جای مایکروفر
مایکروفر جزء وسایلی از آشپزخانه است که باید در جای مناسب قرار گیرد درغیر این صورت خیلی سریع آسیب میبیند پس باید جاهایی نامناسب برای مایکروفر را بشناسید.

جای مایکروفر؛ مایکروفر رو کجای آشپزخونه بذاریم؟

قرار دادن لوازم برقی همچون مایکروفر در آشپزخانه، اصول و قواعدی دارد که باید دانسته و رعایت کنیم. در چیدمان آشپزخانه و نصب لوازم برقی آشپزخانه، برای راحتی خودمان هم که شده، باید پیش از زیبایی دکوراسیون آشپزخانه، به اصول این مهم توجه کنیم.
قرار دادن مایکروویو در جای درست هم یکی از مواردی است که هرگز نباید نادیده گرفته شود. در این قسمت از نمناک درباره اینکه مایکروویو را در کجا های آشپزخانه نباید قرار دهید؛ توضیح کامل خواهیم داد.

نزدیک به پنجره

هر دکوراسیون کار حرفه ای می داند که قرار دادن اجاق گاز و مایکروویو در نزدیکی پنجره ایده بدی است. به طور کل پنجره ها باید از وسایلی که گرما تولید می کنند؛ دور باشند. گرچه ماکروویو نیاز به تهویه مناسب دارد؛ اما قرار دادن آن در مقابل پنجره راه حل خوبی نیست.

کنار سینک ظرفشویی

قرار دادن مایکروویو در کنار سینک ظرفشویی نیز یکی از بدترین مکان های ممکن است. از آن جایی که شستن ظروف کار کثیفی است؛ احتمالِ پاشیده شدنِ آب به مایکروویو در حین کار وجود دارد و حتماً به آن آسیب خواهد زد؛ بنابراین تا حد ممکن فاصله مایکروویو را تا سینک در نظر بگیرید که ایمن باشد.

بدترین جای مایکروفر

داخل کابینت

هرگز نباید مایکروویو خود را در فضای بسته؛ مثل داخل کابینت یا حتی گوشه آشپزخانه تان بگذارید. بلکه باید از دو طرف باز باشد؛ چرا که به جریان هوا و تهویه مناسب نیاز دارد؛ بنابراین بهترین گزینه روی کابینت با فاصله باز از دو طرف است.

کنار یخچال

قرار دادن ماکروویو در کنار یخچال نیز ایده بدی خواهد بود؛ به خصوص اگر یخچال شما دارای دو درب باشد یا حتی یک دری که در جهت مایکروویو تان باز ‌شود که خطر فرورفتگی دربِ هر دو وسیله وجود خواهد داشت؛ همچنین با توجه به گرمای زیادی که دفع می کند؛ یخچال وسیله خوبی برای قرار گرفتن در کنارش نخواهد بود.

مایکروفر کنار یخچال

قرار دادن در مقابل دیوار

همانطور که گفته شد؛ ماکروویو به فضای زیادی در اطراف خود نیاز دارد؛ به خصوص اگر دستگاه شما تنها یک در داشته باشد. اگر آن را مقابل دیوار قرار دهید قطعاً به مرور زمان آسیب می بیند.

جای اصلی مایکروفر در آشپزخونه که خیلی ها نمیدونن

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی