روز جهانی آناناس

روز جهانی آناناس + تاریخچه و حقایق

کد مطلب : 82034زمان مطالعه : 2 دقیقه
شاید امروز دیدن میوه ی آناناس در ویترین هر مغازه میوه فروشی عادی باشد اما زمانی این چنین نبود و آناناس جزو یکی از دست نیافتنی ترین خوردنی ها بود.

27 ژوئن؛ روز جهانی آناناس

در تقویم جهانی مناسبت های فراوانی به چشم می خورد که بسیاری از این مناسبت ها، مورد استقبال جهانی قرار می گیرند و در کشورهای مختلف اشاعه می یابند. 27 ژوئن روز جهانی آناناس نامگذاری شده است که میوه ای سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی بوده و برای سلامتی مفید است. در ادامه بخش گوناگون دانستنی های جالبی درباره روز جهانی آناناس و این میوه خوشمزه و کمیاب خواهید خواند.

روز جهانی آناناس

اجاره آناناس برای میهمانی

این تیتر مربوط به وضعیت مردم سالهای دور است، زمانی که مثل امروز هر نوع میوه فراوان نبوده و گاهی حتی مردم حسرت بو کردن میوه ای خاص را داشتند.

جالب است بدانید که آناناس برای قرن ها آنقدر نادر و کمیاب بود که فقط افراد بسیار ثروتمند توانایی خرید آن را داشتند و گاهی مردم فقط برای دکور در مهمانی های خود آناناس را اجاره می کردند و پس از اتمام مراسم مهم خود، آناناس را به همراه کرایه ای که تعیین شده بود به صاحبش بازمیگرداندند.

اجاره آناناس

نگاهی به تاریخچه آناناس و روز جهانی اش

لغت آناناس اساسا در زبان انگلیسی به معنای یک ارگان تولید کننده در درخت های مخروطی است که ما آن ها را به نام آناناس می شناسیم. این میوه خوشمزه ریشه در سال های دور دارد.

در سال 1677، آناناس یک میوه کمیاب در اروپا محسوب می شد و حتی تصاویری از پادشاه چارلز دوم در بریتانیا موجود است که یک آناناس را به عنوان هدیه در دست گرفته که سمبل زندگی شاهنشاهی او است.

شکل منحصر به فرد و کمیاب بودن این میوه، باعث شده که آناناس ها سمبل میوه های جذاب باشند. این میوه خوشمزه و کمیاب در کمتر مهمانی دیده می شود. آناناس در کشور های بزرگ سمبل مهمان دوستی بوده است و در زمان های گذشته یک میوه بسیار مجلل محسوب می شد و تا امروز هم این میوه خوشمزه، پرطرفدار است.

جالب است بدانید که روز جهانی آناناس هم زمان با تولد دستگاه های ATM است ، این دستگاه ها در سال 1967 اختراع شدند.

حقایق جالب درباره آناناس

چند حقیقت و دانستنی جالب درباره آناناس

  • کاستاریکا، برزیل، فیلیپین، تایلند، اندونزی جزو بزرگترین تولید کنندگان آناناس در جهان هستند.
  • اگر مقداری نمک روی آناناس بپاشید، آناناس شیرین تر می شود.
  • هر چه آناناس سنگین تر باشد آب دار تر و شیرین تر است.
  • معروف ترین کارآفرین در زمینه آناناس جیمز دل (James Dole) بود که یک مزرعه آناناس ایجاد کرد و اکنون دارای یکی از شرکت های بزرگ در صنعت آناناس است.
  • اگر آناناس بویی مانند سرکه داشته باشد، بیش از حد رسیده است.

روز جهانی آناناس + تاریخچه و حقایق

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : آناناس
وبگردی