پلاسما جت
پلاسما جت از درمان های جدید برای لیفت چشم سفت کردن پوست بدن مثل شکم و خذف پوست های اضافی است که بدون جراحی انجام می شود.

هر آنچه لازم است در مورد پلاسما جت بدانید

پلاسما جت یک درمان آرایشی برای از بین بردن و حذف پوست اضافه می باشد که از طریق پلاسما انجام می شود. علت اینکه این روش محبوبیت دارد، این است که لیفت چشم را بدون جراحی انجام می دهند و همچنین درمان های لیفت زخم صورت، کاهش چروک و سفت کردن پوست شکم را نیز باعث می شود. این جراحی یک جراحی نرم است. نام جراحی نرم برای پروسه هایی به کار می رود که درمانی هستند اما برشی در آن ها صورت نمی گیرد و در نتیجه زخمی هم وجود ندارد اما می تواند نتایجی برابر با جراحی داشته باشد. خطر پلاسماجت بسیار کم است و قیمت آن نیز نسبت به جراحی به صرفه می باشد. 

پلاسما جت یک نوآوری در صنعت زیبایی در آمریکای شمالی می باشد و سال های زیادی است که در اروپا مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با ولتاژ کار می کند و نوک آن فلزی است که با پوست برخورد دارد. قوس الکتریکی در این دستگاه ایجاد می شود و به سرعت پوست را مورد هدف قرار می دهد. این بافت بعد از این پروسه سفت می شود، در نتیجه حجم پوست در اطراف آن کاهش پیدا می کند. 

پلاسما جت باعث ایجاد فلاش های پلاسمای ریز در پوست می شود. سایز این نقطه ها یک میکرو است. این نقاط ریز چنانچه در بخش سلامت پوست و موی نمناک می خوانید باعث کاهش پوست اضافی، سفت کردن پلک و زیر چشم می شوند. مجموعه ای از این نقاط می تواند نتایج قابل توجهی را در قسمت هایی که می تواند تحت درمان پلاسما جت قرار بگیرد، به وجود بیاورد. پلاسما جت قادر است که تعداد زیادی از معایب پوست را بدون هیچ برشی درمان کند.

فواید پلاسما جت

این قسمت ها شامل موارد زیر هستند: 

  •  پوست اضافی در بالا یا پایین پلک.
  •  لکه های آفتاب سوختگی.
  •  لکه های پیری.
  •  مشکلات پوستی دیگر که نیاز به خارج سازی نقاط و زائده هایی از روی پوست دارند.
  •  از بین بردن ترک های پوستی.
  •  سفت کردن پوست شکم.
  •  از بین بردن خطوط و چروک اطراف دهان.
  •  مینی لیفت صورت.
  •  سفت کردن پوست گردن. 

پلاسما جت تا چه مدت زمانی دوام می آورد ؟

پلاسما جت کمی فراتر از یک درمان ساده سفت کننده پوست می باشد ، زیرا پوست اضافی آن را جدا می کنند . بنابراین اثرات آن مدت زمان طولانی تری دوام می آورد . پلاسما جت نیز مانند دیگر پروسه های زیبایی و جراحی تأثیرات زیادی خواهد داشت ؛ البته این تاثیرات دائمی نیستند اما مدت زمان بسیار طولانی دوام خواهند آورد ، البته اگرجای درست و معتبر  انجام شوند . تمام این موارد بستگی به این دارد که از پلاسما جت در کدام قسمت استفاده کرده باشید. 

اثرات مثبت این درمان به سرعت بعد از اولین درمان مشهود می باشد اما نتایج واقعی آن حدود 8 هفته بعد از پلاسما جت خودش را نشان می دهد. زیرا پوست می تواند چرخه جوان سازی را به کار بیندازد.

بعضی از افراد ممکن است که بعد از هشت هفته برای مشاهده بهترین نتایج به درمان اضافه تر نیاز پیدا کنند. عواملی در سبک زندگی افراد هست که از طولانی شدن نتایج این درمان جلوگیری می کند مثل سیگار کشیدن ، مصرف الکل یا قرار گرفتن در معرض نور آفتاب.

همچنین ژنتیک و نژاد نیز می تواند روی اثر این درمان تاثیرگذار باشد و مدت زمان آن را تعیین کند.

درمان ماهیچه های مربوط به چین و چروک ها نیز برای بعضی از افراد پیشنهاد می شود اما تاثیرات آن مانند برداشتن پوست اضافه نخواهد بود زیرا ماهیچه ها مدام در حال حرکت هستند و در نتیجه ممکن است که نتایج زودتر از بین برود. 

چند جلسه درمان مورد نیاز می باشد ؟

تعداد درمان های پلاسما جت برای افراد مختلف متفاوت می باشد. اینکه پوست شما به چه درجه ای از اصلاح نیاز دارد، همچنین پاسخ هر فرد به درمان متفاوت است. همچنین تعداد مراجعه های پزشک باید بین 6 الی 8 هفته فاصله داشته باشد. 

