عوارض ماکارونی
ماکارونی یکی از غذاهای مورد علاقه همه انسان ها از کوچیک تا بزرگ است اما مصرف زیاد ماکارونی خطراتی برای بدن دارد که بهتر است بدانید.

عوارض ماکارونی؛ خطرات زیاد خوردن انواع پاستا

خیلی از شما بر این عقیده هستید که هیچ چیز خوشمزه تر از ماکارونی یا پاستا نیست. فرقی هم ندارد که چگونه آن را درست کرده باشید؛ حتی یک کاسه نودل هم شما را خوشحال می‌ کند؛ اما در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم به شما بگوییم که مصرف زیاد ماکارونی می‌ تواند عوارض جانبی زیادی را به همراه داشته باشد که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر است:

خطر ابتلا به دیابت

عوامل زیادی هستند که در ابتلا به دیابت نقش دارند که شامل ژنتیک یا سبک زندگی است؛ اما جالب است بدانید که خوردن ماکارونی هم به مقدار زیاد، خودش می تواند عاملی برای ابتلا به دیابت باشد، زیرا کربوهیدرات زیادی را به بدن وارد می کند.

دیابت

نادیده گرفتن مواد مغذی

اگر ماکارونی را خیلی زیاد مصرف کنید، احساس سیری زیادی دارید و دیگر به سراغ مواد مغذی نمی‌ روید و همین ممکن است باعث شود که بدن تان با کمبود مواد مغذی روبرو شود.

خطر ابتلا به بیماری قلبی

استفاده بیش از حد از ماکارونی خطر ابتلا به بیماری قلبی را هم افزایش می‌ دهد، زیرا کربوهیدرات بالایی دارد که در صورت مصرف زیاد آسیب زننده است.

فشار خون بالا

مصرف زیاد کربوهیدرات مانند ماکارونی باعث فشار خون بالا می شود که خودِ فشار خون می تواند عاملی برای بیماری های قلبی باشد.

فشارخون

مصرف کالری زیاد و اضافه وزن

ماکارونی رابطه مستقیمی با اضافه وزن دارد، زیرا هم کالری بالایی دارد و هم به خاطر اینکه شما علاقه زیادی به آن دارید؛ قطعا پرخوری خواهید کرد.

خبر بد به اونایی که ماکارونی دوست دارن

3.625
این مطلب مفید بود ؟187
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی