مرگ عمل زیبایی
طبق تحقیقات انجام شده برخی افراد در حین یا بعد از جراحی پلاستیک و زیبایی جان خود را از دست داده اند. مرگ این افراد بعد از عمل دلایل خاصی داشته است.

علت مرگ افراد در جریان و بعد از جراحی پلاستیک

تحقیقات نشان می دهد که در بعضی از جراحی های پلاستیک، فرد چند ساعت یا چند روز بعد جان خود را از دست می دهد. به عنوان مثال یکی از این بیماران تقریباً 12 ساعت بعد از جراحی به خاطر اوردوز از دنیا رفت و دیگری 8 روز بعد از جراحی به خاطر دلایل نامشخص جان خود را از دست داد اما به نظر شما این اتفاق چقدر رخ می دهد و چرا بعضی از افراد بعد از جراحی می میرند؟ با ما در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک همراه شوید تا در اینباره بیشتر بدانید.

نتیجه بررسی روی علل مرگ زیر تیغ جراحی زیبایی

مطالعه ای در این باره در سال 2008 انجام شد و سوالات زیادی را مطرح کرد و دلایل مرگ بعد از جراحی زیبایی را طبق تجربیات به ثبت رساند. نویسندگان این مطالعه 1.1 میلیون فرد را بعد از جراحی پلاستیک و زیبایی مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که 23 نفر آن ها مرده اند. یعنی از هر 100 هزار نفر؛ دو نفر جان خود را از دست دادند و این اتفاق چند روز بعد از جراحی رخ داده بود.

آمبولی

تقریبا 13 نفر از این افراد آمبولی کرده بودند. یعنی لخته خون در رگ های آن ها ایجاد شده بود. یکی از آنها یک خانم 35 ساله بود که جراحی برای خارج کردن چربی شکم داشت و به خاطر آمبولی چربی از دنیا رفت، زیرا مقدار زیادی چربی وارد جریان خونش شده بود و رگ های خونی او را بسته بود.

آمبولی چربی

اوردوز مسکن

بعضی از آنها نیز به خاطر مصرف داروی مسکن بعد از جراحی اوردوز کرده بودند. یکی از بیماران هم به خاطر ترکیب سمی داروی مسکن و بعضی از دارو های تجویزی جان خود را از دست داد.

مشکلات و نارسایی قلبی

دو مورد از این بیماران هم به دلیل مشکلات قلبی جان خود را از دست داده بودند.

یک خانم 54 ساله دو روز بعد از جراحی شکم یا همان لیپوساکشن به خاطر حمله قلبی از دنیا رفت.

یک خانم 45 ساله هم دو هفته بعد از جراحی زیبایی سینه و همچنین خارج کردن چربی شکم و با وجود بیماری قلبی ؛ جان خود را از دست داد.

در یک مورد دیگر هم فردی بعد از جراحی پلک و گردن به خاطر نارسایی قلبی و ریوی از دنیا رفت که این اتفاق سه روز بعد از جراحی اش اتفاق افتاد.

همان طور که دیدید؛ مرگ بعد از جراحی دلایل مختلفی دارد که در بالا به چند مورد از آن ها اشاره کردیم.

دلیل پنهان مرگ زیر تیغ عمل زیبایی و پلاستیک

510
این مطلب مفید بود ؟100
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : browardpalmbeach / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی