تولد
پروانه معصومی
زنده یاد پروانه معصومی در واقعیت نام متفاوتی داشت ولی از آنجایی که خودش از نام شناسنامه ایی اش استفاده نمیکرد ، همه ما او را با نام پروانه معصومی می شناختیم.

پروانه معصومی نامش چه بود و چند سال داشت؟

پروانه معصومی یکی از بازیگرانی بود که ما او را با نام اصلی اش نمی شناختیم و در واقعت نام دیگری داشت که پس از انتشار خبر فوت پروانه معصومی، برای برخی جزئیات این چنینی اهمیت بیشتری پیدا کرد.

اسم اصلی پروانه معصومی، سکینه کبودرآهنگی بود ولی با نام دیگری به عنوان بازیگر فعالیت می کرد و اینطور که پیداست، او پس از ازدواج نام خانوادگی خود را به نام خانوادگی همسرش، مسعود معصومی تغییر داده و نام پروانه را برای خود انتخاب کرده و از این رو کسی او را با نام سکینه کبودرآهنگی نمی شناخت.

اسم اصلی پروانه معصومی

پروانه معصومی در نمایی از سریال یوسف پیامبر

سن پروانه معصومی 

در بیوگرافی پروانه معصومی گفتیم که این بازیگر تازه درگذشته ایرانی، متولد سال 1323 است و جزو بازیگران قدیمی ایران محسوب می شود که با کسر این عدد از عدد سال جاری، میتوانیدبه راحتی دریابید که پروانه معصومی در سن 79 سالگی دار فانی را وداع گفت، ولی به دلیل زندگی سالم و دوری از شهرنشینی، وضعیت جسمی خوبی داشت.

پروانه معصومی، یکی از هنرمندان برجسته کشورمان بود که برای فرار از شلوغی و هیاهوی تهران و آلودگی‌های آن، از سال 76 به روستایی در صومعه‌سرا، استان گیلان، مهاجرت کرد و همان جا زندگی می کرد.

اسم واقعی پروانه معصومی و سن دقیقش

513
این مطلب مفید بود ؟130
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ا.ن
وبگردی