پلاسما جت چیست

عوارض جانبی و خطرات

پلاسما جهت یکی از امن ترین درمان ها می باشد. اکثریت مشتریان معمولا عوارض جانبی خاصی را از آن احساس نمی کنند اما برای بعضی از آن ها ممکن است که این عوارض در 7 الی 10 روز بعد از درمان کمی خفیف باشد.

این درمان برای همه مناسب نمی باشد و همانطور که مدام در بخش سلامت نمناک خاطرنشان می کنیم در نتیجه متخصص می تواند فرد مناسب را شناسایی کند. 

ممنوعیت های آن نیز شامل موارد زیر است:

مشتری باید در وضعیت کامل سلامتی به سر ببرد و همچنین اگر علائمی از سرماخوردگی یا آنفولانزا در او مشاهده شود، نباید تحت درمان قرار بگیرد. 

پوست مشتریان نباید در نواحی تحت درمان دچار هیچ گونه التهابی باشد. 

مشتریانی که مستعد زخم های کلوئید می باشند، اصلاً کاندیدای خوبی برای این عمل نیستند. 

افراد مبتلا به دیابت و مشکلات لنفاوی نباید این درمان را انجام دهند. 

افرادی که دچار آفتاب سوختگی هستند، نیز باید حدود هشت هفته درمان را به تأخیر بیاندازد و همچنین اگر سابقه مشکلاتی مثل مشکلات رنگدانه ای مثل هایپرپیگمنتیشن را داشتید، نباید آن را انجام دهید.  

افراد تحت درمان نباید هیچ گونه علائمی از ویروس هرپس مانند تب ، سوزش و یا سرماخوردگی را از خود نشان دهند و در نتیجه باید درمان خود را عقب بیاندازند. 

این درمان برای افراد باردار و شیرده انجام نمی شود. 

مشتریانی که اکستنشن مژه انجام داده باشند ، قبل از انجام درمان برای پلک بالا یا پایین حتماً باید مژه های مصنوعی را برداشته باشند و 8 هفته صبر کنند و سپس به درمان پلاسماست بپردازند . اکستنشن مژه سرشار از باکتری می باشد و ورم ایجاد می کند.  

افرادی که هرگونه ایمپلنت فلزی دارند. 

افرادی که مبتلا به سرطان هستند.  

افرادی که مبتلا به وضعیت های التهابی می باشند. 

عوارض پلاسما جت

پروسه و روند روز درمان

برای روز درمان پلاسماجت پیشنهاد می شود که هیچ گونه آرایشی روی صورت شما نباشد . ممکن است که درمانگر از شما بخواهد که 30 دقیقه قبل از مراجعه به پزشک آنتی هیستامین مصرف کنید تا هر گونه ورم در پوست صورت شما کاهش پیدا کند. ممکن است به شما پیشنهاد دهند که دو الی سه روز بعد از درمان نیز از آنتی هیستامین استفاده کنید .سپس ماده بی حسی را روی پوست شما می زنند و حدود بیش از 30 دقیقه صبر می کنند تا اثرات آن آشکار شود.

زمانی که قسمت مورد نظر به طور کامل بی حس شد ، ارتباط دستگاه پلاسماجت با پوست شما انجام می گیرد . ممکن است که در این نواحی احساس گرما کنید که تحملش برای بعضی از افراد سخت می باشد.

تایم درمان به مدت 10 الی 40 دقیقه است و بستگی به وسعت محل تحت درمان دارد.

ناحیه مورد نظر بعد از درمان سریع قرمز می شود و ممکن است یک ورم خفیف روی آن ایجاد گردد.

همچنین بعضی از افراد احساس سوزش شبیه به آفتاب سوختگی را تجربه می کنند که احتمال دارد چند ساعت طول بکشد .این ورم ممکن است که بعد از گذشت چند ساعت شدیدتر شود و برای بعضی از افراد 35 روز طول خواهد کشید.

از بین رفتن رنگ طبیعی پوست نیز حدود 5 الی 12 روز بسته به درمان فرد به طول می انجامد.

نتایج آن نیز سریعا بعد از درمان قابل مشاهده خواهد بود اما مراقبت بعد از درمان پلاسما جت نیز نسبت به درمان های جراحی به مدت زمان کمتری نیاز دارد.

بعد از این درمان باید دستورالعمل های مربوط به مراقبت های بعد از آن را نیز رعایت کنید تا بهترین نتایج را به دست بیاورید. همچنین محصولاتی برای مراقبت های بعد از درمان به شما داده می شود که باعث بهبود شرایط پوستی شما خواهد شد.

یک هفته بعد از درمان نیز محل مورد نظر کاملاً بهبود پیدا می کند. همچنین ممکن است که پزشک یک صابون متعادل کننده صورت به شما بدهد که باید آن را با آب استفاده کنید و حتماً آن را به طور کامل خشک کنید.

از مالش دادن کرم روی ناحیه مورد نظر خودداری کنید.

سیر تا پیاز پلاسما جت و درمان افتادگی پلک + نکات

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
وبگردی