جذب دیگران
همیشه اولین دیدارها پر از استرس است اما نکات رفتاری وجود دارد که شما را در همان اولین دیدار جذاب جلوه خواهد داد و از استرستان کم خواهد کرد.

اولین چیزی که در دیدار شما با دیگران جلب توجه میکند

وقتی که برای اولین بار کسی را ملاقات می کنید، در عرض 5 ثانیه توسط آن ها ارزیابی شده و نگاه اول شکل می گیرد که باعث می شود یک شناخت کاملاً نسبی و فقط از روی ظاهر اتفاق بیفتد.

این برداشت اول، درست یا نادرست، به سختی قابل برگشت و بازگرداندن است. در واقع، این طبیعت انسان است که در اولین ملاقات با مردم قضاوت کند و قضاوت شود.

به همین دلیل است که برداشت اولیه در هر جنبه ای از زندگی شما، از شغل تا زندگیِ شخصی، بسیار مهم است. در این قسمت از نمناک قصد داریم به شما بگوییم که چه چیز هایی بیش از همه در افراد در دیدار اول جلب توجه می کند.

ظاهر

اولین چیزی که افراد در شما می بینند، ظاهرتان است که سریع ترین روش برای ارزیابی است؛ یعنی اگر دو نفر کنار هم باشند و یک نفر کت شلوار رسمی و دیگری یک تی شرت پوشیده باشد، قطعاً شما شخصیت آنها را از یکدیگر متفاوت می‌دانید.

در چنین حالتی بهتر است که یاد بگیرید دقیقا متناسب با شرایط لباس بپوشید و به نظافت و مرتب بودن ظاهرتان اهمیت دهید. خیلی هم در مورد اکسسوری ها زیاده روی نکنید.

زیبایی

لبخند

یکی از راه های پی بردن به شخصیت دیگران این است که ببینیم آیا آن ها لبخند می زنند یا خیر. در واقع لبخند یک علامت جهانی از حس دوستی است. قطعاً زمانی که بخواهید به یک نفر نزدیک شوید، اگر به شما لبخند بزند؛ حس بهتری نسبت به او خواهید داشت.

طریقه دست دادن

دست دادن یکی از چیزهایی است که می توانید از روی آن؛ شخصیت طرف مقابل را بشناسید. به طور مثال اگر کسی به شما شل دست می ‌دهد، نشان دهنده این است که کمبود اعتماد به نفس دارد. در چنین حالتی اگر می خواهید تاثیر خوبی روی طرف مقابل تان بگذارید؛ هنگام دست دادن باید کاملاً قدرتمند باشید و این کار را ضعیف یا شل انجام ندهید.

وقتی که دست می دهید، 3 الی 4 ثانیه دست خود را در دستان طرف مقابلتان نگه دارید. اگر مدت زمان طولانی تر شود، باعث ناراحتی طرف مقابل خواهد بود. مراقب دمای بدن تان باشید، زیرا کف دستی که عرق کرده باشد، حس خوبی را ایجاد نمی کند.

زبان بدن

وقتی نوبت به اولین برداشت ‌ها می ‌شود، احتمالاً بر اساس ارتباطات غیرکلامی ‌تان قضاوت می ‌شوید تا کلام تان. زبان بدن در آن چند ثانیه مهم بسیار بلندتر صحبت می کند. در واقع می تواند اعتماد به نفس، هوش و شخصیت تان را منتقل کند؛ پس مراقب زبان بدن خود باشید. مثلا اگر کسی کنار شما دست به سینه ایستاده باشد، علامت این است که عصبانی است. احتمالا در چنین حالتی کمتر کسی به او نزدیک شود.

قرار عاشقانه

وقت شناس بودن

یکی از سریع ترین راه هایی که باعث می‌ شود طرف مقابل از شما حس خوبی نگیرد، این است که دیر سر قرار حاضر شوید؛ وقتی که برای اولین بار با کسی ملاقات می کنید، معمولاً از شما انتظار می رود که به موقع حاضر شوید. به موقع بودن باعث می شود تا طرف مقابل تان بداند که به او و وقتش احترام می گذارید؛ پس بهتر است حداقل چند دقیقه زودتر برسید.

نوع اخلاق و رفتار

همه ما یک سری رفتار هایی داریم که در وهله اول از خودمان نشان می دهیم و از طریق آن ها هم به طرف مقابل شناخته می شویم. شاید این موضوع عادلانه نباشد؛ اما دیگران شما را نمی شناسند و ممکن است از روی همین حرکات اولیه مثلاً بد دهنی، سیگار کشیدن یا نگاه کردن مداوم به گوشی موبایل و حتی منفی بافی و...، شما را قضاوت کرده و بشناسند.

اولین چیزی که دیگران رو جذب شما میکنه، چیه؟

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : جذب افراد
وبگردی