دلیل که مدتی بدون استفاده در کمد بوده اند ایده خوبی نیست. ناگفته نماند که ذرات ریز دستمال کاغذی ممکن است به ظروف بچسبند و بعداً به سیستم گوارش وارد شوند پس برای پاک کردن بشقاب یا لیوان از پارچه مرطوب استفاده کنید.

غبار روبی صفحه های الکترونیکی

برای تمیز کردن صفحه تلویزیون، لپ تاپ و حتی تلفن همراه از دستمال کاغذی استفاده نکنید، همچنین هرگز توصیه نمی کنیم از حوله های کاغذی روی سطوح شیشه ای ظریف مانند صفحه LCD یا تلویزیون پلاسما استفاده کنید زیرا پرزها می توانند دائمی روی صفحه بمانند، بهتر است از یک محصول و پارچه میکروفایبر که مخصوص این سطوح طراحی شده استفاده کنید.

مهم است که هنگام تمیز کردن این صفحه ها فشار زیادی وارد نکنید، زیرا ممکن است به کریستالهای داخل LCD آسیب برساند.

تلویزیون

تمیز کردن پنجره ها و آینه ها

به جرات میتوان گفت دستمال های کاغذی تاثیر قابل قبولی در تمیز کردن پنجره و آینه ها ندارند پس بهتر است برای تمیز کردن پنجره ها و آینه ها از پارچه های میکروفایبر حرفه ای به جای دستمال کاغذی استفاده کنید. دستمال های میکروفایبر پاک کنندگی خوبی دارند و قابل استفاده مجدد هستند. اگر دستمال پارچه ای ندارید، روزنامه یا کیسه کاغذی گزینه خوبی هستند زیرا هیچکدام از آنها پرز برجای نمی گذارند.

سرویس بهداشتی

دستمال های کاغذی به هیچ وجه در تمیز کردن سرویس بهداشتی موثر نیستند، برای نتیجه ی بهتر از جرم گیر های توالت و سفید کننده های استاندارد تایید شده استفاده کنید.

سرویس بهداشتی

تخته برش

هنگام تمیز کردن لکه هایی مانند آب گوشت از روی تخته برش، از دستمال کاغذی استفاده نکنید زیرا تمام مایع را کاملاً جذب نمی کند و پرزهای باقیمانده اش روی تخته برش کار را برایتات سخت تر میکند. بهتر است باید از یک پارچه تمیز و مرطوب با مواد ضدعفونی کننده برای از بین بردن باقی مانده استفاده کنید.

عینک

دستمال های کاغذی باعث ایجاد خط و خش روی شیشه عینک میشود و باعث ایجاد پرز شود. پیشنهاد می کنیم برای تمیز کردن انواع عینک آفتابی و طبی از پارچه های میکروفایبر استفاده کنید.

این چیزها رو با دستمال کاغذی تمیز نکنید

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی