بوی پریودی نشانه چیست
احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که در زمان قاعدگی بدنتان بوی بد بگیرد، جالب است بدانید این موضوع میتواند هشدار دهنده بیماری هایی در درون بدنتان باشد.

علل و ریشه بوی بد پریود در دوران قاعدگی

آیا تا به حال متوجه شده اید که در دوران پریودی بدن تان؛ یعنی همان قسمت واژن بوی بدی می گیرد؟ گاهی اوقات این بو بسیار آزاردهنده است و شاید دل تان بخواهد که دلیل این موضوع را هم بدانید. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک ‌با ما همراه باشید تا علت این مسئله را بررسی کنیم.

بوی متالیک یا بویی شبیه به آهن و فلز

پریود باعث تغییر و دگرگونی هایی داخل بافت‌ های رحم می شود. اگر تخمک بارور نشده باشد، خونریزی اتفاق می‌ افتد اما اگر این خون بویی شبیه به فلز یا آهن بدهد، یعنی وضعیت پریودی تان کاملاً طبیعی است و نباید نگران باشید.

بوی بد

بوی ماهی

زمانی که خونریزی داخل واژن خیلی زیاد باشد، سطح ph تغییر کرده و از حالت طبیعی خارج می‌ شود. زمانی که تعادل باکتری ها به هم بخورد، فرد به مشکلی به نام باکتریال واژینوز مبتلا می‌ شود که بویی شبیه به ماهی را به وجود می‌ آورد که بهتر است آن را به پزشک اطلاع رسانی کنید تا شاید لازم باشد برایتان آنتی بیوتیک تجویز کند.

بوی شیرین

گاهی اوقات بعضی از باکتری های موجود در واژن به طور طبیعی بوی شیرین دارند که نباید نگران باشید اما اگر این بو خیلی قوی بود و علائم دیگری مانند ترشحات پنیری، سوزش، خشکی، خارش و عفونت مخمری را داشت، به پزشک تان گزارش دهید‌.

بوی گندیدگی

باید به این بو توجه کنید، زیرا ممکن است حاصل تایم طولانی استفاده از نوار بهداشتی باشد یا این که ممکن است به خاطر مشکلی در بدن به وجود بیاید. گاهی اوقات علامت عفونت است که همراه با ترشحات سبز رنگ هم بیرون می‌ آید؛ بنابراین باید بوی گندیدگی را با پزشک تان در میان بگذارید.

پریود

در مورد بوی قاعدگی چه اقدامی انجام دهیم؟

کاری که شما باید انجام دهید، این است که به طور منظم نوار بهداشتی تان را عوض کنید و اجازه ندهید که بیش از چند ساعت داخل لباس زیرتان بماند، زیرا باعث عفونت و آلودگی خواهد شد. همچنین اگر لباس زیرتان کثیف شده، به طور منظم آن را عوض کنید؛ در غیر این صورت اگر احساس کردید که بو از بین نمی رود، به پزشک مراجعه کنید.

بوی پریود و خون قاعدگی، نشونه چیه؟ بیماری یا ...؟

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : قاعدگی
وبگردی