پله فوتبالیست
پله تنها فوتبالیست تاریخ است که سه جام‌جهانی برد. در این قسمت می توانید در مورد این اسطوره برزیلی و خانواده اش بیشتر بدانید.

همسر و فرزندان پله

پله معروف ترین فوتبالیست دنیا که در عمر فوتبال خود افتخار های بسیاری را کسب نموده است، به ادعای رسانه‌های برزیلی روزهای پایانی عمر خود را سپری می‌کند. تنها فوتبالیست تاریخ که سه جام‌جهانی برده است، زندگی خانوادگی پر از فراز و نشیبی را تجربه نموده و هیچ کدام از فرزندانش نتوانسته اند مانند او در زمینه ورزش موفق عمل کنند.

به دنبال انتشار خبر بیماری و قطع امید پزشکان از مروارید سیاه فوتبال جهان که این روزها از روی تخت بیمارستان بازی های تیم محبوبش در جام جهانی 2022 قطر را دنبال می کند، در این بخش از نمناک تصاویر و اطلاعاتی از همسر و فرزندان اسطوره برزیلی منتشر نموده ایم.

پله در بیمارستان

عکس پله در بیمارستان

مختصر بیوگرافی و نام اصلی پله

ادسون آرانتس دو ناسیمنتو با نام مستعار پله بزرگترین و بهترین بازیکن تاریخ جهان فوتبال متولد 23 اکتبر 1940 (1 آبان 1319) در شهر کوراسائویس کشور برزیل می باشد. پدرش «داندینهو» فوتبالیست آماتور و مادرش خانه دار بود، او یک خواهر به نام ماریا متولد سال 1321 و برادری به نام ژکا متولد 1328 دارد.

اسم و کلمه پله از کجا آمد؟

پدر و مادر پله بخاطر علاقشان به ادیسون و روشنایی بخشی برق به زندگیشان نام ادیسون را با تلفظ اروپایی «ادسون» روی فرزندشان گذاشتند اما در دوران مدرسه دوستان پله بخاطر بازی خوب فوتبالش بیله ( نام یک فوتبالیست ) صدا می کردند که تلفظ اش مثل «پله» شنیده می شود و رفته رفته بچه ها او را پله صدا کردند.

پله فوتبالیست برزیلی

عکس قدیمی پله اسطوره فوتبال برزیل

ازدواج ها و همسران پله

گرچه زندگی فوتبالی پله پر از افتخارات گوناگون بود اما او در زندگی مشترک موفق نبود و تا کنون سه بار ازدواج کرده است. پله در 26 سالگی در تاریخ 21 فوریه 1966 و با خانم «رزماری چولبی» ازدواج کرد اما این ازدواج دوام چندانی نداشت.

پله در سال 1994 برای دومین بار با خانم «آسیریا» روانشناس مذهبی ازدواج کرد که این ازدواج هم به سرانجام نرسید.

پله در سال 2016 وقتی 76 ساله بود، برای سومین بار با خانم «مارسیا آوکی» 44 ساله وارد کننده تجهیزات پزشکی ورزشی اهل ژاپن ازدواج کرد.

عکس همسر پله

عکس پله با همسر سومش مارسیا آوکی

فرزندان پله از 3 ازدواجش

پله از دو ازدواج اول خود هفت فرزند دارد که هر کدام در زمینه های مختلف، مشغول فعالیت هستند.

دختر پله

عکس سلفی پله در کنار دخترش

مهمترین افتخارات پله

بازیکن سابق فوتبال اهل برزیل که در پست مهاجم بازی می‌کرد، یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان تمام ادوار تلقی می‌شود و از سوی فیفا لقب «برترین» را گرفته‌ است. پله در سال 2000 از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال (IFFHS) به عنوان بازیکن برتر جهان انتخاب شد و همچنین یکی از دو برندهٔ مشترک بازیکن قرن فیفا بود. او در مجموع 1٬279 گل در 1٬363 بازی زده‌است و تنها فوتبالیست تاریخ است که سه جام‌جهانی را در سال‌های 1962، 1958 و 1970 را برده است.

همسر و فرزندان پله فوتبالیست + ازدواج هایش

517
این مطلب مفید بود ؟170
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی