تولد
دعای پسردار شدن
برخی از دعاهای پسردار شدن برای مادران باردار را در این بخش از دین و مذهب نمناک می خوانید.

دعای خیلی مجرب برای پسر دار شدن

در مورد دعای معروف پسردار شدن در مفاتیح الجنان و متن دعای پسردار شدن در مفاتیح یا حتی موضوعاتی همچون دعای معراج برای پسردار شدن و دعای برای پسردار شدن قبل از بارداری از بخش دین و مذهب نمناک سوالات بسیاری داشتید که در این بخش  به آنها پاسخ خواهیم داد و مجموعه ای از بهترین دعای سریع الاثر برای پسردار شدن با اثر تضمینی را که از دل  احادیث و فرمایشات ائمه معصومین است، با این هدف گردآوری شده است.

پسربچه

دعای پسردار شدن در بارداری

حضرت رسول(ص) می فرمایند:

ھر که زنش باردار باشد و نیت کند که فرزند را محمد یا علی بنامد؛ پسردار خواھد شد.

اگر کودکی در شکم مادر، محمد نامیده شود، این نام محقق خواهد شد؛ یعنی کودک پسر خواهد شد. پس سزاوار است که به این نام گذاری خود وفادار بماند و نام کودک را محمد بگذارد تا پر برکت و در حفظ و حراست خاصه الاهی باشد. طبق برخی روایات اگر از این نام برگشت ضمانتی خاص نخواهد داشت. (الکافی، ج 6، ص11)

دعای پسر دار شدن در حلیه المتقین

امام باقر (ع) برای پسر شدن جنین فرمود:

سه روز پس از نماز عشا و نماز

صبح 70 بار می گویی:«سُبْحَانَ اللَّه»

و 70 بار می گویی:«اَسْتَغْفِرُ اللَّه»

و پس از آن ذکر خود را با این آیه از قرآن تمام می کنی: «اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ اِنَّهُ کانَ غَفَّاراً یُرْسِلِ السَّماءَ عَلَیْکُمْ مِدْراراً وَ یُمْدِدْکُمْ بِاَمْوالٍ وَ بَنِینَ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ جَنَّاتٍ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ اَنْهاراً» (سوره نوح،آیات 11 و 12)

و در شب سوم این اعمال، با همسر خود آمیزش کن. به خواست خدا پسری با اعتدال به تو داده خواهد شد.» (کتاب حلیةالمتقین، ص82)

دعا

دعا برای پسردار شدن جنین در شکم

امام رضا (ع) برای پسردار شدن میفرمایند:

عَلِیٌّ مُحَمَّدٌ وَ مُحَمَّدٌ عَلِیٌّ شَیْیاً وَاحِداً … مَنْ کَانَ لَهُ حَمْلٌ فَنَوَی اَنْ یُسَمِّیَهُ عَلِیّاً وُلِدَ لَهُ غُلَامٌ :علی، محمّد است و محمّد، علی؛ هر دو یکی هستند… هر کس که همسرش باردار باشد و نیت کند که که او را علی بنامد؛ پسردار خواهد شد. (الکافی، ج 6، ص 11)

دعای برای پسردار شدن قبل از بارداری

امیرالمومنین علی(ع) در باب دعایی برای پسردار شدن فرمودند:

وقتی می خواهی بچّه دار شوی، وضویی کامل بگیر و دو رکعت نماز خوب بخوان و بعد از آن به سجده برو و هفتاد و یک بار استغفار کن و بعد با همسرت آمیزش کن و بگو:

اللَّهُمَّ اِنْ رَزَقْتَنِی وَلَداً سَمَّیْتُهُ مُحَمَّداً 

یعنی خدایا اگر فرزندی به من بدهی؛ او را به نام پیامبرت محمّد (ص) خواهم نامید. (مکارم ‏الاخلاق، ص 339)

دعا برای پسر دار شدن در ماه چهارم بارداری

امام صادق(ع) می فرماید:

هرکس که زنش باردار است و فرزندش چهار ماهه شد، رو به قبله بایستد و آیت الکرسی بخواند، و دست به پهلوی همسرش گذارد و بگوید:

اللَّهُمَّ إِنِّی قَدْ سَمَّیْتُهُ مُحَمَّدا (خداوندا من این فرزند، را محمد نام گذاردم)، خداوند این جنین را پسر می کند، و اگر به عهد خود وفا کند و نام او را محمد نهد خداوند آن را وسیله برکت او قرار دهد و گرنه اختیار با خداست که او را نگهدارد یا ببرد. (الکافی، ج 6، ص 11)

حدیثی درباره پسر شدن بچه در شکم مادر

یکی از یاران امام روایت شده است که:به امام جواد(ع) عرض کردم:فدایت شوم، مردی برای زن حامله دعا می کند که خدای متعال فرزندی را که در شکم دارد، پسر سالم و بی عیب قرار دهد.

امام جواد(ع) فرمود:

از بسته شدن نطفه، تا چهار ماه دعا می کند؛ چه اینکه جنین، چهل روز نطفه و چهل روز، خون بسته شده و چهل روز، پاره گوشت است و این مدت، چهار ماه کامل می باشد؛ سپس خدای متعال دو فرشته خلاق و آفریننده را، بر می انگیزد و آن دو می گویند:پروردگارا! چه موجودی بیافرینیم، پسر یا دختر؟ بدبخت یا خوشبخت؟

پس دستور لازم داده می شود و آن دو اظهار می دارند:پروردگارا! روزی او، چگونه؟ زمان مرگش، کی؟ و مدت عمرش، چه مقدار است؟

و بیان مقتضی، ارائه می گردد و از این پس پیمان او (پیمان با خداوند در اطاعت نکردن شیطان)، میان دو چشمش قرار می گیرد و او، در آن می نگرد و همواره در شکم مادرش، راست قامت و سر بلند و سر به بالا است تا وقتی زمان خروجش نزدیک شود، خدای متعال فرشته ای را بر می انگیزد؛ پس او کودک را با شدت هر چه بیشتر به خروجی رحم می راند و کودک متولد می شود و پیمان مورد نظر، از یادش می رود. (کافی، ج 6، ص16)

دعای معروف پسردار شدن در مفاتیح الجنان

در حاشیه کتاب مفاتیح الجنان دعایی برای پسر شدن جنین آمده است که در انتهای آن مرحوم شیخ عباس قمی به روایت از امام صادق (ع) گفته است؛ امام صادق علیه السلام برای پسر دار شدن می‌فرمایند:

اگر کسی همسرش باردار است و فرزند چهار ماهه در شکم دارد، رو به قبله ایستاده و آیة الکرسی را بخواند و دست خود را روی پهلوی همسرش بگذارد و سپس این ذکر را بگوید:

اللَّهُمَّ إِنِّی قَدْ سَمَّیْتُهُ مُحَمَّدا (خداوندا من این فرزند، را محمد نام گذاردم)

خداوند اینگونه فرزند او را پسر می‌کند و اگر به قول خود وفا کند و نام فرزند پسر را محمد بگذارد، خدا او را مایه برکت قرار می‌دهد، در غیر این صورت اختیار با پروردگار است که او را حفظ کند یا ببرد. (الکافی، ج 6، ص 11)

دعای پسردار شدن

کدام سوره قران برای پسر دار شدن خوب است؟

پسر شدن جنین در بارداری با قرائت سوره قدر یکی از مواردی است که میتوان در پاسخ به این سوال عنوان کرد که توسط امام صادق (ع) روش پسردار شدن و یا بهتر بگوییم پسر شدن جنین بعد از بارداری را به شرح زیر گفته شد.

امام صادق (ع) فرمودند

زمانیکه تصمیم به آمیزش برای داشتن فرزند گرفتی دست راست خود را سمت راست ناف زن بگذار و 7 مرتبه سوره مبارکه قدر (اِنَّا اَنْزَلْنَاهُ) را بخوان تا به آنچه می‌خواهی برسی.

و زمانیکه علائم بارداری در زن مشاهده شده، در نیمه شب دستت را به سمت راست ناف زن بگذار و هفت مرتبه سوره اِنَّا اَنْزَلْنَاهُ را قرائت کن.

آن مرد چنین کرد و پس از آن صاحب 7 پسر شد. (وسایل ‏الشیعه، ج 21، ص 37)

نماز برای پسر شدن جنین

کسی که می خواهد همسرش باردار شود دو رکعت نماز بخواند بعد از نماز جمعه که در آن دو رکعت رکوع و سجود را طولانی کند و بگوید:

اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِمَا سَأَلَکَ بِهِ زَکَرِیَّا إِذْ قَالَ رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ اللَّهُمَّ هَبْ لِی ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعاءِ اللَّهُمَّ بِاسْمِکَ اسْتَحْلَلْتُهَا وَ فِی أَمَانَتِکَ أَخَذْتُهَا فَإِنْ قَضَیْتَ فِی رَحِمِهَا وَلَداً فَاجْعَلْهُ غُلَاماً مُبَارَکاً زَکِیّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّیْطَانِ فِیهِ نَصِیباً وَ لَا شِرْکا

در این دعا آمده است که فرزند را پسر قرار بده. (الکافی، ج6، ص8)

دعای ناف گردان برای پسر دار شدن

در مورد این مورد هم سوالات بسیاری داشتید و پرسیده بودید که دعای نافه گردون که برا پسر شدن جنین انجام داده می شود ریشه شرعی دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که با وجود تمام بررسی ها، هیچ دعایی تحت این عنوان در منابع معتبر ذکر نشده است.

دعای اهل سنت برای پسر دار شدن

در این باره نیز بسیار سوال داشتید و حتی ادعیه هم به عنوان نمونه ارسال کرده بودید ولی بررسی ها به نتیجه مطمئن نرسید و در واقع دعای مشخصی تحت این عنوان در منابع معتبر یافت نشد.

دعای سریع الاجابه برای پسر دار شدن قبل و بعد بارداری

4.353
این مطلب مفید بود ؟467
منبع : بخش دین و مذهب نمناک/ن/م
وبگردی